Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrzejP13

Citizen NH8389-88LE zatrzymywanie się sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Kolegom podziękować, właśnie rozpakowałem citka jak w temacie.

Sekunda idzie płynnie, a przy gwałtownym potrząśnięciu ręką sekundnik rzeczywiście na moment przystaje.

Wiem teraz, że to norma, więc nie będę się przejmował

W końcu albo trzęsiemy ręką, albo patrzymy, która godzina e15bffa12a65ef80c23bb162badc91c1.jpg

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mój to zatrzymywał się nawet jak się odwróciło zegarek na ręku by spojrzeć, która godzina, co było irytujące.

 

Cecon a gdzie kupowałeś swój i za ile jeśli można spytać?

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mój to zatrzymywał się nawet jak się odwróciło zegarek na ręku by spojrzeć, która godzina, co było irytujące.

 

Cecon a gdzie kupowałeś swój i za ile jeśli można spytać?

Na olx, używany 4 miesiące, kupiony w Polsce. 450

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo widziałem w marko za 643zł ale ktoś wykupił ostatnią sztukę myślałem, że może to Ty. Ja kupiłem za 756zł, Ale i tak taniej niż w SWISS gdzie był za 890zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na dutyfreeislandshop, wyjdą gdzieś na 500, ale niebieski wyprzedany, a ten mi się najbardziej podoba

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z serwisu:

 

"Informujemy, że reklamacja zegarka marki CITIZEN o symbolu NH8389-88LE nie została uznana za zasadną.

Zegarek został poddany wszelkim pracom i testom sprawdzającym, które nie potwierdziły zgłaszanej usterki - zegarek jest sprawny."

 

Nie zostawię tego tak bo jak zegarek jest sprawny skoro taki sam model w butiku SWISS w ktorym reklamowalem nie ma tych przypadłości co mój zegarek. Dzwoniłem do nich i miał się do mnie do 17 odezwać serwisant ktory zajmował sie moim Citizenem ale 17 minęła a telefonu nie było. Będę się dobijał do nich w poniedziałek. Chętnie z nim porozmawiam. Pani do ktorej sie dodzwonilem powiedziala ze sprawdzali go na rotomacie. I to jest serwis na rotomacie sprawdzaja. A oczu juz nie maja i nie widza ze wskazowka sie dziwnie zachowuje. Nawet pani ze SWISS powiedziala, ze takiej pracy sekundnika to jeszcze nie widziala i na jej oko jest to wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z serwisu:

 

"Informujemy, że reklamacja zegarka marki CITIZEN o symbolu NH8389-88LE nie została uznana za zasadną.

Zegarek został poddany wszelkim pracom i testom sprawdzającym, które nie potwierdziły zgłaszanej usterki - zegarek jest sprawny."

 

Nie zostawię tego tak bo jak zegarek jest sprawny skoro taki sam model w butiku SWISS w ktorym reklamowalem nie ma tych przypadłości co mój zegarek. Dzwoniłem do nich i miał się do mnie do 17 odezwać serwisant ktory zajmował sie moim Citizenem ale 17 minęła a telefonu nie było. Będę się dobijał do nich w poniedziałek. Chętnie z nim porozmawiam. Pani do ktorej sie dodzwonilem powiedziala ze sprawdzali go na rotomacie. I to jest serwis na rotomacie sprawdzaja. A oczu juz nie maja i nie widza ze wskazowka sie dziwnie zachowuje. Nawet pani ze SWISS powiedziala, ze takiej pracy sekundnika to jeszcze nie widziala i na jej oko jest to wada.

Hmmm jednak chyba zmienię zdanie o serwisie Citizena. Być może to ta sama grupa "fachowców" co timex. Spróbuj do producenta napisać lub rzecznik praw konsumenta. Może reklamacja z tytułu rękojmi. Wtedy sprzedawca przejmuje odpowiedzialność. Napisz pismo do zgłoszenia z opisem usterki.

 

Dodam, że po mojej naprawie zauważyłem włos lub rzęsę na tarczy. Muszę ponownie zgłosić się do Swiss.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie sie serwisant upieral ze wszystko ok i ne beda noc robic z zegarkiem to poprosze te mila pania co odbiera telefony by polaczyla mnie z dyrektorem albo dala do niego kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie sie serwisant upieral ze wszystko ok i ne beda noc robic z zegarkiem to poprosze te mila pania co odbiera telefony by polaczyla mnie z dyrektorem albo dala do niego kontakt

Andrzeju jak sprawa z zegarkiem się ma?

