Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomazi666

Który wybrać (mój pierwszy temat)

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze.

Taj jak napisałem w temacie to mój pierwszy (poza powitaniem) temat na tym forum. Od dłuższego czasu szukam dla siebie pierwszego zegarka. To czym się kierowałem w poszukiwaniach to fakt iż pracuję w firmie budowlanej oraz zależy mi na wskazówkach (dlaczego wskazówki? bo tak :) ). Przede wszystkim nie mam się bać zadrapania go czy też ubrudzenia farbą, tynkiem czy innym dziadostwem. Wyselekcjonowałem dwa modele (mechanicznie i cenowo bliźniaczo podobne): 

 

http://www.zegarki24h.pl/2404,casio-g-shock-ga-110gb-1.html

6031a935fdf9.jpg

 

oraz 

 

http://www.zegarki24h.pl/2714,casio-g-shock-ga-201-1.html

82174329e6ec.jpg

 

Chciałbym policzyć ile głosów jest za ga-110 (złotym) a ile za ga-201 (czarnym). Jeśli odradzacie jeden jak i drugi, to proszę wyjaśnijcie dlaczego. 

Pozdrawiam i miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ubrudzisz zegarek farbą tynkiem czy innym dziadostwem to liczysz że te  substancje same odejdą nie zostawiając na zegarku śladu ?

IMO będziesz go czyścił pucował polerował i drapał jednocześnie. Będzie to zabawka na dwa tygodnie.

 

Kup sobie któryś z wybranych używany mniej kasy budowa zniszczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są nieczytelne

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to się nie martwię, wcześniej nosiłem się z fit opaską mi band 2 ale wolę się przerzucić na normalny zegarek (bez dopisku Smart). Owa opaska znosiła katowanie przeze mnie całkiem dzielnie. Ten temat chciałem potraktować jak ankietę ile osób będzie za bardziej pstrokatą wersją a ile za bardziej stonowaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak , to złoto , tylko złoto :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sens tego tematu. Kup ten który Tobie się bardziej podoba, my nie będziemy go codziennie nosić i oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki że po prostu nie mogę się zdecydować i miałem nadzieję że pomożecie w podjęciu decyzji. No ale chyba się przeliczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o to co komu się podoba to nie dostaniesz odpowiedzi. Gusta, guściki

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tritium.hands
      DW-5000SP-1JR JAPAN H
      Moduł 1545, JAPAN 2003 r.
       
      Cena: 2750 zł.
      Nie zamieniam się.
       
      Stan 10/10 (New Old Stock).
      Folia na klamrze.
      Full Set.
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
      Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc  było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
       









    • Przez tritium.hands
      ZEGAREK NR 1.
      DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo)

      Cena: 1050 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 7/10

      Oryginalny bezel (w rozsypce – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie.
      Oryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu) 
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
      Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK
       
       
      ZEGAREK NR 2.
      DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo)

      Cena: 450 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 4/10

      Oryginalny bezel (a raczej to co z niego zostało – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie.
      Nieoryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu)
      Nieoryginalna klamra
      Działający, ale nieco wyblakły wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: nieznane
      Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK

       













    • Przez tritium.hands
      ZEGAREK NR 1.
      DW-5600E 1545 KOREA C
      Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "KOREA C", wskazuje, ze jest to prawdopodobnie pierwszy wypust tego modelu z 1996 r.
       
      Cena: 550 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 7/10 (zegarek ma 27 lat)

      FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony
      Pudełko zewnętrzne, pudełko wewnętrzne, instrukcja, szmatka (full set)
      Brak bezela (do dostania do tego modelu bez problemu)
      Oryginalny pasek
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: 10.2022
       
       
      ZEGAREK NR 2.
      DW-5600E 1545 THAILAND Y
      Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "THAILAND Y", wskazuje, że zegarek prawdopodobnie pochodzi z roku circa 2004
       
      Cena: 450 zł.
      Nie zamieniam się.

      Stan 9/10 (jak na ~20 lat)

      FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony
      Resin w doskonałym stanie
      Oryginalny pasek (w dwóch miejscach lekkie pęknięcia – bez problemu da się nosić)
      Oryginalna klamra
      W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD
      Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie
      Ostatnia wymiana baterii: nieznane
       
















    • Przez KapitanMagellan
      Sprzedam Casio G-SHOCK GSTS100D-1A4 Zegarek posiadam od nowości. Założony 2-3 razy. Stan oceniam na 9/10 Specyfikacja na stronie producenta: polecam zakładkę watch features, gdzie opisanych jest mnóstwo funkcji zegarka. https://www.casio.com/us/watches/gshock/product.GST-S100D-1A4/   Sprzedaję w komplecie jak na widocznym zdjęciu. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie. Koszt wysyłki inpost pokrywam. Polecam, ponieważ zegarek prezentuje się jeszcze lepiej na żywo niż na poglądowych zdjęciach. cena: 900 800 zł







    • Przez Lukasz9292
      Cześć! 
       
      Czy wiecie może co oznacza taki symbol na wyświetlaczu zegarka G-Shock GBA-800? Już 2 razy zdarzyło mi się, że ekran zrobił się taki jak na załączonym obrazku, z migającym symbolem G czy 0, po czym po kilku minutach wrócił do normalnego stanu. Nigdzie w instrukcji, ani w Internecie nie znalazłem informacji na ten temat. Pamiętam, że jakieś 1.5 roku temu pomogliście mi rozgryźć, co oznaczał migający symbol "R" (rezystencja, bateria do wymiany), mam nadzieję, że również i tym razem znajdzie się ktoś, kto miał podobne doświadczenia z tymi migającymi symbolami.  Pzdr.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.