Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blk

zegarek 1-1,5 tys stylistyka jak w zeppelinie

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Jestem laikiem zegarkowym obecnie posiadam jeden porządniejszy zegarek edifice.

Szukam teraz czegoś bardziej eleganckiego w stylu zegarków zeppelina.

firma ma średnie opinie, a wolał bym kupić coś co nie straci od razu połowy wartości.

 

Podobają mi sie takie rzeczy:

Doxa Neo https://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-neo-160-10-025-01 - tyle ze mocowanie i pasek nie bardzo

Edox https://m.tvsn.com.au/products/itvsn/69/699155/699155a1-2.jpg 

Zeppelin https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/8644-5?gclid=Cj0KCQjwvqbaBRCOARIsAD9s1XAg__WG9PE9UfFoU0pYKIW58DG7xyzDkjjS21oJRIry0xqWV9s0T6MaAsz8EALw_wcB 

 

Szukam mało oczywistych wzorów a te "lotnicze" czy też vintage, czy też retro - różnie bywają określane takie mi się wydają.

Nie szukam nakręcanych zagarków.

 

Japońskie produkcje typu seiko czy citizen wydają mi się za bardzo powszechne.

 

Tutaj sami specjacliści - liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że w tym budżecie utrata wartości może mieć coś do rzeczy. Generalnie to nie są zegarki, które trzymają wartość. Jeśli zegarki nie tylko typu "pilot" to Tissoty z serii T-classic.

 

A z mało oczywistych wzorów i czegoś co może być długo dobrym zakupem to może Meccaniche Veneziane? Mamy na stronie dystrybutora tej marki w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe tropy - dan henry oraz włosko szwajcarski Meccaniche.

Dziękuję, sam szperam równiez dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Orient Bambino? Dokładnie to ten model aec5c143faca7077654324391769e896.jpg

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkem dobry pomysł, kremowa tarcza i niebieskie wskazówki robią robotę. Bambino to klasa zegarki.

Aha, tylko że to automat, a kolega zaje się szuka kwarca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkem dobry pomysł, kremowa tarcza i niebieskie wskazówki robią robotę. Bambino to klasa zegarki.

Aha, tylko że to automat, a kolega zaje się szuka kwarca...

Nie szuka nakręcanych, automat wystarczy nosić, więc powinien mu się spodobać :D To świetny zegarek i jezcze koledze trochę kasy zostanie, dlatego go poleciłem ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy kolega tak to interpretuje, bo automat też się nakręca tylko automatycznie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierszę się że temat żyje, po moim ciągłym researchu, również mocno po tym forum mam kolejne typy do listy:

- DAN HENRY 1939 jasny https://danhenrywatches.com/products/1939-military-chronograph 

- NEZUMI LOEWS REF. LQ1.101 CHRONOGRAPHS, WATCHES http://www.nezumistudios.com/product/loews-brushed-polished-white/ 

- MECCANICE VENEZIANE REDENTORE GHIACCIO https://www.meccanicheveneziane.it/pages/redentore ten z białą tarczą

ciągle na liście zostają
- EDOX REF. 01602-3-AIN LES BÉMONTS Perpetual Calendar https://www.edox.ch/shop/en/les-bemonts-perpetual-calendar-stainless-steel-white-dial-black-leather-strap.html - tego znalazłem za 2 tys.

- ZEPPELIN np. ten https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-100-years-8670-1 

Dzięki za podrzucenie orienta - ale ten jednak nie bardzo.

Research trwa - oczywiście ciągle liczę na waszą wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś plusy i minusy tych powyżej propozycji wg was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierają się te linki, przynajmniej u mnie.

DH tylko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jasny Dan Henry jest najciekawszy. Stylizowany na konkretną epokę, ale dzięki kolorystyce to jest bardzo uniwersalny i nie wygląda "staro". Spiralny tachymetr fajnie wygląda. Cena też na plus. Aż sobie pooglądałem więcej o nich i w sumie mają bardzo transparentne podejście jeśli chodzi o produkcje itd.

 

Ogólnie Zeppeliny mają bardzo charakterystyczą stylistykę i jeśli ona ci się podoba to ciężko będzie znaleźć coś naprawdę zbliżonego. Co do opinii to też nie ma co przesadzać. To nie jest może najwyższa półka w tym przedziale cenowym, ale od lat produkują zegarki w niszy którą wybrali.

Ten który wklejasz to kwarc, więc na cenę można patrzeć jako raczej wysoką, ale przecież nie płacisz jedynie za mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem linki powyżej dopsiałem też nazwy w razie jak by co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to najfajniejszy będzie MECCANICE VENEZIANE REDENTORE GHIACCIO. Dlaczego?

1) naciąg automatyczny

2) najbardziej elegancki z całej stawki

3) dopracowany projekt

4) paski ponadprzeciętnej jakości

To oczywiście moja subiektywna ocena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to najfajniejszy będzie MECCANICE VENEZIANE REDENTORE GHIACCIO. Dlaczego?

