Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Erwin_Tale

Atlantic Varldsmastarur i kolory tarcz

Recommended Posts

Witajcie, 

krótkie, szybkie pytanie: w jakim oryginalnym kolorze Varldsmastarury miały swoje "ringi" na tarczy? Na serwisach sprzedażowych można spotkać czerwone, czarne, a nawet i zielone, natomiast trudno takowe znaleźć, wyszukując ich odpowiedniki na stronach niesprzedażowych - tam królują okręgi niebieskie

Jak to jest? Były modele w czerwieni, czerni i zieleni, czy to tylko i wyłącznie domorobne inkantacje byłych "niebieskich" ?  

Załączam przykładowe zdjęcia znalezione w sieci. 

post-104947-0-39273100-1530435182.jpg

post-104947-0-78667900-1530435187_thumb.jpg

post-104947-0-53527800-1530435194.jpg

post-104947-0-90427900-1530435211_thumb.jpg

Miałem trzy z nieruszaną tarczą, był: ring czarny, niebieski/granatowy i brązowo/złoty.

Myślę, że czerwień i zieleń jest współczesnym pomysłem.

Tu ten brązowo/złoty

2d3061eb08ff7d66d55ceba52bed0e8c.jpg

Edited by rafalczapa

Warto dodać, że w oryginalnych tarczach na cyfry była nałożona farba luminescencyjna. Zwykle jest już w kiepskim stanie lub ją usunięto. Niemniej ślady zwykle widać. Współcześni "malarze" nie zadają sobie trudu z jej nakładaniem.

Pozdrawiam

Piotr

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By treidi
      Witam  
      Poszukuję tarczy do Seiko skx 007, skx 009
      Może komuś pozostała po modzie?
    • By lysolek007
      Więc jak w temacie koleżanki i koledzy 
      '' Pomarańczowa tarcza energii dostarcza'' 🍊🍊🍊 

Pokazujemy tutaj wyłącznie pomarańczowe tarczę  🍊⌚📸👌 

• By kalarepa92
      Witam wszystkich,
      całkiem niedawno weszłam w posiadanie tego oto zegarka. Ciekawi mnie czy jest on oryginalny, kompletnie się na tym nie znam. A niestety nie znalazłam nigdzie takiego samego. Co o nim myślicie? Z góry wielkie dzięki!

• By Rafu87
      Cześć, 
      Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Kilka tygodni temu kupiłem nowy zegarek kwarcowy Atlantic. Z uwagi na to, że jest to zakup na prezent przeleżał większość czasu od kiedy go mam w pudełku. Niedawno go wyjąłem i zauważyłem, że dzień tygodnia na tarczy nie przeskakuje prawidłowo. Konkretnie przez praktycznie całą dobę dzień tygodnia jest zmieniony "w połowie". Uprzejmie proszę o poradę co robić? Czy problem wynika z faktu, że zegarek jest uszkodzony czy wymaga on jakiegoś specjalnego ustawienia aby dzień przechodził prawidłowo. Dodatkowo załączam zdjęcie zegarka. 

• By gisch
      Jak w temacie, szukam sprawnego Atlantica VINTAGE (lata 50'-60') z niebieskim/granatowym ringiem (głównie to modele Varldmastarur) - koniecznie oryginalna (NIEODNAWIANA) czytelna tarcza, najlepiej też oryginalna stalowa koperta, dekielek i koronka. Stan jak najlepszy (szczególnie tarczy i wskazówek), ale chętnie zobaczę każdy w oryginalnym stanie.
      edit: Nowa produkcja na wzór starych, np. te automaty na 25 kamieniach nie wchodzi w grę.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.