Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrzejP13

Citizen NH8389-88LE zatrzymywanie się sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jest dokładnie tak, jak pisze 4palce odnośnie dokładności chodu i żywotności tego mechanizmu. Balans się nie zatrzymuje, a zachowanie sekundnika wynika z luzów, o ktorych wspominałem wcześniej. W internecie kiedyś widziałem zdjęcia, które świetnie to przedstawiają. Jak znajdę to Ci podlinkuję.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok, chętnie zobaczę

 

Tak w ogóle to wart był ten zegarek 750zł? Czy w ogóle nie warto było się nim interesować i lepiej było poszukać czegoś od Seiko? Tam pewnie takich mankamentów by nie było. Czasem można używanego żółwia trafić za trochę ponad 1000zł. Jak uważacie? Lepiej dołożyć parę stówek i kupić używanego żółwia?

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seiko też się zdarzają różne wizualne wpadki, typu nierówno nałożone indeksy albo luma. ;) Aczkolwiek żółw moim zdaniem byłby lepszym pomysłem niż tytułowy Citizen. To prawdziwy nurek, a nie tylko udający takiego z wyglądu.

 

A tutaj fotki, o których mówiłem:

http://members.iinet.net.au/%7Efotoplot/invicta/invicta.html


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie jest bardzo duży luz.
 

Wiem, że nie jest to prawdziwy nurek, pytanie czy strach tego citizena wkładać do wody czy da radę przy normalnym pływaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli producent deklaruje klasę wodoszczelności WR100, to od zwyklego pływania nic mu się nie powinno stać. Aczkolwiek zakręcana koronka daje większy komfort psychiczny w wodzie.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że jak zegarek leży dłużej na półce to więcej się śpieszy na dobę niż noszony na ręku, w pierwszym dniu zrobił +6s a w następnym głównie leżąc aż +15s. Mój stary Orient Crystal też ma takie skoki, z tym że ma też delikatnie zgięty włos balansu (podziękowania dla zegarmistrza). Muszę poszukać chyba rotomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie jest bardzo duży luz.

 

Wiem, że nie jest to prawdziwy nurek, pytanie czy strach tego citizena wkładać do wody czy da radę przy normalnym pływaniu?

Sprawdzałem go na basenie. Nic się nie działo. Więc spokojnie do pływania jest Ok.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów, ma WR100... nie dajmy się zwariować, zegar nie musi mieć WR1500 żeby z nim wskoczyć do basenu czy iść do sauny;P 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka
Kiedyś brat dostał w prezencie chyba jakiegoś bez markowca (było to ze 20 lat temu lub więcej), było na nim wr100, włożył do zlewu  żeby sprawdzić i bąbelki poszły hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bezmarkowca, to żadna ciekawostka.  :P Jakby taka akcja przydarzyła się z Citizenem, to byłoby o czym pisać. B)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, uniwersalny zegarek za rozsądne pieniądze.

W normalnym użytkowaniu go na pewno nie zalejesz.

Dokładność chodu z normie.

Noś go a nie analizuj, bo budżetowce zawsze mają jakieś "ale".


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardzie mi się podoba mimo tej pracy sekundnika, za to luma jest niezła, poświeciłem na niego jakieś 5s latarką to ponad pół godziny świecił, nie wiem dokładnie ile bo zasnąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny, uniwersalny zegarek za rozsądne pieniądze.

W normalnym użytkowaniu go na pewno nie zalejesz.

Dokładność chodu z normie.

Noś go a nie analizuj, bo budżetowce zawsze mają jakieś "ale".

Posiadam go już ponad pół roku. Za te pieniądze warto go kupić do kolekcji.

Teraz szukając zegara w podobnej cenie wziął bym go ponownie.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Zawsze można kupić 2-3 amfy i też się cieszyć.

Edytowane przez Wojtek Kiwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jogi i 4palce - "szacun" za posiadaną  specjalistyczną wiedzę oraz chęć, gotowość i umiejętność dzielenia się nią z innymi. Widziałem juz pare dyskusji  z waszym udziałem na tematy "mechaniczno - zegarmistrzowskie" i za każdym razem ten sam wysoki poziom. 

