Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrzejP13

Citizen NH8389-88LE zatrzymywanie się sekundnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę lipa żeby w XXI wieku  zegarek późnił się  ok 3 s na dobę nie wspomnę o 7s na dobę  co może denerwować, i jeszcze co 20 dni przestawiać o minutę - jednak Eco Driver z RC są lepsze - no chyba że wyłączą nadajniki RC ( gdzieś czytałem że mogą to zrobić w 2021r)  ale i tak zostaje ok 15 s na miesiąc, a nie 3-7s na dobę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa tu o zegaekach mechanicznych, które nie maja certyfikatu chronometru także uważam, że to bardzo dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja zatrzymujacy się sekundnik he he :) Wpływa on na dokładność chodu? Bo albo mi się wydaje albo po zatrzymaniu sekundnika przy gwaltownym ruchu ręki wskazówka minutowa dostaje na ułamek sek tzw kopa gdy rusza przy ponownym starcie sekundnika. 20201201_190358.thumb.jpg.b51a4b5076de44a80da42c752d6d0ac8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eddi87 napisał:

Mam i ja zatrzymujacy się sekundnik he he :) Wpływa on na dokładność chodu? Bo albo mi się wydaje albo po zatrzymaniu sekundnika przy gwaltownym ruchu ręki wskazówka minutowa dostaje na ułamek sek tzw kopa gdy rusza przy ponownym starcie sekundnika. 

 

Nie wpływa. Taka to konstrukcja przeniesienia napędu. Przez to, że ośka sekundy ma tylko kilka zębów powstaje luz na napędzie z drugiego dużego koła. Wiele zegarków (głównie starszych konstrukcji) miało to rozwiązanie. To przeskakiwanie wskazówki można do pewnego stopnia zminimalizować przez dogięcie blaszki, która dosiska ośkę. Ale w przypadku miyoty 82 trzeba rozebrać cały mechanizm (a np w wostoku 24 ta blaszka jest na wierzchu)

 

 

 

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkoch napisał:

Nie wpływa. Taka to konstrukcja przeniesienia napędu.

Czyli to dobry mechanizm ?- bo właśnie zastanawia się nad kupnem tego lub  BN0100 :) no i tu już mam dylemat z tym automatem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry to pojęcie względne. Na pewno to sprawdzony wół roboczy, który będzie pracować długo. Każdy ogarnięty zegarmistrz go przeserwisuje w razie potrzeby. Ale są też minusy, to dość stara konstrukcja bez możliwości dokręcania, choć kto dokręca automat z koronki, i bez stop sekundy. Za to jest cieńszy niż konkurencyjne nh 35a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tofiks_th napisał:

Dobry to pojęcie względne. Na pewno to sprawdzony wół roboczy, który będzie pracować długo. Każdy ogarnięty zegarmistrz go przeserwisuje w razie potrzeby. Ale są też minusy, to dość stara konstrukcja bez możliwości dokręcania, choć kto dokręca automat z koronki, i bez stop sekundy. Za to jest cieńszy niż konkurencyjne nh 35a.

... czyli ogólnie sprawdzony mechanizm z małymi minusami bo mam go używany 2 letni lub BN100 4 letni i oba  w tej samej cenie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, czyli nosić, cieszyć się nie zwracać uwagi ;)

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony, montowany m. in. w Gwiezdnym Pyle od Balticusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eddi87 napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, czyli nosić, cieszyć się nie zwracać uwagi ;)

Trochę źle napisałem - mam na oku oba i właśnie - zastanawiałem się którego  ewentualnie kupić jak nikt nie podkupi ! ale dziękuje za dobre słowo .... i sam nie wiem którego oba się podobają ... wiem wiem wziąć oba :) jak sam radziłem :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, unadarek napisał:

Trochę źle napisałem - mam na oku oba i właśnie - zastanawiałem się którego  ewentualnie kupić jak nikt nie podkupi ! ale dziękuje za dobre słowo .... 

A ja miałem zacytować inny post he he 

47 minut temu, mkoch napisał:

 

Nie wpływa. Taka to konstrukcja przeniesienia napędu. Przez to, że ośka sekundy ma tylko kilka zębów powstaje luz na napędzie z drugiego dużego koła. Wiele zegarków (głównie starszych konstrukcji) miało to rozwiązanie. To przeskakiwanie wskazówki można do pewnego stopnia zminimalizować przez dogięcie blaszki, która dosiska ośkę. Ale w przypadku miyoty 82 trzeba rozebrać cały mechanizm (a np w wostoku 24 ta blaszka jest na wierzchu)

 

 

 

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, czyli nosić, cieszyć się nie zwracać uwagi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eddi87 napisał:

A ja miałem zacytować inny post he he 

hehheh mimo to dziękuje .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, unadarek napisał:

hehheh mimo to dziękuje .... 

A u mnie zatrzymuje się wtedy jak bym chciał walnąć worek bokserski. :) ale jak koledzy pisali że nia wpływu na dokładność chodu to wg mnie mały szczegół, zważywszy na ceny zegarków z tym werkiem. Ważne że mi sie podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eddi87 napisał:

A u mnie zatrzymuje się wtedy jak bym chciał walnąć worek bokserski. :) ale jak koledzy pisali że nia wpływu na dokładność chodu to wg mnie mały szczegół, zważywszy na ceny zegarków z tym werkiem. Ważne że mi sie podoba. 

a właśnie a dokładność dzienna chodzi mi o te sekundy - co ile trzeba go mniej więcej poprawiać - co parę dni  do dokładnego czasu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, unadarek napisał:

a właśnie a dokładność dzienna chodzi mi o te sekundy - co ile trzeba go mniej więcej poprawiać - co parę dni  do dokładnego czasu ? 

Nie mam pojęcie dzis kurier dostarczył:) I z tym werkiem jest tylko on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eddi87 napisał:

Nie mam pojęcie dzis kurier dostarczył:) I z tym werkiem jest tylko on.

a-ha - OK :) to gratuluje i dobrego noszenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.