Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Silarox

Zegarek sportowy - który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

który z tych 2 byłby lepszy?

Ogólnie to z dodatków interesuje mnie funkcja temperatury, kompasu i żeby był wodoszczelny. 

Oto 2 propozycje:

 

A120 LAD Weather 

lub

https://allegro.pl/skmei-zegarek-meski-elektroniczny-kompas-sportowy-i7394017984.html#thumb/1

 

Druga propozycja ma GPS - i pytanie czy to w jakiś sposób może pomóc przykładowo w odnajdywaniu pozycji przy zbieraniu grzybów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych. Tylko Casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie gps służy do rzeczywistego pomiaru przebytej trasy. Poda Ci ile przeszedłeś lub przebiegłeś.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiedzmy nie przyda mi się w odnajdywaniu drogi na grzybach/lasach itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , chyba że będziesz korzystał z kompasu.

Jak już myślisz o takim rozwiązaniu to musisz rozpatrywać zegarki z gps i wgranymi mapami. Takie zegarki robi No Suunto czy Garmin ale to już całkiem inny budżet. Możesz tez pomyśleć o nawigacjach outdoor

Typu https://centrum-nawigacji.pl/pl/garmin-gpsmap-64-nawigacja-turystyczna-outdoor-gps-010-01199-00.html


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , chyba że będziesz korzystał z kompasu.

 

A wtedy jak się przyda przy kompasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarek poda mi współrzędne gdzie jestem i wtedy je sobie nanoszę na mapę papierową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z samym kompasem nie poda Ci współrzędnych.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to już wyższa półka cenowa. Chodzi mi o te najtańsze jak ten SKMEI 1360. Czy ten GPS w nim coś pomoże czy tylko liczy on jakieś kroki itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że od podróby za 80 zł czy tam "inspiracji" spodziewasz się cudów jak w gadżetach/zegarkach za 1000 zł. Tego nie ma. Albo zwiększasz budżet, albo wybierasz konkretne właściwości, które Ciebie interesują i szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to już wyższa półka cenowa. Chodzi mi o te najtańsze jak ten SKMEI 1360. Czy ten GPS w nim coś pomoże czy tylko liczy on jakieś kroki itd.?

Jeszcze raz , ten skmei nie ma GPS , ma tylko pedometr i liczy kroki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok, to wszystko wyjaśnione, w aukcji pisało że ma, więc to mnie zmyliło. 

Teraz najważniejsza sprawa - da się rozpoznać gdzie ten skmei i lad weather ma czujnik temperatury?

Przejrzałem sporo casio i w każdym opinie, że czujnik jest od wewnątrz i przekłamuje sporo. Może niemiec lub chińczyk ma jakoś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dużo chodzę i pływam, góry, rzeki, jeziora i te sprawy. Tak z ciekawości chciałem mieć podgląd w odczuwalną temperaturę wody czy otoczenia. Wiesz, teoretycznie mogę wyciągnąć zwykły termometr elektryczny za 10 zł ale trochę pewnie dziwnie by to wyglądało :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz czegoś takiego, to na Twoim miejscu dołożyłbym/dozbierał i kupił na prawdę coś konkretnego. Skoro jesteś tak aktywny to lepiej mieć już coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem fenixa 5 i to był mój największy błąd. sprzedałem wszystkie swoje zegarki łacznie z seiko sumo i noszę tylko ten jeden. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem fenixa 5 i to był mój największy błąd. sprzedałem wszystkie swoje zegarki łacznie z seiko sumo i noszę tylko ten jeden. :(

Jak można sprzedać Sumo dla jakiegoś Garmina ?

:(


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprzedać Sumo dla jakiegoś Garmina ?

:(

Trzeba go wziąć do ręki, dotknąć, ponosi. Dla jednych to zdrada dla drugich....... Nie rozważajmy tego. Naprawdę,kawał dobrego sprzętu i do garnituru i do dresu. Żona dostała 5S i podobne zdanie ma. Z automatów pozostał mi jedynie Kemner Tonneau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O , zdrada to dobrze dobrane słowo :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.