Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k.michu

Dwa wakacyjne orienty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwie opcje w podobnej cenie :) który dostanie więcej głosów i dlaczego :) za i przeciw 

https://www.otozegarki.pl/zegarki/orient/orient-fug1s002m6-zegarek-japonskiej-marki-orient-ug1s002m

 

http://www.timea.pl/orient-fem75002d6.html

 

Zegarek nie dla pasjonata, ale lubiącego uniwersalność i jakość (oczywiście świadomie w możliwościach portfela) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z obu będziesz zadowolony. wiesz czym się różni automat od kwarca? któregoś zalety bardziej do Ciebie przemawiają niż jego wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży rozrzut jeśli chodzi o napędy obu zegarków, bo jeden to kwarc a drugi to automat.

Bateryjka, albo zegarek z duszą napędzany naciągniętą poprzez rotor sprężyną.

Sory, ale nie wiem czy wgl to wzioles pod uwage? Baterie wymienisz po dwóch latach i tyle. Automat jak odłożysz na dwa dni to sie zatrzyma, poki znów go nie "bujniesz"

Ale zapomninając o tym.........

 

Pomarańcza niby fajniejsza na lato, ale niebieski big mako bedzie bardziej uniwersalny, bo zalożysz go spokojnie w ciągu całego roku, i pasuje kolorystycznie praktycznie do wszystkiego.

Oglądałem oba zegarki i ten kwarcowy jakis taki skromniejszy, i ma slabiej wykonaną bransolete.

Big mako to kawał zegara z potężną (proporcjonalną do koperty) bransoletą......poza tym to automat :-)

 

Nie wiem jaki masz nadgarstek, ale jak mały to wlasciwie oba będą za duże (choc to rzecz gustu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaka jest różnica, ale właśnie ciekawy byłem opinii bo jak wspomniałem nie jestem osobą bardzo nastawioną na spędzanie czasu przy zegarku, raz w nim chodzę a znowu czasami nie. Dlatego zastanawiam się mocno nad automatem, niby tak poważniej posiadać automat, ale właśnie czy jest sens, bo zegarek bardziej robił by mi za typowo sportowy, plaża i pływanie częściej no i narażony na bardziej agresywne ruchy. Co to paska to raczej na wakacje zrezygnuje z bransoletki którą zresztą mało lubię, preferuję kolorowe paski i myślę że na obu bym zastosował jakiś kolor. Zegarki są mocno uniwersalne i pasują do wielu sytuacji, na tarczy dużo się nie dzieje, ale jednak koperta nie jest nudna jak w klasyku no i wodoszczelność to co jest ważne. Co do wielkości, również wole troszkę więcej mieć na nadgarstku, który nie jest może pokaźnych rozmiarów ale zegarki do 40mm nie wyglądają jakoś groteskowo u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Mako to klasyka , do tego w dobrej cenie w PL.

Jednak do sportu i szeroko pojętego aktywnego trybu życia wybrałbym zegarek kwarcowy.

Ps. Nie wiem co masz na myśli , pisząc ze chcesz w nim pływać ale np 2 km kraulem z takim zegarkiem na ręku to już poczujesz jego wagę :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, będzie obciążenie wejdzie w bicka ;) a tak na poważnie, wejść do morza, przepłynąć trochę, postać w wodzie, poodbijać z dzieckiem piłę, popchać materac, wskoczyć zaraz na rower, poleżeć na plaży , ale zaraz wyjść na drinka do hotelowego baru i to wszystko z poważniejszym zegarkiem nie g-shockiem oklepanym i powtarzalnym którego zna każdy, takie coś chcę osiągnąć. Dlatego właśnie też chyba nastawię się na kwarcówkę :) zastanawiam się czy jest model tego typu ale właśnie w odcieniu błękitu w podobnej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wejść w bicki to dla równowagi bierz dwa , po jednym na każdy nadgarstek :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm kto wie może być zapoczątkował jakiś nowy trend ;) znalazłem jeszcze  Citizen Promaster Eco Drive BN0100-42E 

solarne zasilanie też jest całkiem ciekawym rozwiązaniem , a tutaj alternatywa niebieska https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-21709-Zegarek-Orient-Diver-Quartz-FUNE3005D0-meski-na-gumowym-pasku.html    :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.