Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
meXy

Klub użytkowników SUUNTO

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście będzie pasował.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2021 o 20:23, meXy napisał:

Oczywiście będzie pasował.

Dziękuje za odpowiedz, tez tak mi się wydaje choć w opisie samego paska, model  Suunto 9 baro Titanium nie występuje. 

W takim razie zamawiam zegarek wraz nowym paskiem.

Gdy już dotrze podzielę się wrażeniami 

 

Dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum. 

Problem z Ambit 3 Vertical - Bateria. W posiadaniu od roku. Po odłożeniu zegarka po skończonym treningu w zapasie miałem jakieś 70% baterii. Na drugi dzień wychodzę na trening lapie zegarek, a tam pusto 0% baterii... i tak dwa czy trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca, poza tym działa i ładuje bez problemu. Ktoś cos podpowie?

Miałem zamiar wysłać go na gwarancje (Serwis Praga) ale obawiam się ze dostane najpierw rachunek na jakaś absurdalną kwotę w Euro za wymianę baterii, bo serwis dojdzie do wniosku ze tego to gwarancja nie obejmuje. Czy ktoś miał doświadczenie z naprawami gwarancyjnymi Suunto?

Pozdrawiam

Edytowane przez Freshmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym ciągłym pomiarze GPS wytrzymuje wg producenta 15 godzin. Nie włączyłeś tej opcji aby?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek po aktywności zostal zastopowany, aktywność zapisana i suunto wrócił na miejsce (nie używam go poza treningiem) Przeszedł w stan uśpienia z bateria na poziomie 70% i nagle bum. Wszystkie funkcje oprócz zegarka były wyłączone, a wyświetlacz wygaszony. 

Edytowane przez Freshmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Freshmod napisał:

Witam na Forum. 

Problem z Ambit 3 Vertical - Bateria. W posiadaniu od roku. Po odłożeniu zegarka po skończonym treningu w zapasie miałem jakieś 70% baterii. Na drugi dzień wychodzę na trening lapie zegarek, a tam pusto 0% baterii... i tak dwa czy trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca, poza tym działa i ładuje bez problemu. Ktoś cos podpowie?

Miałem zamiar wysłać go na gwarancje (Serwis Praga) ale obawiam się ze dostane najpierw rachunek na jakaś absurdalną kwotę w Euro za wymianę baterii, bo serwis dojdzie do wniosku ze tego to gwarancja nie obejmuje. Czy ktoś miał doświadczenie z naprawami gwarancyjnymi Suunto?

Pozdrawiam

W moim Suunto po okresie gwarancyjnym pękła koperta i odpadło ucho - mocowanie paska z koperta. Na stronie Suunto na czacie zapytałem się konsultanta o szacunkową wycenę naprawy. Poprosił o foto. Wysłałem parę fotek i poinformował mnie, że mimo upływu okresu gwarancyjnego zrobią to za darmo nawet bez żadnego dowodu zakupu, itp. W Suunto Spartan Wrist HR przedłużyli gwarancję bezterminowo na tego typu uszkodzenia bo podobno w tym modelu był defekt. I faktycznie po zgłoszeniu reklamacji przez stronę Suunto i wysyłce do serwisu do Czech zegarek został po paru tygodniach odesłany z wymienionym spodem koperty. Przesyłka w całości pokryta przez Suunto. To moje doświadczenia z serwisem Suunto:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek 82 no to pozytywny scenariusz, ale niestety call center w moim przypadku nie daje 100% gwarancji że serwis zrobi naprawę za free. Jeśli serwisant uzna że usterka nie jest objęta gwarancja to naprawa będzie płatna, jeśli się nie zgodzę to 40euro za przesyłkę pokrywam ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Suunto Core miałem problem z szybkim zużyciem baterii. Pojechał wtedy jeszcze do Finlandii (2020). Wrócił ponoć z nowym softem, a napewno z nową baterią. Nic nie płaciłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że tamat był już poruszany, ale mam cichą nadzieję że może coś się ruszyło w temacie. Posiadam Sunnto ambi3 vertical, jestem mega zadowolony, używam go głównie rower, góry, trekking, ale zauważyłem ostatnio spadek pojemności baterii:(  Kontaktowałem się z suunto  i wymiane baterii wycenili na 70 - 80 eurasów, troche sporo jak na wiekową maszyne. Moje pytanie brzmi czy naprawdę nie ma jakiegoś "magika", który by potrafił wymienić baterie w tym cacku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem akumulatory, chyba na Ali. Ktoś, kto ma jakieś doświadczenie w serwisowaniu elektroniki powinien sobie poradzić. Przy znikomej wartości zegarka można zaryzykować 😉

 

P.S. Ale naprawdę ciężko zajechać te zegarki.

20210201_223126.jpg

Edytowane przez meXy

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, przede wszystkim dzień dobry! 
 
