Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rurka

Orient Ray II czy seiko skx007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co sądzicie pod względem technicznym,który z tych zegarków jest lepszy Orient Ray II czy seiko skx007. O względy wizualne nie pytam bo to jest indywidualna sprawa.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient ma nowszy mechanizm z dokręcaniem i stóp sekundą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX jest prostym, ale klasycznym diverem Seiko. Toolwatch pełną gębą. Niestety znaleźć dobrze wykonany (wycentrowany) to sztuka. Jest ponoć kultowy.

Orient ma lepszy mechanizm i jest lepiej wykonany. Jedyny minus to ponoć bezel i szkiełko łatwiej zarysować.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Raya, mam i będę mieć SKXa.

Ray łapie rysy od samego patrzenia, wkład bezela bardzo łatwo porysować, ma co prawda lepszy silnik (dokładniejszy i z komplikacjami), ale wg mnie jest to kompromis, który można ponieść za cenę prawdziwie "durable watch".

Edytowane przez lenybo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ray'u ciężej obraca się bezel co niekoniecznie jest wadą oraz bransoleta jest co najwyżej średnia. Luma nie ma dla mnie tak mocnego znaczenia, ale myślę, że bez zagłębiania się w szczegóły jest porównywalnie. Resztą wpieprza 007 bez popitki.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Raya, SKX miałem chwilę w ręce i cieszę się, że mam Orienta a nie Seiko. Bezel chodzi ok, w sumo chodzi ciężej. Chyba, że ktoś lubi rozklekotane bezele to fakt, będzie narzekać. Z tym rysowaniem się szkła i wkładki bezela - ja swojego Raya mam już chyba 4 rok i szkło czyste, wkładka też. Mechanizm lepiej wyregulowany niż 6r seiko (mam 2 i obydwa gorzej chodzą niż Orient) i dużo szybciej się nakręca. Luma nie tak mocna jak w sumo ale całkiem ok.

Bransoleta z pełnych ogniw, dość szybko łapie rysy ale ogólnie mi nie przeszkadzała. Jednak u mnie jest na zulu i na nim pozostanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He...podoba się jeden i drugi a wybrać trzeba jeden. Dzięki za dużą liczbę wartościowych odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup oba, obejrzyj, przymierz, a jak sie któryś nie spodoba, to na bazarek go. Stracić raczej nie stracisz.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX to legenda a Ray legendą będzie - bierz oba, pomacaj i będziesz wiedział :)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Niestety znaleźć dobrze wykonany (wycentrowany) to sztuka. 

Nie zgadzam się z tą opinią.

Sposób mocowania ringu wew. powoduje delikatne przemieszczania się tego elementu co daje taki efekt ale imo to nie jest błąd centrowania.

Mam oba zegarki i oba są świetne w tym budżecie ale jednak bardziej przemawia do mnie SKX :)

Tu był podobny temat i podzielam zdanie kolegi ptaku.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118185-seiko-skx007-orient-ray/page-2

Jeśli chodzi o bransolety to może szału nie ma w obu ale dla mnie jubile skxowe jest OK a w Rayu imo bransa jest tandetna i za szeroka 22 mm. do tej koperty, powinny rozmiary zamienić sie z Sumo :D

Koperta na korzyść Seiko, tak samo dekiel.

Luma też w SKXie lepsza.

Ray niebieski ma fajny kolor tarczy i na plus obwódki indeksów.

Oczywiście Orient Ray 2 wygrywa mechanizmem bo nowszy z stop sek. i dokr.

Generalnie to dwa solidnie (woły robocze) wykonane zegarki w tym przedziale cenowym i co nie wybierzesz to wybierzesz dobrze, więc kieruj się oczami a nie opiniami  ;)

SKX to legenda a Ray legendą będzie - bierz oba, pomacaj i będziesz wiedział :)

Prawda :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zebyś założył i sprawdził, ja mam mako i skxa, obydwa są super ale też zupełnie inne.

Dużo zależy tez od obwodu nadgarstka, ray/mako są bardziej smukłe niby skx jest chyba tylko 1mm grubszy, ale jego budowa sprawie że wizualnie różnica jest duża.

Kolejna sprawa to dwie zupełnie inne bransolety i znów co kto lubi, moim zdaniem ta orientowa jest fajniejsza.

Co do rysowania się to ja tego problemu nie mam, albo jest na tyle minimalny ze nie zauważam.

W skx bezel chodzi dużo dużo luźniej, a jako ze nie mam potrzeby nim kręcić jest to denerwujące.

