Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kaczparek

FFM03001B0 spieszy się

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dziesięć dni temu przyszedł zakupiony na CreationWatches zegarek. Wg instrukcji odchyłka chodu to +25/-15 s na dobę. Na chwilę obecną spieszy się ponad minutę na dobę (wczoraj o 21-ej  ustawiony, dziś o 17-ej spieszy się 75 sekund). Zegarek noszony cały czas, również w nocy. 

Można go jakoś wyregulować? Czy dać mu jeszcze trochę czasu?

post-87054-0-21340700-1530803253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu dał jeszcze ze 4-5 tygodni na ułożenie się. BTW nosisz zegarek 24/24? Jak rozumieć to "także w nocy"?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu dał jeszcze ze 4-5 tygodni na ułożenie się. BTW nosisz zegarek 24/24? Jak rozumieć to "także w nocy"?

Tak jestem nauczony, śpię z zegarkiem, do tego pracuję na zmiany, także w nocy. Ściągam praktycznie tylko do mycia, czasem w pracy, bo nie mogę wg instrukcji stanowiskowej pracować z czymkolwiek  "ostrym" na ręku (zegarek, biżuteria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Off topic - bardzo łady zegarek

 

Poczekaj aż się dotrze. A jak dalej będzie dla Ciebie za dużo to spróbuj wyregulować u majstra dobrego

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy minęło a zegarek przy noszeniu na ręce potrafi pospieszyć się na dobę 4 minuty. Jak leży to chodzi w miarę normalnie. Byłem u zegarmistrza, sprawdził, powiedział, że wykres jest prosty, cokolwiek to znaczy.

Kupiony w creationwatches.com  więc z gwarancją chyba ciężko z tego co czytałem.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez kaczparek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gwarancji cw zapomnij. Wykres jest prosty, czyli idzie równo (ale w tym wypadku za szybko). Do regulacji u zegarmistrza lub samodzielnie, jeśli masz zacięcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gwarancji cw zapomnij. Wykres jest prosty, czyli idzie równo (ale w tym wypadku za szybko). Do regulacji u zegarmistrza lub samodzielnie, jeśli masz zacięcie. ;)

Trochę go poobserwowałem i WatchCheckiem pozapisywałem czasy. Wychodzi na to, że nienoszony chodzi prawie idealnie, spieszy  ok.6 sekund na dobę. Noszony, ale spokojnie, tzn. dużo siedząc spieszy się ok. 1 minuty . Jeśli poruszam się intensywnie, pracuję, sprężyna wg wskaźnika na max, to potrafi spieszyć się nawet 6 minut na dobę.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak zakończył się problem? Mam podobne objawy w OS RE-DK0001L - z tym że nieczęsto noszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.