Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emano

DIVER do 2,000 zł (Seiko, Orient, ? )

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jest to mój pierwszy post tak więc na wstępie chciałbym się przywitać :) - Witam kolegów. 

 

Chciałbym kupić swój pierwszy zegarek.

 

Z racji iż lubię nowego Bonda, postanowiłem, że będzie to Diver (na Omegę na dzień dzisiejszy mnie jeszcze nie stać).

 

Poczytałem posty na forum, pojeździłem po sklepach z zegarkami, pooglądałem recenzje na YT i jako LAIK wywnioskowałem, że dobrym wyjściem w moim budżecie będzie Japoński Automat Seiko lub Orient (jeżeli powinienem wziąć coś jeszcze pod uwagę to proszę o info :)

 

Lista modeli które rozważam: 

  • Orient RAY 2 (chyba najbardziej podoba mi się z wyglądu na zdjęciach) - nie mierzyłem
  • Orient MAKO USA 2 (wersja ze szkłem szafirowym) - nie mierzyłem 
  • Seiko SKX007j (wersja Made in Japan do której planował bym dokupić bransoletę typu "oyster" - bardzo mi się podoba) - mierzyłem (nie jestem pewien czy nie "za mały)
  • Seiko Prospex Samurai (nie jestem w 100% przekonany do "bezelu" tzn. nie wiem czy nie wygląda zbyt "nowocześnie"? - może się czepiam?)  - mierzyłem (wielkość wydaje się być idealna) 

 

Mój budżet na dziś to 1,500 zł ale myślę, że dociągnę do 2,000 zł. Będę wam bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Na dziś najbardziej zastanawiam się czy kupić Samurai'a czy może SKX'a + bransoletę ? (czy jakoś wykonania się znacznie różni? na korzyść samurai'a).

 

Ps. ma to być zegarek "na co dzień". 

 

- Filip. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ważna jest dla Ciebie data, czy może być bez daty ?


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tsk ci tu zaraz napisza Sumo. Albo jeszcze certina DS action.

 

Sumo - kompletnie o nim zapomniałem, bardzo ładny (przewyższa chyba trochę budżet?) - wydaje mi się, że mierzyłem go "na żywo"

Certina DS Action jest na mojej liście ale ona również chyba przewyższa budżet?

 

- pytanie czy warto ewentualnie poczekać z dwa tygodnie i kupić któryś z droższych? 

 

 

Czy ważna jest dla Ciebie data, czy może być bez daty ?

 

Data nie jest wymagana :) tzn. jej brak nie robi dla mnie żadnej różnicy.

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli najbardziej podoba Ci się z wyglądu Ray, to radziłbym wziąć właśnie jego :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta M-FORCE rozważales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to  ma być diver to warto też sprawdzić ofertę

https://www.deepbluewatches.com/watches.html

wszystkie zegarki maja japońskie lub szwajcarskie silniki, wszystkie mają szafir, a ceramiczny lub szafirowy bezel, nie jest w nich wyjątkiem.

 

Na dodatek DB ma w Polsce dystrybutora, który też udziela się na forum i dla osób z forum daje 10% upustu.

 

Więc jeśli spodoba Ci się coś z oferty Deep Blue, i przeanalizujesz wszystkie za i przeciw, to może być to ciekawa oferta.

 

Powodzenia w wyborach divera :D


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX to świetny zegarek (wiem, bo sam go niedawno kupiłem :) ), ale nie warto dopłacać za wersję produkowaną w Japonii. Możesz zamówić K za siedem stówek na eGlobalu i z rewelacyjną bransoletą od Strapcode zamkniesz się w tysiącu. Samuraj ma nowszy mechanizm z hackingiem i dokręcaniem koronką. Oba solidne, a reszta to kwestia gustu. Mnie w Samuraju bardzo podoba się tarcza, ale surowa, narzędziowa koperta wywołuje co najmniej mieszane odczucia. SKX za to odwrotnie - koperta super, ale tarcza mogłaby mieć przynajmniej nakładane indeksy zamiast placków lumy.
 