 

Co do Andrzeja i Wojtka - posiadaczy rzeczonych Citków, to czy z perspektywy czasu nie uważacie, że może trzeba było kupic ny0040 - to bodajrze 100- 150 zeta więcej, a prawdziwy diver i w pewnych kregach zegarek juz w pewien sposób "kultowy", z piekna historią i powoli juz "poszukiwany", albo za około 700 zł. kupic skx'a np na eglobalu?

 

Pytam, poniewaz przez momoent sam napaliłem sie na nh8389 - tego w "złotej" kopercie (byłl do kupienia poniżej 500 zeta nowy), ale stwierdziłem, po pobieżnym reaserchu, ze chyba lepiej dopłacić do ny0040. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jogi i 4palce - "szacun" za posiadaną specjalistyczną wiedzę oraz chęć, gotowość i umiejętność dzielenia się nią z innymi. Widziałem juz pare dyskusji z waszym udziałem na tematy "mechaniczno - zegarmistrzowskie" i za każdym razem ten sam wysoki poziom.

 

Co do Andrzeja i Wojtka - posiadaczy rzeczonych Citków, to czy z perspektywy czasu nie uważacie, że może trzeba było kupic ny0040 - to bodajrze 100- 150 zeta więcej, a prawdziwy diver i w pewnych kregach zegarek juz w pewien sposób "kultowy", z piekna historią i powoli juz "poszukiwany", albo za około 700 zł. kupic skx'a np na eglobalu?

 

Pytam, poniewaz przez momoent sam napaliłem sie na nh8389 - tego w "złotej" kopercie (byłl do kupienia poniżej 500 zeta nowy), ale stwierdziłem, po pobieżnym reaserchu, ze chyba lepiej dopłacić do ny0040.

Kupił by ponownie a wymienionego przez Ciebie Citka też mam zamiar kupić.

Od przybytku głowa nie boli

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem na tym majtkiem ale nie zbyt podoba mi się koronka na 8, bo jakoś dziwna wydaje mi się obsługa koronki lewą ręką. O skx-ach tez myślałem, podobno bardzo wygodna bransoleta jak i sam zegarek ale tarcza i indeksy już gorzej wykonane niż w Citku, mechanizm może lepszy w seiko, a może nie (nie mam takiej wiedzy aż). Mam nadgarstek około 20-20,5 więc szukałem większego zegarka i lubię też ciężkie, aczkolwiek momentami ten Citek jest trochę niewygodny bo koronka wbija się w rękę. Jednak cały czas się zastanawiam czy nie oddać Citizena, dołożyć i kupić coś innego, chociażby używanego żółwia od Seiko (na zdjęciu wygląda nieciekawie ale na żywo jak go przymierzałem to już robi wrażenie - ciężki, dobrze wykonany, mechanizm o wiele lepiej pracuje, i bransoleta z pełnych ogniw).

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zółwik fajny, ale... czarny jest bardzo klasyczny i jak piszesz, może być nudny.

Wersja PADI jest świetna, ale musisz dać minimum 1200.

A może Orient Big Mako w niebieskiej wersji?

Świetny diver i bardzo uniwersalny. Jak ci się znudzi bransoleta, to założysz brązową skórę i dalej będzie świetny.

Jak dobrze poszukasz, to nówkę chyba znajdziesz za jakieś 750-800 zł.

 

888068613_w640_h640_18846747360_32e5241f

 

foto z sieci.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, skoro zastanawiasz się nad skx'em i żółwiem, to może złotym srodkiem okaże się w twoim przypadku seiko monster - jakość wykonania jest lepsza niz w skx'ie, zegarek wyglada na większy, jest cięzki, masywny i ma swietna bransoletę. Poczytaj sobie ewentualnie , która generacja by cie bardziej interesowała - II ma lepszy mechanizm ze stop sekunda i dokręcaniem, ale I jest uznawana za bardziej kultową. 