1) naciąg automatyczny

2) najbardziej elegancki z całej stawki

3) dopracowany projekt

4) paski ponadprzeciętnej jakości

To oczywiście moja subiektywna ocena.

I jak to sie ma do budżetu? ten zegarek kosztuje na forum prawie 2200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak się ma, że kolega sam go zaproponował, widocznie kryteria się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veneziane odbiega stylistycznie od pozostałych i to dosyć mocno.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje poszukiwania trwają, znalazłem kilka modeli fizycznie.
Zobaczcie jak to wygląda "na ręce"
coś moglibyście jeszcze doradzić? 
budżet jak słusznie kolega zauważył rozciągłem nieco.
Można tu wrzucać grafiki do postów a nie linki - spore ograniczenie z tym klikaniem do linków.
 
Zależy mi tez w miarę na wodoszczelności, 3 atm wydają się słabo, optymalnie 10. Pływać w nim nie zamierzam, ale nie chciał bym się zastanawiać nawet jak zanurzę ręke w wodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być biała tarcza? Tobie się taka podoba czy po prostu założyłeś z góry, że tylko biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poszukiwania trwają, znalazłem kilka modeli fizycznie.

Zobaczcie jak to wygląda "na ręce"

coś moglibyście jeszcze doradzić? 

budżet jak słusznie kolega zauważył rozciągłem nieco.

https://drive.google.com/file/d/1bK1JurkGTs12cwzfsyO4S7Pe2NsrBpt8/view?usp=sharing 

https://drive.google.com/file/d/1E_JFNjzrAwExtFyuamv6HKhMIVSn9qwZ/view?usp=sharing 

Można tu wrzucać grafiki do postów a nie linki - spore ograniczenie z tym klikaniem do linków.

 

Zależy mi tez w miarę na wodoszczelności, 3 atm wydają się słabo, optymalnie 10. Pływać w nim nie zamierzam, ale nie chciał bym się zastanawiać nawet jak zanurzę ręke w wodzie.

 

W tych linkach mało co widać.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam sie i rozglądam i prócz tych stylizowanych na lata 60 chronografów itp zaczynają mi się podobać również zegarki typu "panda" - w tyli tego Nezumi któe listowałem u góry.

Macie coś ciekawego do podrzucenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez luk35
      Witam Panowie! Ostatnio założyłem post na forum w sprawie Divera do 5k. Dziękuję za odzew (przede wszystkim) badając to szerokie spektrum, wybrałem 3 kandydatów i nie mogę się zdecydować. Jeśli ktoś by się nudził i mógłby wyrazić swoje zdanie/pomoc w wyborze bede dozgonnie wdzięczny. 



      Dodam tylko że nie nurkuje i byłby to zegarek raczej codzienny.
    • Przez luk35
      Witam, jestem tutaj nowy chociaż często czytam artykuły z forum, ale do brzegu 😉 że względu na zbliżający się czarny piątek i moje urodziny chcę sprawić sobie nowy sikor. No i od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować, rozważałem różne pomysły, ale zawsze wracam do tych trzech zegarków. Proszę uprzejmie ekspertów o pomoc i wyrażenie opinii 



    • Przez Tkop1969
      Posiadam Doxę, wbijam w google nr refencyjny zegarka , markę i nic. Nie potrafię tego zrobić. Pomożecie?




    • Przez MarcinEck
      Usłyszałem taką informację od kogoś i proszę Forumowiczów o potwierdzenie lub zanegowanie:
      Ponoć pod marką Wilhelm zegarki w czasie II wojny sprzedawała Certina czy też Doxa, prawda-li to?
    • Przez SPS
      Cześć, 
       
      DOXA IL DUCA szuka domu  nr ref. 130.90.202.03 
      Kupiony u AD - APART Zabrze. 
       
      Najważniejsze cechy zegarka; 
      - Zegarek nad datą ma szkło powiększające,
      - koperta stal szlachetna (złote PVD) o  średnicy koperty 41 mm i wysokości 11 mm, 
      - zakręcana sygnowana koronka,
      - szkło szafirowe,
      - mechanizm automat SW200 (26 kamieni),
      - tarcza granatowa szlif słoneczny,
      - wodoszczelność określona na 10 ATM (100M),
      - pasek skórzany w kolorze czarnym przecieranym na granat z zapięciem motylkowym, 
      - oczywiście oryginalne pudełko i dokumenty a nawet metka, 
       
      Stan oceniam na regulaminowe 8/10. Jest jedna drobna ryska na kopercie między godziną 12 a 1. 
       
      Dostawa. Kurier lub inpost do wyboru  Nie wysyłam za pobraniem. Możliwy odbiór osobisty Ruda Śląska / aglomeracja śląska.
       
      Cena 1600 zł  ->   1500 zł  -> 1400 zł   -> 1300 zł kurier w cenie. 
       
      Zdjęcia poniżej 
      Zapraszam  
       

       

       

       

       

       

       
      Regulaminowa karteczka  

       

       
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.