Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rerekumkum

Jaki radziecki werk do customowej koperty z przezroczystym deklem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mogę kupić w przyzwoitej cenie dosyć przyzwoitą kopertę stalową z przezroczystym deklem. Do wyboru różnego rodzaju średnice, jest więc dość szerokie pole manewru.

 

Tak sobie wymyśliłem, że zlecę włożenie w nią (poczytałem trochę i wiem mniej więcej, z jakimi problemami może się to wiązać - teoretycznie więc jestem przygotowany, szczegółami zajmę się nieco później, gdy już będę wiedział, co i jak) jakiegoś efektownie wyglądającego radzieckiego mechanizmu. Nie pytajcie, dlaczego radzieckiego - bo tak :)

 

Chciałbym więc poprosić o jakieś propozycje werków, na które warto zwrócić uwagę. Oczywiście pomińmy tutaj egzotyczne mechanizmy, których serwisowanie jest trudne, takie, które rzadko występują w przyrodzie i takie, które kosztują kilka worków cebulionów. Powiedzmy, że chodzi o w miarę łatwo dostępne i popularne werki. Po dość gruntownym przekopaniu forum wychodzi mi taka lista:

 

1. Wostok 2809 - żółty

2. Pobieda z lat 50-tych, niestety nie znam oznaczenia - 17 kamieni, incablok i stop sekunda.

3. Wostok 2209 - żółty

4. Rakieta 2609

 

I na tym się kończą moje pomysły. Oczywiście chronografy 3133 itp. świadomie pominąłem, bo koszt jest chyba zbyt wysoki, by się bawić, a i raczej wydaje mi się, że byłoby to już pewnego rodzaju świętokradztwo :)

 

Nie wiem też, jak wygląda sprawa z automatami. Wyczytałem, że takie przełożenie jest trudniejsze przy automatycznym mechanizmie. Nie wiem, czy to prawda. Jeśli nie - jakieś ciekawe automaty można wziąć pod uwagę? Poljot 2415/2416 z 29 kamieniami lub ten z 23 kamieniami się nada? A może Rakieta automat 2627?

 

Dziękuję z góry za rady.

 

Prośba do moderacji: wiem, że argument "było setki razy na forum" jest dobry na wszystkie okazje i wcale nie zamierzam się tutaj kłócić. Chciałbym jedynie prosić, by nie zamykać tematu od razu, bo naprawdę forum przekopałem wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu interesujących informacji. I nie tylko to jedno. Nie znalazłem jednak wyczerpującego temat wątku. Dziękuję zatem za odrobinę wyrozumiałości  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeśo werku niskiej mołni z pasami? Bardzo ładnie się takie prezentują w customowych projektach. Gorzej w takich przypadkach z doborem tarczy chyba, że ją też chcesz przerzucić z dawcy

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kchrapek ma rakietę z dość nietypowym wykończeniem mostka, zapytaj go o nią może Ci się spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.