 

SKX nie odrzucaj z powodu kwestii, o których piszesz - żeby zrozumiec fenomen tego zegarka, trzeba go założyć na reke i ponosic pare dni. Zobaczysz, że pewne niedociągnięcia jakościowe, jezeli się pojawia, bo tez nie w kazdym sa, to nie będa mialy dla ciebie wiekszego znaczenia. Zegarek jest fantastyczny i kosztuje jeszcze w dalszym ciągu groszę - polecam wersje pepsi i trójkolorowe "francuskie" nato do niego.

 

Ja sam zaczynałem od skx'a pepsi, a ostatnio dokupiłem zwykłego czarnego, mam tez monstera, ale chyba dokupie jeszcze citka "majty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX i na tak dużą rękę będzie moim zdaniem trochę mały.

Monster, pomimo tego, że jest świetny, jeszcze bardziej, chociaż wizualnie - bo ma stosunkowo małą tarczę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żółwia którego oglądałem to był SRPC23K1, ten nie był nudny, szara tarcza i nie jestem pewien czy nie ze szlifem słonecznym, jeśli się mylę to poprawcie

 

 

Co do orientów to mam wrażenie, że seiko i citizen są na lepszym poziomie choć może to tylko odczucie, jeśli się mylę to prosiłbym o opinie która firma robi lepsze zegarki

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to zegarek jest bardzo dobrze wykonany, nawet bransoleta nie przeszkadza że jest z niepełnych.Rotor jest bardzo czuły, lekko pracuje, jak mocniej się potrząsa ręką to kręci się w koło jak szalony.

 

Dziwną rzecz zauważyłem dzisiaj rano, która od razu się nie rzucała w oczy, a mianowicie, nie równy jest ruch sekundnika, między indeksem 12 a 4 tak mniej więcej sekundnik przeskakuje po 2-3 ruchy na raz co sprawia wrażenie pracy elektronika, potem płynie równo i tak powtarza się cyklicznie co obrót. Co może być tego przyczyną?

 

Ps. Przy dalszych obserwacjach okazuje sie ze praca sekundnika uzalezniona jest od kąta położenia zegarka. W innym położeniu "skakanie" sekundnika daje się zaobserwować między innymi indeksami.

Odebrałem zegarek z serwisu. U mnie nie ma dolegliwości, które opisujesz. Sekundnik pracuje równo.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ja już pisałem do Citizena i chyba go zareklamuję, jak nie usuną tych dolegliwości (bo skoro Ty Wojtek ich nie masz to znaczy, że są to wady) to najwyżej poproszę o zwrot pieniążków i kupię coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ja już pisałem do Citizena i chyba go zareklamuję, jak nie usuną tych dolegliwości (bo skoro Ty Wojtek ich nie masz to znaczy, że są to wady) to najwyżej poproszę o zwrot pieniążków i kupię coś innego :)

Oczywiście nie licząc zatrzymywania się podczas mocniejszego ruchu nadgarstkiem ;) Daj znać co odpisali. Serwis Citizena jest dosyć dobry nie to co timex.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem na gwarancję swojego Citizena w sklepie SWISS, tak mi polecili z serwisu. Przy okazji mieli taki sam model zegarka i pozwoliłem sobie go obejrzeć. I ku zdziwieniu nie miał problemu z zatrzymującą się sekundą ani z przeskakiwaniem sekundnika o parę ruchów na raz, pracował idealnie. Dam znać jak do tego podeszli w serwisie i co z tym zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oddałem na gwarancję swojego Citizena w sklepie SWISS, tak mi polecili z serwisu. Przy okazji mieli taki sam model zegarka i pozwoliłem sobie go obejrzeć. I ku zdziwieniu nie miał problemu z zatrzymującą się sekundą ani z przeskakiwaniem sekundnika o parę ruchów na raz, pracował idealnie. Dam znać jak do tego podeszli w serwisie i co z tym zrobią.

Andrzeju twój model w takim razie jest "wyjątkowy". Czekam na kolejne wieści. Nigdy nie wiadomo jak zegarek będzie się zachowywał za pół roku.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.