Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
timex605

Klub Miłośników Zegarków Chopard

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownego grona klubowiczów podpowie, czy warto kupić bez papierów i pudełka, dla mnie najpiękniejszy Chopard jaki wyszedł. Sprzedawca dużo pozytywnych opinii, człowiek nie chce wtopić z podróbką dlatego woli zapytać wyjadaczy. 

 

https://www.chrono24.pl/chopard/chopard-mille-miglia-gmt--id17653289.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije watek zegarkiem z ostatniej przymiarki.

Musze przyznac ze zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie

3715F2F5-57F9-4593-A3E3-9D9371B48F15.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model który przymierzałeś, też pracuje z częstotliwością 8hz jak ten nowy? 

Chopard-Alpine-Eagle-Cadence-8HF-Titaniu

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzony w GM, to ta referencja 298600-3002

W srodku z tego co widze 4hz

 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki tez byl mierzony, w sumie to jako pierwszy bo zona sie za czyms rozglada

419B7F06-5808-4346-8332-1D83C5D270DC.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, ciekawy, podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś , i powiem Wow !

Pięknie sie prezentuje na żywo 🤩

Robiłem ostatnio przymiarki ciekawszych opcji z zintegrowana  bransoleta tj GP Laureato , Octo Finissimo i właśnie poniższy Alpine Eagle .

Do GP podchodziłem chyba z 4 razy i kompletnie nie zagadał , Octo dużo lepiej i w sumie gdzieś tam ma swoje miejsce na wish list ..

Chopard natomiast wywołał  na mnie największe wrażenie i właśnie ten efekt  „ wow „ 

Co sądzicie koledzy ?

2EC93C1D-A1AF-46B2-BCCD-4BF75185B62D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna tarcza ( poza datą i mieszanymi indeksami )i  koperta jak nie przeszkadzają skojarzenia też fajna. Szeroki bezel i bransoleta w okolicy koperty sprawiają że zegarek wygląda na mniejszy niż nominalny rozmiar. W moim wypadku za mały do reszty sylwetki  ( wygląda jak bransoletka ) . No i sama bransoleta jest kontrowersyjna z tymi nakładanymi panelami . Nie ma też regulacji więc trzeba szczęścia żeby trafić z rozmiarem. Wykończenie mechanizmu jest bardzo skromne jak na ten przedział cenowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ChrisM napisał(-a):

Mierzyłem dziś , i powiem Wow !

Pięknie sie prezentuje na żywo 🤩

Robiłem ostatnio przymiarki ciekawszych opcji z zintegrowana  bransoleta tj GP Laureato , Octo Finissimo i właśnie poniższy Alpine Eagle .

Do GP podchodziłem chyba z 4 razy i kompletnie nie zagadał , Octo dużo lepiej i w sumie gdzieś tam ma swoje miejsce na wish list ..

Chopard natomiast wywołał  na mnie największe wrażenie i właśnie ten efekt  „ wow „ 

Co sądzicie koledzy ?

2EC93C1D-A1AF-46B2-BCCD-4BF75185B62D.jpeg

Dla mnie bardzo ok czasomierz,

mam jedno swoje ale, słaba jakość dopracowania bransolety, a dokładniej środkowych ogniw, ich wierzchniej płaszczyzny. Jest ona według mnie źle wykonana, nie ma dobrego profilu, jest on nierowny i nie koresponduje odpowiednio do geometrii reszty.

Pozostałe części bransolety też jakoś nie porywają, ale te środkowe ogniwa są bardzo złe.  Może one z założenia nie miały być płaskie, ale ich obły kształt jest po prostu mało udany, a zdejmując do przymiarki Rolexa na oystrerze polerowanym, nie da się tego nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Szukając ciekawego chronografu z białą tarczą właśnie znalazłem na chrono24 całe stado Chopard-ów. Wizualnie bardzo mi się podobają, nie wiem tylko, czy nie za duże (44mm np), ciekawe, czy można gdzieś przymierzyć w PL. Czytałem na Waszym wątku o mechanizmach, wnioskuję więc, że wszystkie te Mille Miglia GT nie są na własnych werkach? Pewnie wersje Valjoux? Wpadły mi w oko te wersje, a szczerze mówiąc, przygotowując się do mojego "the best" prezentu chciałbym, by nie tylko był ładny i prestiżowy, ale też oryginalny. Pisząc "prestiżowy" nie mam na myśli oczywiście grona posiadaczy Patek-ow😉 Nie mniej, ok. 20k za zegarek to już niczego sobie zakup, więc niech będzie oryginalny😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

I od ręki się wyprzedał. Piękny projekt, moim zdaniem cena też ok. Gdyby był Patek kosztowałby z 1.5-2 razy tyle przy zbliżonej jakości...

 

Jest jeden na Chrono24 za ok 115k PLN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pdb napisał(-a):

Jest jeden na Chrono24 za ok 115k PLN :)

No właśnie, a wyprzedały się te za 15 kusd 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 11:15, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ładny gad. Fota producenta. 

 

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/169827492_4214935541883793_1111941057873160849_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=5O-w0Loj2eMAX-sxFEh&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=6e1b9d7f50d6e707b956c528821f8608&oe=6093EDB3

Bardzo ładny, swoje też kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, piękny zegarek. Z tym, że to poza moją półką cenowo-życiową🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2022 o 11:07, Mateo napisał(-a):

Jakoś cicho w tym wątku...

 

20220304-105309-Copy.jpg

 

20220304-105456-Copy.jpg

Co za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.