Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarls

Pasek typu "Vintage" do Citizen Nighthawk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem dobrać jakiś fajny, gruby skórzany pasek w kolorze brązowym do mojego Citizena Nighthawka.

post-72264-0-67522900-1533563475.jpg

Widziałem kilka ciekawych rozwiązań i teraz waham się pomiędzy którymś z tych:

https://diloy.com/en/vintage/392.html (Diloy, ok 50zł)
https://pasekdozegarka.com.pl/pasek-tk121jbrb22-jasny-braz-gladki-z-jasna-nicia-p-5137.html (Tekla, 52zł)
https://czasownia.pl/pl/p/Pasek-Campagnolo-444444%2C-Skorzany%2C-Brazowy%2C-22mm/2244 (Campagnolo, 189zł)

Ten ostatni podoba mi się najbardziej na zdjęciach ale też jest 3-krotnie droższy. Chciałbym znaleźć taki sam ale w niższej cenie, może inny producent?

Co sądzicie, co polecacie?

post-72264-0-67522900-1533563475.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Diloy.Jest najbliższy(szycie nićmi podobne) do tego Campagnolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Tekla jakościowo lepsza od Diloy a cena ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez jeszcze pd uwage, czy pasek ma się zwężać przy klamerce, czy lepiej 22 na calej dlugości(?)

Mam nighthawka i jutro z rana zamierzam robic porządki z akcesoriami, to go wrzuce na podobne pasiory i cykne foty, żebyś miał porównanie

(choc nie obiecuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze pasek Rios Vintage. Kupowałem na ebay. Użytkownik yevgen62, mogę śmiało polecić. Kupiłem jeden, obejrzałem, pomacałem. Za chwilę zamówiłem drugi w innym kolorze. Gruba mięsista skóra a zarazem miękka i łatwa do ułożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo

Może pomoge nieco w wyborze.

(foty na szybko, gdzies w ukryciu od bystrego porannego słońca)05c7215c48c99ff21397969063cb51db.jpg30db81826f5c36001ca81b4d953e9ed5.jpg

Oczywiście ten drugi pasek nie pasuje z kolorem/fakturą do nighthawka, ale jest chociaż jest pogląd na prezencje w zwężającem sie do 20mm pasku i z szyciem "dwa razy na boki"

 

 

Jakby sie koncepcja kiedys zmieniła, albo chciałbys cos jeszcze dokupić to fajnie też wygląda na pasku typu canvas (też zchodzi do 20mm przy klamerce)1abd0f5ed71d94c49f5940af65420b22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO canvas najlepiej ale jakiś czarny. Tutaj mi pasuje bardziej jakiś mini rally niż te vintage.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za różne pomysły! Zdecydowałem się na zamówienie paska Vintage od Diloya. Jak tylko to zmontuję to wrzucę fotki.
Pasek tego typu jest dla mnie jedynym na chwilę obecną, który do tego zegarka pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam kilka zdjęć z nowym już paskiem.
Padło na Diloya Vintage. Niestety nie jestem z finalnego efektu zadowolony. Pasek jest za jasny, za gładki, świeci się wraz z klamrą. Nie pasuje moim zdaniem. A waszym?
Pewnie go zostawię jako rezerwę albo odsprzedam. Może ktoś chce? Ja tymczasem poszukam nowego natchnienia.

Zdjęcia robiłem telefonem w pracy na szybko, nie mam czasu na zrobienie porządnych zdjęć.

 

post-72264-0-36095500-1534943116_thumb.jpg

post-72264-0-73627500-1534943122_thumb.jpg

post-72264-0-29296400-1534943254_thumb.jpg

post-72264-0-23930300-1534943260_thumb.jpg

post-72264-0-70502300-1534943268_thumb.jpg

post-72264-0-78331800-1534943281_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy to się świeci.Ponoś z pół roku to skóra zblednie,a klamerka może się nie będziesz tak na nią patrzył i się "dotrze" do wygladu paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej nie jest. Kamerkę weź zrób matowa zmywakiem kuchennym szorstka stroną.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej nie jest. Kamerkę weź zrób matowa zmywakiem kuchennym szorstka stroną.

A szczotka druciana na końcówce do wkrętarki / wiertarki będzie ok? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szczotka druciana na końcówce do wkrętarki / wiertarki będzie ok? ;)

Będą po niej grube rysy. A jeśli jakaś miękka szczotka to jak mocniej dociśniesz - włosie sie podda a efekt mało zadowalający.

 

Ja robiłem kilkoma granulacjami papieru ściernego "zarzuconego" na twardą gąbke do docierania gładzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To papier ścierny o dużej granulacji powinien być ok?
A da się samą skórę jakoś postarzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki zestaw z klamerką „półmat” jest ok. Pasek kupiony tutaj na forum0e55c23e8f09ddaa355174a7bf09ae2b.jpg70b5ac5a44559f3f384735f200cd3257.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.