Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frankenstein

Zegarek na co dzień? Militarny czy vintage?

Rekomendowane odpowiedzi

Choroba zegarkowa postępuje :/

Z Waszą pomocą kupiłem już 3 zegarki. Posiadam już:

-g-shock riseman gw-9200 - podstawowy zegarek

-seiko turtle wersja padi - odkąd go kupiłem to wyparł g-shocka i noszę go niemal codziennnie

-orient curator z czarną tarczą - noszę go do garniaka

 

Szczerze mówiąc to te 3 zegarki wystarczyłyby mi pewnie do końca życia... ale wmawiam sobie, że g-shock mi się troszę już znudził (nosiłem go bez przerwy 7lat) a żółwia jakoś mi szkoda na takie codzienne wycierki.

Od kilku tygodni nie potrafię wymyślić jaki typ zegarka jest idealny na co dzień :)

Zastanawiam się nad zegarkami militarnymi np seiko snk805 lub jakimś retro orientem bambino czy  junkersem. Zależy mi aby zegarek miał jednak lumę.

Rozsądny budżet myślę, że między 500 a 1000zł. Za wszelkie propozycję będę wdzięczny... jak nic nie wybiorę to w najgorszym wypadku kupię casio f-91W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja bym zapolował na Hamiltona Khaki Field Officer Mechanikal, na ręcznej Ecie 2804-2 :-) Klasyka, gdy chodzi o zegarki field/military, a do tego będziesz miał w kolekcji sikor z manualnym naciągiem :-) Jeśli Seiko, to ciekawym wyborem będzie także linia SNZG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamiltony Khaki Field najbardziej mi się podobają. Jednak są bardzo drogie... mało wiem o tej marce, możliwe, że warto dozbierać. Ten pierwszy Citek ciekawy ale ten kompas to chyba w nim nie działa a szkoda :)

Vicki świetne i brałbym w ciemno gdyby chociaż miały troszeczkę lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hamilton, na który Cię namawiam to wersja ba manualnym werku, do kupienia na Joma za 260 USD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorzucisz ze 3 stówki to faktycznie Hami z Joma będzie chyba najfajniejszą opcją w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś klasyczny pilocik, na bazarku leży Tissel na Miyocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym pomysłem jest jeszcze seiko SNZG09K1 obawiam, że snk809 może być ciutkę za mały. Szkoda tylko, że SNZG ma ten napis "sport" troszkę to psuje klimat :/

2c5b0f580edf411a7be4479655d803d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

post-57210-0-26497400-1530966969_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snk809 jest mało czytelny w swoim rozmiarze, a snzg bardzo szybko się nudzi. Napis 'sport' faktycznie może zniechęcać.

 

W takim przedziale cenowym może Tisell Pilot będzie pasował. Jest wersja 40mm i 43mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem kiedyś SNK803 i żadnych problemów z odczytem nie miałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.