Generalnie jestem fanem G Shock ostatnio model, który dołączył do mojej kolekcji to Rangeman gpr b1000.
Jednak ostatnio postanowiłem zakupić coś pod uprawiane sporty, rozkminka była pomiędzy Garmiem Fenix 6x lub właśnie Suunto 9 baro Titanium.
Padło na Suunto, ale największym dylematem jest pasek. Stąd moje pytanie do Was. Podoba mi się mocowanie paska przy kopercie jak w przypadku Suunto 9 baro black, natomiast w 9 baro Titanium jest zwykły pasek i zwykle mocowanie. Poszukałem w necie i niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy pasek od 9 baro black będzie pasował do 9 baro Titanium. Mimo ze maja taka samą szerokość 24 mm to mocowanie jest inne.
Czy ktoś miał z tym odczynienia, 
Garmina, ostatecznie nie wybrałem właśnie z tego powodu, a tu taka zagwostka
Pomoże kroś
z góry dziękuje 
 
Hej, jak sprawuje się Sunnto i dlaczego to, a nie np Garmin 945 czy Fenix 6 Pro.
Co zdecydowało? Tylko pasek ???

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj na nadgarstku. Fajny. Coś innego niż G. W miarę go ogarnąłem. Jedyny problem jak wyczyścić dziennik. Może ktoś wie? 

095D8742-252C-47DA-A97B-C142CCDE6109.jpeg

5069A0DF-983C-4A4D-A4AB-09D3AB7FEA55.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Suunto :))

 

Teraz mam DX'a, wcześniej miałem D6i (na niebieskim nato).

 

DX:

dx.thumb.jpg.cad39510be79f8df3e6ea4146bddaae4.jpg

 

D6i:

d6i.thumb.jpg.fcf8df2086337222345f51c62755c34a.jpg

 

 

 

gdyby ktoś się zastanawiał do jakiego sportu są przeznaczone, to poniżej podpowiedź:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

3.thumb.JPG.a8e4f8fcfb6db920d3a3c16bae125d65.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy suunto core.
Jaką wartość ustawić przy deklinacji kompasu? W czy E może off i jaki kąt?

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii w Suunto Core.

Może zawierać wymianę uszczelki. Finowie maja książeczkę z takim simeringiem. Nie widziałem jej w PL.

Ktoś tak robi, przynajmniej raz na kilka baterii ?

 

To sa jakieś cywilizowane wymiary, i istnieje zamiennik ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2022 o 14:26, rob3rt napisał(-a):

Pytanie do posiadaczy suunto core.
Jaką wartość ustawić przy deklinacji kompasu? W czy E może off i jaki kąt?

 

 

Dekliację kompasu ustawiasz w zależności gdzie jesteś.

Deklinacja to odchyłka pola magnetycznego od idealnych linii południka ze względu na zakłócenia pola magnetycznego ziemi.

Żeby było ciężej, to nie jest tak, że deklinacja jest w danym miejscu stała. O co to to nie. Zmienia się w czasie tak jak w czasie wędruje sobie po kuli ziemskiej biegun magnetyczny w tempe tak ileś centymetrów na rok albo coś koło tego. Kiedyś dawno były mapy z tabelami dla określonych miejsc, z informacją co ile dodawać lub odejmować za każdy rok. Obecnie używa się do tego kalkulatorów.

Tu masz kalkulator który w zależności od miejsca na mapie podaje aktualna deklinację 

 

https://www.magnetic-declination.com/

 

Zapytanie sprzed półtora roku, :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMG_20240131_085455.jpg

 

@prz1 kupiłem w podobnym celu. Mam nadzieje zamiescic zdjęcia podobe do Twoich ;)

 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez muszynianka
      Cześć, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym różnią się od siebie te wszystkie tryby sportowe w Suunto 9? Zaciekawiło mnie to, że jest tam osobny tryb nawet na kręgle czy na paralotniarstwo, ale nie znalazłem żadnych szczegółowych informacji o tym w necie. Rozumiem bieganie czy rower, ale zastanawia mnie czym się różnią te mniej oczywiste tryby. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
    • Przez mikroice90
      Witam, wszystkich Forumowiczów,
       
      jakiś już czas przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zegarka. Z racji dosyć dużej aktywności fizycznej w tym biegowej i górskiej zdecydowałem się na markę Suunto.
      Poniżej 3 zegarki nad którymi się zastanawiam.
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-traverse-ss022226000
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-ambit3-vertical-black-ss021965000
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-spartan-sport-wrist-hr-all-black-kwarcowy-ss022662000
       
      Pierwszy z nich posiada szafirowe szkło.
      Zastanawiam się jednak (nie mogłem znaleźć nigdzie artykułu ani żadnego materiału porównującego) czym te zegarki różnią się od siebie pod kątem oferowanych udogodnień elektronicznych. Skoro na każdy z tych zegarków możemy pobierać dostępne aplikacje sportowe (do konkretnych dyscyplin chociażby), to jakie są między nimi różnice.
       
      Proszę bardzo o opinię. 
      Szczerzę dziękuję za każdą pomoc.
    • Przez markz
      Posiadam zegarek sportowy Sunnto Core Recular Black. Przy wymienianiu baterii i zakręcaniu dekla zauważyłem, że dekiel nie siadł mi na gwincie idealnie. Teraz nie mogę go odkręcić bateria szybko się wyczerpała. Zegarek nie ma jeszcze roku. Pewnie go gwarancja obowiązuje, ale firma nie ma serwisu w Polsce a poza tym pewnie nie zostałoby to uwzględnione. Jest już naruszone gniazdo w deklu przewidziane do odkręcania. Jest metoda na odkręcenie tego dekla bez uszkodzenia zegarka?  Za wskazówki serdecznie dziękuję

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.