Możesz też spojrzeć na mojego nurkowego Graala, Seiko SBP053 - tu (znów kwestia gustu) przemawia do mnie każdy element, zegarek robi lepsze wrażenie od wcześniej wymienionych, a do tego ma szafir i kopertę z hartowanej stali. Przekracza budżet, ale czasem pojawia się na bazarku w okolicach 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta M-FORCE rozważales ?

Dobra propozycja.

post-410-0-69388700-1531137874_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Data nie jest wymagana :) tzn. jej brak nie robi dla mnie żadnej różnicy.

 

Pozdrawiam. 

 

Na bazarku jest niezły Tisell, jeżeli lubisz ten typ.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat i budżet tez ten sam. I tutaj nikogo nie zaskocze. Wybrałem Sumo. Mierzylem wszystkie wymienione przez Ciebie i Sumo wygrało zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

- pytanie czy warto ewentualnie poczekać z dwa tygodnie i kupić któryś z droższych? 

 

 

Najczęściej warto poczekać, warto  ew."wyciągnąć z pod ziemi" jeszcze dodatkowe pieniądze jeżeli dostajesz za to coś konkretnego więcej. 

Boli tylko raz przy płaceniu, a potem już się stale cieszysz wymarzonym zegarem. Sumo np. ma najlepszy silnik.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcę tego żółwia też mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarów.....Pisales ze SKX - chyba za maly - w takim razie mako na pewno bedzie za male. Musisz poszukac czegos powyzej 42mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew! 

 

Wydaje mi się, że rozsądnie było by się skusić ku Seiko Samurai, Sumo lub też Turtle (muszę się jeszcze zastanowić który mi się najbardziej podoba oraz który udało by mi się zdobyć w moim budżecie)

 

Jest jedno ALE...

 

Dziś przymierzyłem Certinę DS Action Diver (na stanie była wersja Quartz w niebieskim kolorze) - zauroczyłem się (chciałbym oczywiście wersję w Automacie)

 

Podpowiedzcie mi - czy jakość Certiny (DS) vs Seiko (Sumo/Turtle/Samurai) znacznie się różni? chodzi mi głównie o to czy nie płaci się w tym wypadku głównie za markę szwajcarską (chciałbym sam sobie usprawiedliwić wybór droższej Certiny :P ) - czy może pozostać przy przystępniejszym Seiko? 

 

Będę bardzo wdzięczny za informację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez certine w automacie jak ci sie pododba. Do 2 tys. kupisz na bazarku uzywana w dobrym stanie na Eta a jak dolozysz pare stow to i na Powermatic80 (dluzsza rezerwa chodu ale .... ma ale :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo, jak pierwszy diver to łatwiej będzie go sprzedać w rozsądnych pieniądzach gdy nie podejdzie

Poza tym, w wersji blue, to bardzo ładny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo zawsze odsprzedaż , bo to bardzo dobry zegar w rozsądnych pieniądzach.

post-410-0-86310400-1531241206_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Za 1425 zł z wysyłką już w cenie, 2 lata gwarancji, dwa paski, pełny komplet - jak widać na fotkach; w środku Miyota 821A.

 

20768004_1537071342998036_33453607566407

 

20768028_1537071899664647_30140575163657

 

20841014_1537071946331309_15611432799087

 

20728244_1537071892997981_26680627741344

 

20728337_1537071262998044_32522820567845


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do Was jeszcze jedno pytanie.

 

Mianowicie, postanowiłem, że kupię Certine DS Action Diver Powermatic 80 - kasa praktycznie juz odłożona, teraz tylko szukam gdzie go w dobrych pieniądzach znajdę (ktoś coś?).

 

Pytanie: Wersja czarna czy niebieska? - będzie to mój pierwszy oraz "jedyny" zegarek do noszenia na codzień. Oba wyglądają super, niebieski ma w sobie "to coś" natomiast wariant czarny wydaje mi się bardziej "ponad czasowy". 

 

Będę wdzięczny za poradę który wybrać może jest jakiś zegarkowy "dess code" którego nie znam? :) 

 

Dziękuje i pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niebieski, z diverem lepiej gra, czarny to nuda. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.