Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Upadek werku - czy warto coś robić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - to mój ukochany zegarek więc pytam co powinienem zrobić :?:

Mido - ostatnie foty

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=16265

spadł przy zabawie ze zmianami i dobieraniem pasków z wysokości 954 mm na klepkę bukową na krawędż przeciwległą do korony - choć te dane do niczego potrzebne nie są :D więc upadł i przy obserwacji kilkudniowej zaczął się późnić 12 sek na dobę - co jest sporą odchyłką jak na Niego :D po kilku dniach przestawiłem wkręt mimośrodowy regulatora o 1,5-1,8 podziałki na plus - zegarek póżni się o 2 sek. na dobę - czy coś więcej powinienem zrobić - konserwację miał planowaną za rok - czy jednak ją przyspieszyć (konserwację ) i co mogło się stać podczas upadku :?: będę wdzięczny za wszelkie sugestie - jako że to mój ulubiony zegarek :D wszelkich innych oznak uszkodzenia brak ,dziękuję i pozdrawiam .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies mikroodksztalcenia koperty i mikroprzemieszczenia w mechanizmie mogly miec miejsce, ale nie ma sie czym martwic. Jesli oddawac na wczesniejsza konserwacje, to chyba tylko dla wlasnego spokoju, bo widze ze wlascicielowi serce sie kraje na kazde wspomnienie o niefortunnym wypadku :wink:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojiro odkształceń koperty brak - upadek na drewno nie jest znaczący , sam zegarek służy do noszenia i mam nadzieję że jeszcze posłuży , chodzi mi raczej o ewentualne uszkodzenia werku (balans, wychwyt etc. ) czy jeśli nie ma śladu w postaci ewidentnie złego chodu - to czy odkształceń może nie być , czy są i dlatego było -12sek/24godz. a ja jedynie zniwelowałem te odkształcenia , wiem że to leczenie na odległość

:D ale czasem też skuteczne :!: , dziękuję za odpowiedzi :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się kamienie w Incablocku nieco przesunęły. właściwie to do działania tego systemu "optymalnie upadł" :D

 

piotrek

 

 

P.S. może lepiej oddać do przeglądu - pewnie się oliwka rozchlapała :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pójdzie do konserwacji a zapewne kupię Piotrze tego mesha

http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?act...howrub--ab.20mm

i wtedy nie bedę się bawił z paskami :D - czy ja dobrze widzę on ma 5 mm grubości :roll: :?: :shock: - jeśli tak to nieżle :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link który podał Staruszek to nie jest Artus, tylko zwykły stowowo-steibowy mesh.

Artus by Schauer/Steib kosztuje ok. 300€


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link który wkleiłem - Piotrek wkleił w temacie z Mido :D , ale nie ma co - przecież nie może bransoleta być droższa od zegarka :) , więc jeżeli już to ten

zwykły stowowo-steibowy mesh
jeśli ma 5 mm grubości będzie świetnie pasował :roll: - tak mi się wydaje - przecież jeszcze nikt nigdy nie zakładał takiego mesha do takiego Mido :D a 120 euro to cena do przełknięcia - natomiast 485$ - tyle kosztuje taki Mido w US. nowy .

Staib kosztuje troszkę więcej

http://www.watchband.biz/pd-367679479.htm?...p;categoryId=22

i ma 3,4mm grubości :roll: - co tam raz się żyje :D , Piotrze a widziałeś ten "Stowowy " na żywo czy jakościowo nie odbiega od Staiba :?: bo Staiba widziałem u Mirka (Dommir) i prezentuje się jakościowo i użytkowo - bardzo dobrze .

Czy ktoś wie jaka grubość jest tego z linku Gąsiora - dzięki za link :)

wielkie dzięki wszystkim za pomoc :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze widzę, że trochę się zakręciłeś więc uporządkowałem wszystkie informacje dla Ciebie.

 

Artus (ten z linku Gąsiora) ma 5mm grubości

 

Mesh który jest oferowany na stronie Stowy ma 3.5mm grubości (5mm długości mają przedłużenia)

 

Mesh który jest oferowany na stronie watchband jest to dokładnie ten sam mesh co na stronie Stowy (tylko jest droższy).

 

Wszystkie meshe o których mówimy produkuje Steib Germany - jest to najwyższa jakość mesha (swego czasu przed zakupem mojego sporo grzebałem w sieci na ten temat).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Filip :!: :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.