Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrzejP13

Citizen NH8389-88LE zatrzymywanie się sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i koleżanki, zakupiłem nowy zegarek jak w temacie, w środku jest to Miyota 8200. Czy to normalne, że jak potrząsam nadgarstkiem (nie żeby jakoś bardzo mocno tylko tak już średnio nawet) to zatrzymuje się na jakieś pół sekundy sekundnik? Ruch ten jest czasem mimowolny, by trochę nakręcić automat bądź poprawić zegarek na ręku. prosiłbym o jakieś uwagi szczególnie osoby które miały ten mechanizm. Czy jest to zegarek godny uwagi? Bo mogę go jeszcze zwrócić do sklepu w razie czego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na prawde nikt nic nie wie o tym modelu bądź Miyocie 8200 czy po prostu nikt nie chce pomoc?

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na poprawnym chodzie, czy ma jakieś większe odchyłki?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 6-7sek na +  na dobę, ale na razie jeden dzień testowałem. Tylko irytujące jest to, że jak podnoszę rękę energiczniejszym ruchem by sprawdzić godzinę to sekundnik się zatrzymuje, tak jakby balans miał dużą bezwładność. Wiem, że automat może się zatrzymać na chwilę od wstrząsu czy uderzenia ale żeby od takich ruchów ręką jak opisałem? Kupiłem na zegarek net więc chyba oryginał, choć znam dobrze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już czynił podobne obserwacje i opisał to na forum, ale z tego co pamiętam nie doszedł do konstruktywnych wniosków, a i zrozumienia na forum nie było.

Ja nigdy takich nie czyniłem, bo szkoda mi zdrowia, ale jak jest na dobrym chodzie to bym się nie przejmował :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak to zegarek jest bardzo dobrze wykonany, nawet bransoleta nie przeszkadza że jest z niepełnych.Rotor jest bardzo czuły, lekko pracuje, jak mocniej się potrząsa ręką to kręci się w koło jak szalony.

 

Dziwną rzecz zauważyłem dzisiaj rano, która od razu się nie rzucała w oczy, a mianowicie, nie równy jest ruch sekundnika, między indeksem 12 a 4 tak mniej więcej sekundnik przeskakuje po 2-3 ruchy na raz co sprawia wrażenie pracy elektronika, potem płynie równo i tak powtarza się cyklicznie co obrót. Co może być tego przyczyną?

 

Ps. Przy dalszych obserwacjach okazuje sie ze praca sekundnika uzalezniona jest od kąta położenia zegarka. W innym położeniu "skakanie" sekundnika daje się zaobserwować między innymi indeksami.

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to zegarek jest bardzo dobrze wykonany, nawet bransoleta nie przeszkadza że jest z niepełnych.Rotor jest bardzo czuły, lekko pracuje, jak mocniej się potrząsa ręką to kręci się w koło jak szalony.

 

Dziwną rzecz zauważyłem dzisiaj rano, która od razu się nie rzucała w oczy, a mianowicie, nie równy jest ruch sekundnika, między indeksem 12 a 4 tak mniej więcej sekundnik przeskakuje po 2-3 ruchy na raz co sprawia wrażenie pracy elektronika, potem płynie równo i tak powtarza się cyklicznie co obrót. Co może być tego przyczyną?

 

Ps. Przy dalszych obserwacjach okazuje sie ze praca sekundnika uzalezniona jest od kąta położenia zegarka. W innym położeniu "skakanie" sekundnika daje się zaobserwować między innymi indeksami.

To będę się musiał mojego pooglądać jak wróci serwisu.

 

Co do zatrzymywania się sekundnika to w innych moich zegarkach automatycznych: Seiko 5 i w Amfibii nic takiego się nie dzieje.

 

Może któryś z bardziej doświadczonych Kolegów się wypowie?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno taki podstawowy ten werk i znany a jeden Sol cokolwiek się odezwał w tej sprawie a tak nikt więcej. Jeśli nie zasięgnę żadnej porady czego to wina i czy można sobie z tym poradzić, np. czyszczenie i smarowanie u zegarmistrza to będę musiał go zwrócić do sklepu. bo jest to denerwujące, tym bardziej że mój stary orient 3 stars za 250zł tak się nie zachowuje więc uważam, że nie jest to normalne zachowanie i oznacza to, że kaliber 8200 jest bublem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobno taki podstawowy ten werk i znany a jeden Sol cokolwiek się odezwał w tej sprawie a tak nikt więcej. Jeśli nie zasięgnę żadnej porady czego to wina i czy można sobie z tym poradzić, np. czyszczenie i smarowanie u zegarmistrza to będę musiał go zwrócić do sklepu. bo jest to denerwujące, tym bardziej że mój stary orient 3 stars za 250zł tak się nie zachowuje więc uważam, że nie jest to normalne zachowanie i oznacza to, że kaliber 8200 jest bublem.

Pokaż foto zegarka. Poniżej mój.195e8621b1b90b495ed5e6896fbdf4f4.jpg

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Ok już widziałem. Przyznam, że jak na te pieniądze to zegarki są bardzo dobrze wykonane.

 

Możesz jeszcze napisać czy funkcje zgodnie z instrukcją u Ciebie się zgadzają. W temacie o regulacji opisałem swoje obserwacje.

