Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrkriss

HAU, wiszący, tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was,

posiadam zegar sygnowany na werku HAU (nie jestem w stanie ustalić czy skrzynia i gong są oryginalne) wysokość około 88 cm

zastanawia mnie jednak kolor tarczy, czy według Was ktoś ingerował w jej kolor/przemalowywał/. Dołączam zdjęcia

post-34168-0-00372300-1531985879.jpg

post-34168-0-88633300-1531985900.jpg

post-34168-0-83042200-1531985909_thumb.jpg

post-34168-0-20805400-1531986078.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza pierwotnie była srebrzona. Srebro się utleniło i wytarło, pewnie jeszcze tarcza była myta. Teraz widoczny jest miedziany podkład. Można spróbować odzyskać właściwy wygląd tarczy za pomocą past do srebrzenia dostępnych na znanym portalu, bo zegar wygląda jakby miał gorączkę. 


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gong też masz sygnowany !!! Nie sądzę , by ktoś przekładał mechanizm i gong do nowej ( innej , ale nie zniszczonej ) skrzynki . Z tyłu skrzyni zobacz , czy są jakieś ślady ( otwory ) po mocowaniu innego gongu .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak śladów po innym mocowaniu (tyczy się wszytskich elementó), dziękuję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczą , jeśli pasta nie pomoże , to szukaj takiej samej , w dobrym stanie .

Jeśli nie trafisz , to można ją na nowo posrebrzyć i numerować . Są koledzy , co wiedzą , gdzie można to zrobić . Ale to chyba będzie droższa ewentualność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej podwoi wartość zegara. Coś jak zatankowanie Trabanta do pełna...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

pobawię się w taki razie z tarczą, wrzucę zdjęcia po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o dwóch rzeczach, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę. 

-bardzo dokładnie i dobrze trzeba odtłuścić tarczę przed srebrzeniem.

- rób to w rękawiczkach lateksowych z powodu ochrony rąk , ale i z powodu ochrony tarczy przed dotknięciem palcem który zawiera drobiny tłuszczu zawsze.

:rolleyes:

Ps. nie jest to wcale takie trudne.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. nie jest to wcale takie trudne.

 

Samo srebrzenie może i nie, a co z cyframi jedziemy całość i odnawiamy cyfry, czy już zabawa w około nich, jak są wypukłe to pół biedy, no i zabezpieczenie lakierem całości.

Kiedyś próbowałem odnowić tarczę, jednak trzeba się znać jak to dobrze zrobić, inaczej marny wychodzi efekt.

Kupić nie zawsze się trafi, na taką samą, dobrze że mam w swoim mieście zegarmistrza starej daty który odnowił  tarcze  za 60zł efekt jak dla mnie wyszło super.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfry takie odnawia się prosto ... poza tym nie ścierają się przy srebrzeniu, no może troszkę . Potem rapitograf, grafion, albo pędzelek do retuszu odrobina farby czarnej tuszu drukarskiego , czarnej politury i 1/2 h zabawy. To czysta przyjemność taka zabawa. To nie jest trudne . Popróbować na starej porcelanie lub blasze....

:D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Was posiadał, bądź wiedział gdzie mogę zdobyć "koronę" do tego zegara to proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cjareck
      Dostałem w prezencie zegar HAU. Zdołałem jedynie ustalić po sygnaturze producenta oraz wywnioskować, że liczba na mechanizmie 34 odnosi się do długości wahadła.
      Czy ktoś byłby w stanie podać mi przybliżony wiek tego zegara? Byłbym też bardzo wdzięczny za wskazówki dotyczące pierwotnego wyglądu skrzyni. Na dole są ślady po sterczynach, korona zaś jest wtórna, wzięta że starego lustra.
       
      Mechanizm ma duże bebny sprężyn. Dwutygodniowy? Miesięczny?




    • Przez jazo10
      Dzień dobry
      Pierwszy temat na forum, nie pierwszy zegar w renowacji (dla siebie). Ale do rzeczy.
       Zabieram się renowację zegara HAU. Skrzynka już w piwnicy na kuracji antykołatkowej, a mechanizm na stole. Jeżeli można prosić o ustalenie roku z którego pochodzi. Na plecach skrzynki mam numer katalogowy 772. Niestety posiadane przeze mnie katalogi nie zawierają tego numeru.





    • Przez lysolek007
      Więc jak w temacie koleżanki i koledzy 
      '' Pomarańczowa tarcza energii dostarcza'' 🍊🍊🍊 
       
      Pokazujemy tutaj wyłącznie pomarańczowe tarczę  🍊⌚📸👌 

       
       





    • Przez Machiavelli68
      Witam wszystkich.
      W moim domu na ścianach wiszą cztery "skrzynki", o których chciałbym się nieco więcej dowiedzieć. W temacie zegarów jest ze mnie świeżak, i zakres mojej wiedzy wiedzy kończy się na rozpoznaniu sygnatur. Trzy z tych zegarów (No Name, HAU i DUFA) chodzą i to całkiem nieźle, czwarty (FHS) wymaga prawdopodobnie czyszczenia, bo łańcuch odpowiedzialny za chodzenie jest zablokowany (łańcuch "bicia" opuszcza się, gdy ustawia się godzinę lub połówkę - zegar bije, łańcuch schodzi w dół).
      Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można coś więcej wywnioskować o tych zegarach? W internecie nie znalazłem katalogów HAU, DUFY i FHS, a na podstawi podobnych zdjęć nie uzyskałem zbyt wielu (prawie wcale) informacji.
      Ostatnie dwa pytania: HAU nie ma korony i ma wg mnie dwie różne (nie do pary) wskazówki. Ze znalezionych zdjęć kart katalogowych wywnioskowałem, że ten typ skrzynki zegara był robiony w trzech wersjach: Pferd (koń), Adler (orzeł) i Urne (urna?). Czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda mi się znaleźć jedną z trzech ww. koron nie będzie to miało znaczenia, którą założę na skrzynię? Wskazówka minutowa godzinowa zdaje się być oryginalna z tego HAU (taką widziałem na kilku zdjęciach i skanach kart katalogowych). Czy wymieniając obecne wskazówki na "nowe" szukać godzinowej, bliźniaczej do minutowej godzinowej, czy lepiej kompletu. Czy wystarczy zmierzyć ich długość i otwór czy tez muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze. 
      Z góry dziękuję za pomoc.
      M68
       
      H.A.U.












       
      DUFA












       
      No Name















       
      FHS









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.