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocił niedawno do mnie. Trzy razy chcieli mi odsyłać twierdząc, że zegarek nie ma wady bo te mechanizmy tak mają. Ale za każdym razem sie upierałem, dzwoniłem i pisałem. Ostatecznie poinformowali mnie, że "grzecznościowo" przełożyli mi mechanizm z innego zegarka tego samego modelu i że nie ma już tej przypadłości. W rzeczywistości na moje oko dalej jest tak samo więc nie mam pewności, że mechanizm został faktycznie przełożony bo w dokumencie zwrotu z reklamacji nic o tym nie jest napisane jedynie, że zegarek jest sprawny a reklamacja jest niezasadna. Także ogólnie mam już dosyć zegarków citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocił niedawno do mnie. Trzy razy chcieli mi odsyłać twierdząc, że zegarek nie ma wady bo te mechanizmy tak mają. Ale za każdym razem sie upierałem, dzwoniłem i pisałem. Ostatecznie poinformowali mnie, że "grzecznościowo" przełożyli mi mechanizm z innego zegarka tego samego modelu i że nie ma już tej przypadłości. W rzeczywistości na moje oko dalej jest tak samo więc nie mam pewności, że mechanizm został faktycznie przełożony bo w dokumencie zwrotu z reklamacji nic o tym nie jest napisane jedynie, że zegarek jest sprawny a reklamacja jest niezasadna. Także ogólnie mam już dosyć zegarków citizen.

Kurde, głupia sprawa z tym Twoim Citkiem, ja właśnie je polubiłem, a zacząłem od identycznego modelu

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wykonanie zegarka i materiały są na dobrym poziomie ale mechanizm to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre, że się zraziłeś, ja lubię i cenię Citizeny, nie mam z nimi złych doświadczeń, ale rozumiem że czasem drobna rzecz może stać się problemem. 

Jeśli nie masz możliwości go oddać, to go sprzedaj i kup coś z innym typem mechanizmu.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre, że się zraziłeś, ja lubię i cenię Citizeny, nie mam z nimi złych doświadczeń, ale rozumiem że czasem drobna rzecz może stać się problemem.

Jeśli nie masz możliwości go oddać, to go sprzedaj i kup coś z innym typem mechanizmu.

Ja tak właśnie zrobiłem i kupiłem jakiś czas temu swoje 2 Eco. Nie mogę się napatrzeć na ten zegarek, strasznie przypadł mi do gustu. Foto poniżej.

 

Co do opisywanego modelu, ja tych przypadłości nie mam (oczywiście po za stop sekundą przy energicznym ruchu ręką) i również cieszy oko.

 

Samo wykonanie, szlif, materiały citków oceniam bardzo dobrze. 9905357ae33f6a7d60ca34c6b27990d7.jpg

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny

 

A to mój.

 

f0ff79db51bffabfbaaea254df59bd60.jpg

 

4326c044fa8abe7cc4eac206ec78ec63.jpg

 

272150b47093ec00a7cd9d2debde5a15.jpg

 

9cc4d8224cadb30b07465b9870362ec7.jpg

 

 

Ps. Chyba jednak zamienili mi mechanizm bo wydaje mi się, że wcześniej lepiej świeciła luma i dłużej.

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ladny

 

A to mój.

 

 

 

Ps. Chyba jednak zamienili mi mechanizm bo wydaje mi się, że wcześniej lepiej świeciła luma i dłużej.

Wydaje mi się, że tarczy raczej by nie wymieniali. Mogłeś poprosić o uzupełnienie karty gwarancyjnej o czynności jakie wykonał serwis.

Kilka razy już mi się zdążyło, że nie uzupełnili karty.

 

Zegarek również ładny. Długo się zastanawiałem czy ten czy z czarną tarcza. Wybrałem czarny z powodu wskazówek, które bardziej mi się spodobały. Wygrały z kolorem tarczy, który w twoim uważam za super. 81cbd59554699aa7c8d857401562cbf3.jpg