Edytowane przez Wojtek Kiwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcje w porządku tylko jak przestawiam dzień tygodnia to mechanizm jakby się zaczepiał o wskazówkę godzinową bo czuć opór i widać że wskazówka się rusza ale sprawdzałem w kilku sklepach stacjonarnych ten model i we wszystkich jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcje w porządku tylko jak przestawiam dzień tygodnia to mechanizm jakby się zaczepiał o wskazówkę godzinową bo czuć opór i widać że wskazówka się rusza ale sprawdzałem w kilku sklepach stacjonarnych ten model i we wszystkich jest tak samo

Czyli mam rozumieć że zmiana daty między godziną 22 a 2 po wyciągnięciu i wciśnięciu koronki działa w twoim modelu?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem tego bo w instrukcji było napisane by nie przestawiać daty między 21-4 bo można uszkodzić mechanizm dlatego tego przestrzegam, ale miałem w ręku seiko turtle srpc23k1 to w ogóle inna jakość zegarka, i mechanizm i całokształt i tam nie ma tych problemów o których piszemy ale i cena jest znacznie droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Wojtek że nikt na tym forum nie ma ochoty nam pomóc z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Wojtek że nikt na tym forum nie ma ochoty nam pomóc z tym problemem

Szkoda gadać.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje Wam się, że temat jest założony w złym miejscu?

Jest od tego odpowiedni dział, gdzie zaglądają fachowcy..


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myslalem ze w dobrym miejscu piszę, to po co te podforum? Po to tylko by wklejac zdjecia jakie sie ma citku i chwalic sie swoimi ecodrive'ami? Myslalem, ze wszystko co o tych zegarkach jest tu mile widziane a szczegolnie problemy z nimi, chociazby po to by przyszli kupujacy mieli latwy dostep do wiedzy o cechach i defektach danych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem (jeżeli to faktycznie jest problem) dotyczy bardziej mechanizmu niż konkretnego modelu.

Ogólne podforum jest od wszystkiego i, jak sam widzisz, efektów brak.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam koledzy i koleżanki, zakupiłem nowy zegarek jak w temacie, w środku jest to Miyota 8200. Czy to normalne, że jak potrząsam nadgarstkiem (nie żeby jakoś bardzo mocno tylko tak już średnio nawet) to zatrzymuje się na jakieś pół sekundy sekundnik? Ruch ten jest czasem mimowolny, by trochę nakręcić automat bądź poprawić zegarek na ręku. prosiłbym o jakieś uwagi szczególnie osoby które miały ten mechanizm. Czy jest to zegarek godny uwagi? Bo mogę go jeszcze zwrócić do sklepu w razie czego..

To normalne dla tego mechanizmu. Spowodowane jest to dużym luzem międzyzębnym pomiędzy zębnikiem na wałku sekundnika a kołem zębatym, z którym współpracuje.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie ktoś konkretnie odpowiedział, dzięki Jogi

 

Dziwną rzecz zauważyłem dzisiaj rano, która od razu się nie rzucała w oczy, a mianowicie, nie równy jest ruch sekundnika, między indeksem 12 a 4 tak mniej więcej sekundnik przeskakuje po 2-3 ruchy na raz co sprawia wrażenie pracy elektronika, potem płynie równo i tak powtarza się cyklicznie co obrót. Co może być tego przyczyną?

Ps. Przy dalszych obserwacjach okazuje sie ze praca sekundnika uzalezniona jest od kąta położenia zegarka. W innym położeniu "skakanie" sekundnika daje się zaobserwować między innymi indeksami.

 

A coś na ten temat wiesz Jogi? Co może być powodem takiego zachowania? Czy to też normalne w tym mechanizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki urok mechanizmów z pośrednim napędem sekundnika. Być może da się trochę zminimalizować ten efekt poprzez regulację docisku, ale raczej się przyzwyczaj ;) albo pozbądź zegarka, jeśli Ci przeszkadza takie zachowanie wskazówki.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z zatrzymywaniem się sekundnika przy nagłym ruchu zegarkiem Z Miyota 82xx jest IMO powszechnie znany i opisywany na wielu forach, to cecha tego mechanizmu. Nie jest to wada ani uszkodzenie, smarowanie ani regulacja nic nie zmieni.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeskakiwanie sekundnika o parę ruchów na raz to też wina konstrukcji mechanizmu i nic się z tym nie da zrobić? Jest to bardziej irytujące niż samo zatrzymywanie się sekundnika w trakcie ruchu ręki. 
Czy w momencie gdy sekundnik się zatrzymuje to balans też się zatrzymuje czy dalej pracuj? A co się dzieje w mechanizmie gdy sekundnik przeskakuje o parę ruchów? Czy jego praca jest zaburzona, czy mechanizm pracuje dalej równo tylko sama wskazówka sekundnika "wariuje"? Nie chcę odkręcać dekla by to zaobserwować dopóki mogę zwrócić zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiałem na opisy tego zagadnienia wielokrotnie przy recenzjach czy opisach zegarków z Aliexpress, które są zaopatrywane właśnie w mechanizmy Miyota tego rodzaju. Sam miałem Parnisa PA6007, który wg. opisów miał być podatny na tę przypadłość, ale ja nigdy go na tym nie przyłapałem.

Moim zdaniem jest to kwestia czysto estetyczna, nie wpływa to znacząco ani na dokładność chodu, ani na żywotność mechanizmu. Ten typ tak ma.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.