Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Klimatyzacja stacjonarna, taka zamontowana na stałe...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje, do schłodzenia jest 200m kw domu wolnostojącego, budowanego na początku lat 90-tych XX wieku.

Miałem ambicję sam zbudować dom, ale wygladało to tak, że kupiłem działkę, wszedłem do urzędu powiatowego, sprzedałem działkę... Jestem na etapie finalizowania zakupu gotowego domu, więc na przyszły rok muszę coś wymyśleć, bo fatalnie znoszę upały... Chyba zamontuję instalację ze splitami i centralnym agregatem. Z roku na rok rozwiązania są coraz bardziej zaawansowane, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem czegoś odpowiedniego...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o gruntowy wymienik ciepła.

W domku jednorodzinnym rekuperacja pozwala na odzysk ciepła z wentylacji.

 

Tak ale to w zimę ciepło się odzyskuje w lato wymiennik ciepła pomijasz.

To świetna opcja dla tych co z oszczędności nie otwierają w zimę okien i nie wietrzą domu bo szkoda aby ciepło uciekło.

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, do schłodzenia jest 200m kw domu wolnostojącego, budowanego na początku lat 90-tych XX wieku.

Miałem ambicję sam zbudować dom, ale wygladało to tak, że kupiłem działkę, wszedłem do urzędu powiatowego, sprzedałem działkę... Jestem na etapie finalizowania zakupu gotowego domu, więc na przyszły rok muszę coś wymyśleć, bo fatalnie znoszę upały... Chyba zamontuję instalację ze splitami i centralnym agregatem. Z roku na rok rozwiązania są coraz bardziej zaawansowane, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem czegoś odpowiedniego...

Problemu być nie powinno. Jednak kiedy ja montowałem to centralna i kilka splitów kosztowała istotnie więcej niż tyle samo autonomicznych zestawów, dlatego zamówiłem 6 osobnych. Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem który to już dzień z 32-33 na termometrze - chyba czas założyć dmuchawę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38,5 mam w biurze, powoli zaczynam się przyzwyczajać.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprowadzony tylko prąd na ścianie i pewnie jak będzie kasa zrobię klime. W pracy jest w pomieszczeniu gdzie mamy pracę 24h i chociaż budynek bez ocieplenia i tam zawsze było bardzo gorąco to teraz jest super. Jeśli chodzi o montaż to przecież na zewnątrz domu wisi tylko cały ten wentylator i praktycznie nie powinno być żadnych dziur.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszaniu które kupiłemjest taki klimatyzator, z wentylatorem na zewnątrz. Chyba LG. Jakie są orientacyjne koszty miesięczne przy założeniu, że mamy miesiac takich tropikow jak obecnie? Od 7-16:00 nie ma nikogo w domu więc klima będzie używana popoludniami (choć nie mam doświadczenia i nie wiem czy aby był efekt to musi działać bez przerwy czy wystarczy ją włączyć na na jakiś czas, aż się schlodzi?). Budynek nowy więc myślę, że "szczelny" :-) Tak mi się nasunelo pytanie po tym jak trafiłem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta , czy ktoś orientuje się obecnie w klimatyzatorach? Czy Kaisai Fly Wifi lub Ande Jupiter to dobry wybór w cenie do 3tys z montażem? 

Edytowane przez Kuba83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam kaisai w garażu i ogólnie jestem zadowolony. Moim zdaniem urządzenie jest wystarczające. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daikin, Fujitsu, LG - do tych mam zaufanie.

Kaisai to marka polskiego przedsiębiorstwa. Wymyślona o ile się orientuję by japońsko brzmiała. Więc Chińczyk na zlecenie.  Ale mogę się mylić - choć nic innego nie znalazłem.

 

Piotrek - do garażu jak znalazł ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaisai to marka, nie producent raczej odpuść. Popytaj, podzwoń po instalatorach, w zeszlym sezonie, w łòdzkim można było mieć w tej cenie Panasonica z montażem. LG to też dobry wybór, modele S z tamtego roku też pewnie trafisz. Z marek chinskich np. Gree, Hisense. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że mówimy o urządzeniech 2.5 3.5 kW i montaż tzw. przez ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.