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich to twierdzili ze mechanizm zamienili z innym zegarkiem "grzecznosciowo" dlatego bo mi na tym zależało, a reklamacji nie uznali wiec nie mogli wpisać wymiany. Śmierdzi mi trochę to ściemą. Chyba, że zamienili cały mechanizm z tarcza, znacznie mniej rozbierania. Bo mówię Ci wcześniej luma się świeciła jak jarzeniówki, aż byłem zdziwiony jej jakości. I wskazówki się świeciły jednolicie a teraz jakby zaświecił ktoś światło przez kartkę papieru, takie jakby jakieś odcienie na wskazówkach były.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich to twierdzili ze mechanizm zamienili z innym zegarkiem "grzecznosciowo" dlatego bo mi na tym zależało, a reklamacji nie uznali wiec nie mogli wpisać wymiany. Śmierdzi mi trochę to ściemą. Chyba, że zamienili cały mechanizm z tarcza, znacznie mniej rozbierania. Bo mówię Ci wcześniej luma się świeciła jak jarzeniówki, aż byłem zdziwiony jej jakości. I wskazówki się świeciły jednolicie a teraz jakby zaświecił ktoś światło przez kartkę papieru, takie jakby jakieś odcienie na wskazówkach były.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak dla mnie to ściema. Skoro majstrowali to powinni to wpisać.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania ale nie mam już na nich siły po miesiącu użerania się.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tego zdania ale nie mam już na nich siły po miesiącu użerania się.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A Rzecznik Praw Konsumenta?

Zdziwił byś się jak często to działa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie noszę, może przywyknę, bo zegarek jest ładny i dobrze wykonany. Może z czasem sprzedam. Na pewno będą jeszcze inne zegarki w moim posiadaniu, tylko zapewne niezbyt sie to spodoba mojej Lubej, na razie nie narzeka bo to moj trzeci zegarek lacznie z 14 letnim orient 3 star crystal i delbana z lat 50/60

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie noszę, może przywyknę, bo zegarek jest ładny i dobrze wykonany. Może z czasem sprzedam. Na pewno będą jeszcze inne zegarki w moim posiadaniu, tylko zapewne niezbyt sie to spodoba mojej Lubej, na razie nie narzeka bo to moj trzeci zegarek lacznie z 14 letnim orient 3 star crystal i delbana z lat 50/60

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja już mam zakaz kolejnego zegara w tym roku.

Co do citka to szybko bym się nie poddał i walczył dalej. Jak nie drzwiami to oknem.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Pokaż foto zegarów

Edytowane przez Wojtek Kiwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient

 

a46135749ebf3823c4c03cf86f70e24b.jpg

 

c7dff8daba94dd056cf24976f46ffbef.jpg

 

Zdjecia Delbany niestety nie moje tylko kolegi z forum od którego ją kupiłem. Mam nadzieję, że się nie obrazi za to, że je wstawię. Tylko koronka nie oryginalna ale za to Felsa 465 piękne cyka i ładnie zachowana jak na 60 letni zegarek.

 

dedff38862a6e7901ea3b301cb463187.png

 

b5af7faeefcbb3dcec37808ae7605564.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez AndrzejP13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient

 

 

 

 

 

Zdjecia Delbany niestety nie moje tylko kolegi z forum od którego ją kupiłem. Mam nadzieję, że się nie obrazi za to, że je wstawię. Tylko koronka nie oryginalna ale za to Felsa 465 piękne cyka i ładnie zachowana jak na 60 letni zegarek.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękne

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wojtek Kiwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Jakoś w kwietniu tego roku coś mi padło w mechanizmie. Objawiało się to tym, że zegarek wolniej chodził tak jakby było coś ze spręzyną. Jak poleżał na stole to po paru minutach wogóle się zatrzymywał i miał problem z ruszeniem. Balans się wahał tak jakby na siłę ktoś go zmuszał i wahnięcia byly krótkie. Oddałem go do serwisu w czerwcu miesiąc przed końcem gwarancji. Wrócił do mnie wogóle odmieniony. Nie napisali co zrobili co wymienili tylko regulacja mechanizmu. Ale sekundnik już nie przeskakuje jak wcześniej i dużo trudniej jest zatrzymać sekundnik mocniejszym ruchem ręki. Myślę, że jednak coś się wyrobiło. W dodatku wcześniej dokładność chodu miał między +7 sek a + 15 sek w zależności od tego czy go nosiłem czy więcej leżał. Potem udało mi się go wyregulować na -6 sek do +2 sek, a po ostatniej naprawie wyregulowałem go na od -3 sek do -2,6 sek na dobę i stabilnie tak się trzyma już 3 miesiące. Średnia chodu sprawdzana co jakieś kilkanaście dni. Także raz na 20 dni przestawiam zegarek o 1 min do przodu. Taki zegarek teraz to rozumiem i jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.