Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

el_ah

Zegarek "codzienny" do 2k zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post toteż witam wszystkich szanownych Użytkowników.

 

Moja historia w skrócie: miłość do zegarków bardziej platoniczna niż praktyczna, tzn lubię poszperać i pooglądać na sieci, ale od ładnych paru lat posługuję się najzwyklejszym kwarcowym Casio (ok, mam świadomość, że wyjdę tutaj na heretyka, ale każdy kiedyś musi zacząć :) ) i jakkolwiek służy mi bez zarzutu, to jednak ostatnio zacząłem rozglądać się za czymś innym.

Kryteria w sumie nieskomplikowane: mechanizm kwarcowy (mam lekką obsesję na punkcie precyzji pomiaru, a regulacja dzień w dzień nie wchodzi w grę toteż automatyczne mnie nie interesują), średnica koperty 38-41 mm i to w zasadzie wszystko.

Wyszperałem sobie na razie takie egzemplarze:

 

https://allegro.pl/meski-zegarek-citizen-bi5040-58a-i7471858282.html#thumb/1

https://allegro.pl/meski-zegarek-seiko-sne095p1-i7471819669.html#thumb/1

https://allegro.pl/zegarek-victorinox-swiss-army-241584-21-i7433576456.html#thumb/1

https://allegro.pl/zegarek-certina-ds4-c022-410-11-050-00-i7032223255.html#thumb/1

 

,ale tutaj wychodzi moja zwykła niewiedza i stąd prośba o radę do znających się na rzeczy: która z tych marek charakteryzuje się "najwyższą jakością", tzn. mechanizm którego z tych trzech zegarków byłby najbardziej niezawodny (albo przynajmniej najmniej zawodny)?

Zależy mi głównie na tym, żeby co ranek zakładać czasomierz na nadgarstek bez konieczności przejmowania się czymś więcej niż koniecznością wymiany baterii raz na dwa lata.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz badzo precyzyjne czasomierze to może coś z serii Casio Lineage Waveceptor, lub mając ciut węcej pieniędzy kupbym  Citizen Eco-Drive Radio Controlled CB0150-62L lub CB0010-88L choć one mają 43mm za to praktyznie wieczna zywotność dzięki sysemowi Eco-Drive i synchronizacja z zegarem atomowym.

 

Co do Twoich propozcji wydaje mi sie że propozycja Seiko oraz Certiny powinny charakreryzować się najlepszą jakością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Eco drive RC albo Satellite. Zobacz coś z tych modeli. Jest dużo możliwości tam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen z eco drive i RC będzie dobrym rozwiązaniem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał kupować kwarca to byłaby to pewnie Bulova Accutron II. Średnica koperty mieści się w zakresie jaki podałeś. Zegarek będzie różnił się od większości kwarców tym, że ma płynącą sekundę.

 

$_57.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, w precyzji chodu prócz wymienianych wyżej Citizenów ze sterowaniem radiowym to tylko bulowa 262 khz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 Bulovy z mechanizmem 262 KHz i mają odchyłkę 2-4 s/rok! Precyzja nie z tej ziemi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie, trochę przeformułuję zapytanie: z listy linkowanych (alfabetycznie niech będzie): Certina, Citizen, Seiko, Victorinox co jest najlepsze jakościowo/najbardziej niezawodne w średnim okresie czasu (3-5 lat) i co polecilibyście pod kątem bezproblemowego użytkowania?

 

Jeśli chodzi o ograniczenia, które wcześniej podałem to przy moim nadgarstku średnica koperty 41 mm to już awangarda (a 42-43 zupełnie odpada - komfort noszenia praktycznie zerowy), natomiast powyżej 2 tysięcy nie chcę wychodzić z tego prostego powodu, że zegarek w trakcie codziennego użytkowania będzie nieuchronnie zbierał mniej czy bardziej chwalebne "blizny" i powyżej tej kwoty po prostu byłoby mi go szkoda toteż 2 tys. to jest wartość maksymalna.

 

Względem Bulova to obiektywnie nie mogę zarzucić niczego, ale subiektywnie nie leży mi jeśli chodzi o styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kolegów na forum podpowie Ci, że wydawanie większych sum na zegarek kwarcowy nie ma sensu. Z tych zaprezentowanych zapewne żaden nie będzie odstawał jakością wykonania i niezawodnością od pozostałych. Pozostaje kwestia gustu i ewentualnego prestiżu. Kup ten, który najbardziej się podoba, w końcu będzie gościł na twoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi w zasadzie wyłącznie o jakość. Nie wiedziałem/nie wiem czy któraś z wymienionych firm odstaje in plus/in minus na tle pozostałych i stąd moje pytanie. Jeżeli zaś nie ma różnicy jakościowej to faktycznie pozostaje już tylko zdecydować się na coś.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wydać 2k na kwarca to kupiłbym oceanusa

https://youtu.be/PAN0O2ZRuPM

 

Na rakuten wyjdzie minimalnie ponad budżet a jakość wykonania tego zegarka jest naprawdę rewelacyjna. No i to już jest konkretną technologia a nie zwykły kwarc. Rozmiarówo ci przypisuje bo zegarek ma 40mm ale realnie wychodzi 39.

 

Jest też używana sztuka która wyjdzie nawet sporo poniżej max budżetu.

https://global.rakuten.com/en/store/kadusaya78/item/f-57396/


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi w zasadzie wyłącznie o jakość. Nie wiedziałem/nie wiem czy któraś z wymienionych firm odstaje in plus/in minus na tle pozostałych i stąd moje pytanie. Jeżeli zaś nie ma różnicy jakościowej to faktycznie pozostaje już tylko zdecydować się na coś.

Dzięki.

Myśle że w tej cenie wszystkie te firmy mają porównywalną jakość i wykonanie. Akurat wszystkie te firmy to renomowani producenci a nie chińszczyzna dlatego raczej bierz co Ci się podoba jak nie masz preferencji do konkretnej marki. Każdy z tych zegarków wytrzyma długo powyżej 5lat, choć jak ma być to zegarek codzienny nie brałbym na skórzanym pasku ale bransoleta najlepiej typu mesh lub jakieś tworzywo.

Dla mnie ranking marek które wymieniłeś to Citizen-Seiko-Certina-Victorinox 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.