Niewątpliwą zaletą na rzecz nowego raya jest dokręcanie koronką :)

Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało

Edytowane przez bober5264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej skłaniam się do kupna orienta ale decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tą opinią.

Sposób mocowania ringu wew. powoduje delikatne przemieszczania się tego elementu co daje taki efekt ale imo to nie jest błąd centrowania.

 

Nie musisz się zgadzać :)

Prawdą niestety jest to, że mocowanie o którym piszesz powoduje taki efekt a nie inny.

Jest też bardzo prawdopodobne, że te ringi są źle wydrukowane, bo potrafią się nie zgrywać np. pomiędzy 6 a 9, a reszta jest w porządku.

Przerabiałem trzy sztuki SKX i każdy to miał. Osobiście mi to bardzo nie przeszkadzało, bo SKX nie jest zegarkiem do podziwiania, ale są tacy, których to wkurza i im się nie dziwię.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w nadruku.

Tylko trzy?

To nie jesteś obiektywny :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zebyś założył i sprawdził, ja mam mako i skxa, obydwa są super ale też zupełnie inne.

Dużo zależy tez od obwodu nadgarstka, ray/mako są bardziej smukłe niby skx jest chyba tylko 1mm grubszy, ale jego budowa sprawie że wizualnie różnica jest duża.

Kolejna sprawa to dwie zupełnie inne bransolety i znów co kto lubi, moim zdaniem ta orientowa jest fajniejsza.

Co do rysowania się to ja tego problemu nie mam, albo jest na tyle minimalny ze nie zauważam.

W skx bezel chodzi dużo dużo luźniej, a jako ze nie mam potrzeby nim kręcić jest to denerwujące.

Niewątpliwą zaletą na rzecz nowego raya jest dokręcanie koronką :)

Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało

I tutaj trudno się nie zgodzić - odniosłem podobne wrażenie, jak założyłem jeden zaraz po drugim na nadgarstek: SKX wizualnie jest dużo masywniejszy, cięższy, itp. Ray jest świetnym zegarkiem do zdecydowanie większej ilości outfitów - jest zdecydowanie bardziej elegancki.

Na plus SKX - we wszystkim praktycznie mu dobrze - zulu, nato, skóra, bransa - jakaś taka dziwna szkarada :D Na plus Ray'a - zdecydowanie kolor tarczy i mechanizm. Mam 007 i zamierzam dokupić Ray'a - tyle w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy Ray/Mako a SKX to dość częsta zagwozdka. Z jednej strony, to naturalne: obydwa to nurki, japońce, sprawdzone, w podobnym budżecie. Z drugiej strony to jednak dość różne zegarki. Seiko jest typowym toolem, Ray/Mako można poniekąd traktować jako zegarek bardziej do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Ray II Blue i stwierdzam że to świetny zegarek. Pasuje do wielu okazji. Trochę nowocześniejszy. SKX to bardziej tool watch. Ale ma swój urok i też świetny na co dzień. Miałem SKX i znów zamierzam dokupić SKX do Ray'a i nosić je zamiennie. Oba są świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Raya I czarnego, bardzo dobrze wykonany z fajnymi detalami na tarczy, sekundnikiem i dzieloną ramką datownika. Na bezelu po jakimś czasie zauważyłem jedną rysę, jednak nie przebiła się przez warstwę farby, było to więc po prostu drobne wgłębienie w czarnej powierzchni, prawie niezauważalne. Nie mogę się zgodzić, że Ray rysuje się od samego patrzenia, z moim tak nie było. Fakt, że ma inaczej zbudowany bezel niż SKX (szkło jest wyżej i bezel go nie chroni), ale nie przesadzajmy z tym rysowaniem się :)

A teraz konkluzja: pomimo wszystkich tych zalet Ray poszedł do ludzi, a SKX siedzi właśnie na moim nadgarstku jako jeden z ulubionych. Co z tego, że chapter ring nie jest wycentrowany, indeksy nie mają obwódek i nie ma ramki datownika, właśnie ten surowy styl w nim lubię. 

 

Konkluzja nr 2: oba zegarki są świetne, z obu będziesz zadowolony tylko musisz zdecydować która stylistyka do Ciebie bardziej przemawia.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są świetne  :)

90017726f69f3d1cgen.jpg

To już podchodzi pod kolekcjonerstwo ;) Szukam paska 20 mm, kauczuk pod tarczę niebieską, dawać propozycję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz na stali  :)

1.jpg


A czy autor tematu podjął w końcu decyzje?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.