Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex37

zakup na CHRONO24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, domyślam się, że temat wałkowany wielokrotnie, jednak prosiłbym kogoś o szybkie wyliczenie ile +/- kosztowac będzie zakup tej sztuki z dostawą pod drzwi. Prosiłbym napisac jak to się wylicza, zanotuję sobie i na przyszłość będę o tą wiedzę mądrzejszy.

Proszę jeszcze o informacje jaki rodzaj płatności byście wybrali i na ile jest ona bezpieczna. Nigdy nie kupowałem spoza PL.

 

Generalnie szukam takiej sztuki ale żadnej interesujacej oferty u nas nie znalazłem.

 

https://www.chrono24.pl/ulyssenardin/maxi-marine-diver--id8543931.htm

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, domyślam się, że temat wałkowany wielokrotnie, jednak prosiłbym kogoś o szybkie wyliczenie ile +/- kosztowac będzie zakup tej sztuki z dostawą pod drzwi. Prosiłbym napisac jak to się wylicza, zanotuję sobie i na przyszłość będę o tą wiedzę mądrzejszy.

Proszę jeszcze o informacje jaki rodzaj płatności byście wybrali i na ile jest ona bezpieczna. Nigdy nie kupowałem spoza PL.

 

Generalnie szukam takiej sztuki ale żadnej interesujacej oferty u nas nie znalazłem.

 

https://www.chrono24.pl/ulyssenardin/maxi-marine-diver--id8543931.htm

 

pozdrawiam

Napisz wiadomość do sprzedawcy ile łącznie wyjdzie Ciebie zegarek z dostawą. Co do VAT nie wypowiem się bo nie wiem - to sprzedawca prywatny nie wiem jak to wygląda wtedy.

 

a może np ten? https://www.chrono24.pl/ulyssenardin/maxi-marine-diver-chronometer--id8553813.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy prywatny. Vat i opłaty tak samo się ponosi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wiadomość do sprzedawcy ile łącznie wyjdzie Ciebie zegarek z dostawą. Co do VAT nie wypowiem się bo nie wiem - to sprzedawca prywatny nie wiem jak to wygląda wtedy.

 

a może np ten? https://www.chrono24.pl/ulyssenardin/maxi-marine-diver-chronometer--id8553813.htm

Widziałem go, ale jest na gumie. Ile by wyszedł "pod drzwi" ? Z niemców to bez cła i vatu, tylko wysyłka?

Nie ma znaczenia czy prywatny. Vat i opłaty tak samo się ponosi.

 

No tak, ale jak to liczyć? (Cena+wysyłka) x 1,23 i co do tego jeszcze? I to spoza unii tak liczymy, czyli rosja i gb również takie opłaty jak usa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy prywatny. Vat i opłaty tak samo się ponosi.

A dziękuję, tego nie wiedziałem. Czyli np jak rodzina wysyła coś takiego to też wjedzie VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, tego nie wiedziałem. Czyli np jak rodzina wysyła coś takiego to też wjedzie VAT?

No tak, inaczej wszyscy by kupowali w ten sposób ze stanów omijając podatki.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z poza UE to do ceny i kosztu wysylki musisz doliczyc jakies 25% i wyjdzie Ci orientacyjnie calkowity koszt. Vat 23%, clo jakies kilka zlotych, upowaznienie agencji celnej jakies kilkadziesiat zlotych. Zapomnialem o najwazniejszym, jeszcze musisz doliczyc czas :) jak bedziesz mial pecha to moze troche polezec na cle, w przypadku zakupu w UE bedziesz mial zegarek dosc szybko.

 

Wielka Brytania jeszcze jest w UE wiec przyleci bez oplat.

 

W przypadku tego z Niemiec tylko koszt wysylki ktory juz jest podany na chrono24 i masz tez opcje zakupu przez trusted checkout


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto kupować drogiego zegarka spoza UE, chyba, że jakaś wielka okazja. Wtedy warto poszukać kogoś kto przywiezie go fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie: w ofertach widzę takie opcje płatności

- Płatność za pomocą rachunku powierniczego - to widze u prywatnych sprzedających

- Płatność za pomocą konta depozytowego - to mają sprzedawcy profesjonalni

 

Pytanie czy obie opcie są bezpieczne i czy obie to tzw "trusted checkout" ? Akurat chcę coś kupić z tą pierwszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładał nowego tematu ...

