Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Olie

Eterna Certina Hamilton ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Trudno coś doradzić, bo to jednak zupełnie różne stylistyki. Patrząc jedynie przez pryzmat marki, postawiłbym na Eternę, choć w mojej ocenie starsza referencja KonTiki jest ciekawsza, bo bardziej charakterna... Może łatwiej będzie doradzić jak napiszesz, jakiego zegarka szukasz, to jest kwarc czy mechanik, czy bardziej elegancki czy może w typie EDC, a także, jak duży ma to być zegarek :-) Oczywiście istotne będzie też określenie, jakim budżetem dysponujesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat. Do garnituru, ale i na co dzień. Rozmiar koperty minimum 41/42 nie więcej jak 44. Budżet do 6.000 zł.

Mi osobiście najbardziej podoba się Eterna, jednak mam wątpliwości co do mechanizmu w nim zastosowanego. Podobno krótka rezerwa chodu i duża awaryjność tego mechanizmu co dodatkowo jeszcze bardziej skraca rezerwę chodu. 

Certina wydaje się ok. Natomiast Hamilton wizualnie najbardziej podoba się mężowi, ale o jego mechanizmie niewiele też mogę znaleźć informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co się mężowi podoba. Pomiędzy tymi zegarkami nie ma jakiejś znaczącej różnicy w mechanizmach czy jakości. Certina jest chronografem więc tylko dodatkowa funkcja. Awaryjność mechanizmu Eterny jest taka sama jak pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Automat. Do garnituru, ale i na co dzień. Rozmiar koperty minimum 41/42 nie więcej jak 44. Budżet do 6.000 zł.

Mi osobiście najbardziej podoba się Eterna, jednak mam wątpliwości co do mechanizmu w nim zastosowanego. Podobno krótka rezerwa chodu i duża awaryjność tego mechanizmu co dodatkowo jeszcze bardziej skraca rezerwę chodu.

Certina wydaje się ok. Natomiast Hamilton wizualnie najbardziej podoba się mężowi, ale o jego mechanizmie niewiele też mogę znaleźć informacji.

Przy takich parametrach przyjrzałbym się wyprzedażowej ofercie forumowego Kolegi Tik Tak, na naszym bazarku, na zegarki EPOS. W mojej ocenie warto. Spokojnie znajdziesz coś na Eta 2892-2 i będzie super!

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165402-epos-po-likwidacji-kolekcji/?hl=epos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizmy i ich zawodność jest podobna. Eterna ma całkiem niezłą (jak na Polskę) cenę.

mając 6000zł myślałbym bardziej o manufakturowej Eternie np. 7682.41.40.1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich parametrach przyjrzałbym się wyprzedażowej ofercie forumowego Kolegi Tik Tak, na naszym bazarku, na zegarki EPOS. W mojej ocenie warto. Spokojnie znajdziesz coś na Eta 2892-2 i będzie super!

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165402-epos-po-likwidacji-kolekcji/?hl=epos

Skorzystam

mechanizmy i ich zawodność jest podobna. Eterna ma całkiem niezłą (jak na Polskę) cenę.

mając 6000zł myślałbym bardziej o manufakturowej Eternie np. 7682.41.40.1700

Chciała bym nowy mu kupić, a nowy to troszku drogo, chodź bardzo ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra/lepsza alternatywa dla Hamiltona było by coś z Mido. Mają świetne zegarki typu adventure" które można śmiało nosić na codzien.np Mido multifort M0254073606110

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dużo wspaniałych zegarków, że gdybym była milionerką wszystkie bym kupiła bo każdy ma coś ciekawego w sobie. Kupiłam Hamiltona, tylko dlatego, że mężowi się od zawsze podobał i jak przyjdzie to zdecyduję czy go zostawię. Jeśli nie, to zakupię u Pana Tik Taka Eposa, do którego jestem ja bardziej przekonana. Daliście mi sporo wskazówek za co dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłaś bo, po pierwsze odpowiada mężowi a po drugie to jedyny zegarek w tym zestawieniu który ma 80 godz. rezerwy, a to duży plus.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.