 

Chcę zakupić zegarek z usa, jaka fizycznie wygląda clenie towaru w PL ? Tzn czy ktoś do mnie dzwoni z urzędu celnego i mowi jaką kwote przelać na wskazane konto? Jak długo czeka się mniej więcej od zakupu do dostarczenia do PL ? Czy o czymś jeszcze powinienem wiedzieć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś jeszcze prócz mnie na forum ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile się czeka zależy od firmy kurierskiej i sposobu spedycji. Firma kurierska załatwia wszelkie formalnośc z uc, Ty tylko płacisz.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile się czeka zależy od firmy kurierskiej i sposobu spedycji. Firma kurierska załatwia wszelkie formalnośc z uc, Ty tylko płacisz.

 

Dzięki, wyjaśnij mi tylko: na chrono robię przelew np 3000E, zegarek wylatuje, dociera do PL, a cło w kwocie około <1000E komu i gdzie zapłacę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostarcza Poczta Polska to płaciłem zawsze listonoszowi przy odbiorze paczki. Jak dostarczał DHL to różnie, raz przelewem zanim wydali do doręczenia, a innym razem kurierowi przy odbiorze. Z tego co pamiętam to chyba jak im podsyłałem mailem dokumenty potrzebne do oclenia to miałem wybór formy płatności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu,mniej więcej miesiąc ceny na "chrono24" przestały byc wyrażane w EUR tylko są w PLN.Piszę o sprzedawcach z UE.Czy ktoś wie czy to tylko zmiana "techniczna" ,a i tak poprzez konto powiernicze zapłacimy w EUR, czy może coś się zmieniło i koszty kursów/przewalutowania ponosi sprzedawca?

Wiem,że wcześniej ceny były podawane podwójnie (PLN i EUR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole strony masz możliwość zmiany wyświetlanej waluty, to gdybyś chciał wrócić do EUR. Jak znam życie kosztem przewalutowania martwi się kupujący, a Chrono pewnie pokazuje ceny liczone wg. kursów podawanych przez współpracującą z nimi firmę chyba Mangopay, albo bank. Tak sobie zakładam, nie mówię tego pewnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się jak w praktyce wyglądają zwroty na chrono24? Znalazłem o tym jedynie krótką wzmiankę w FAQ, ale bardzo niejasną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę informacji co do Chrono24. Dokonałem dwóch udanych zakupów zegarkowych na Chrono24, mam też kontakt z ludźmi, którzy kupili ich nieco więcej. Z ich i mojego doświadczenia mogę powiedzieć śmiało, że jeśli się chce uniknąć problemów, to:

- kupować tylko w UE - obejmuje nas prawo unijne, surowe jeśli chodzi o oszustwa i podróbki

- kupować tylko od osób/firm z Trusted Checkout

- najlepiej od firmy, która ma siedzibę, w sensie sklep

- i ma co najmniej kilkanaście, a najlepiej kilkadziesiąt transakcji na koncie

- zamieszcza dużo zdjęć w dobrej jakości danego zegarka, a nie fotki z katalogu

- wreszcie, z którą można nawiązać normalny kontakt mail’owy/telefoniczny - bardzo często można się też potargować.

Reasumując, jestem na tak, nie słyszałem o osobie, która by przestrzegała powyższych zaleceń i zaliczyła jakąś wtopę, ale oczywiście, jeśli gdzieś zapali nam się czerwone światełko, to natychmiast odpuszczamy, działamy na chłodno, zdrowy rozsądek przede wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie małe mam, w związku z tym ze zakup jes za większa kwotę, czy ktoś z kolegów zna Time Trend Grup ?

Czy mogę kupować w ciemno ?

Pozdrawiam

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.