Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Katarzyna K.

Zegar Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc, jaką sprężynę chodu muszę kupić do starego wiszącego Beckera. Oddałam go do zegarmistrza. Stwierdził, że pękła sprężyna i mam mu przynieść sprężynę o wymiarach 19 x 0,45. Nie podał długości. Wcześniej podawał inne wymiary. Obawiam się, że kupię  sprężynę a ona okaże się niewłaściwa. Innego zegarmistrza nie mam, sama nie naprawię więc pozostaje mi Państwa opinia. Niestety wcześniej nie spisałam innych danych z zegara. Wiem tylko, że powinien wybijać połówki i całe godziny. Jak go kupiłam i powiesiłam na ścianie niestety nie bił. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość raczej ciężko ustalić, ale sprężyny o tym wymiarze są raczej zbliżone więc jeśli kupisz taką jak fachowiec zasugerował będzie ok.


Becker ma kilka szerokości bębnów za tym idą różne rozmiary sprężyn, nie pamiętam jaka jest najwęższa ale jeśli to ta 19 mm to będziesz mieć problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię potwierdzić, lub zaprzeczyć, że akurat o taką sprężynę chodzi, ale zakładając umiejętności korzystania z narzędzi pomiarowych przez Mistrza, to zakup sprężyny jak najbardziej możliwy. 

Co można zrobić więcej? Zabrać z sobą kogoś, kto poznał tajemnicę mierzenia suwmiarką do rzeczonego zegarmajstra i sprawdzić: szerokość oryginalnej sprężyny, grubość, oraz średnicę bębna. Potem kupić nową np. tu: https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CLOCK-REPLACEMENT-MAINSPRING-MAIN-SPRING-19mm-x-0-45mm-x-45mm/260514991442?hash=item3ca7e74d52:g:Be0AAOxy79VRc9WS

Gdyby się okazała zbyt długa, to skrócenie jest bezproblemowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Właśnie kupiłam na Allegro sprężynę 19 mm. Mimo moich zapytań Sprzedający nie ustalił długości i grubości. Zobaczymy czy okaże się odpowiednia. Czytałam, że od tego zależy czy zegar się opóźnia czy przyspiesza. W przyszłym tygodniu sprawa powinna się wyjaśnić. Napiszę o efektach pracy zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna o której pisałem okazało się iż jest węższa i ma około 15 mm ale widzę że polecony sprzedawca ma i taką.

Jakiś czas temu obdzwoniłem większość zegarmistrzów w Warszawie pytając o taką i nikt nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o polecenie mi dobrego zegarmistrza z Włocławka, który będzie w stanie naprawić mojego Beckera. Właśnie po kilkumiesięcznym przetrzymywaniu przez zegarmistrza zegara, wreszcie mu go odebrałam z diagnozą, że jest nie do naprawienia. Nadal chyba chodzi o zerwaną sprężynę. Jak się zegar nakręca to się przekręca sprężynę. Będę Wam bardzo wdzięczna za podpowiedź. Bardzo chcę, by zegar zaczął wreszcie bić :) Nie chcę już jeździć z nim "w ciemno".Nie wiem, czy zegarmistrz, który w zamyśle miał go naprawić, nie popsuł go do reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu jest miłośników starych zegarów z Włocławka na forum. Ale może z okolicy ktoś się znajdzie? Czasem lepiej podwieźć lub wysłać niż szukać na miejscu.


Skoro patafian nie potrafił sam sprowadzić sprężyny, to i nie zdziwiło mnie, że go naprawić nie zdołał...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o polecenie mi dobrego zegarmistrza z Włocławka, który będzie w stanie naprawić mojego Beckera. Właśnie po kilkumiesięcznym przetrzymywaniu przez zegarmistrza zegara, wreszcie mu go odebrałam z diagnozą, że jest nie do naprawienia. Nadal chyba chodzi o zerwaną sprężynę. Jak się zegar nakręca to się przekręca sprężynę. Będę Wam bardzo wdzięczna za podpowiedź. Bardzo chcę, by zegar zaczął wreszcie bić :) Nie chcę już jeździć z nim "w ciemno".Nie wiem, czy zegarmistrz, który w zamyśle miał go naprawić, nie popsuł go do reszty...

Całe szczęście , że go zabrałaś od ,,fachowca,,

Skoro masz go już w domu , to zrób zdjęcia zegara i mechanizmu . Wyraźne , tak jak inni robią to na forum .  Dowiesz się wtedy , jaki to mechanizm , jaką sprężynę szukać itd . Z resztą , Ty sprężynę mu dałaś , więc chyba ją zerwał !  A poza tym , zegar na pewno jest do naprawienia .

  No i może odezwie się ktoś z Twoich okolic i poleci kogoś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM, dlaczego Ty piszesz jakbyś krzyczał? Po co te wykrzykniki?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PM, dlaczego Ty piszesz jakbyś krzyczał? Po co te wykrzykniki?

OK . już poprawiłem . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, lepiej już je wstawiaj, bo chociaż widać, że Ty piszesz... :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, co do zdjęć. Może coś z nich widać. Wolę dalej nie rozkręcać. Boję się, że coś jeszcze wypadnie i pogubię części. Ale jak będę musiała spróbuję :) . Ma takie dwa małe bębenki obok siebie, czy jak to nazwać. No i właśnie sprawa robiła się o sprężynę z tego bębenka. Ponoć. 

post-105972-0-94369000-1551637771_thumb.jpg

post-105972-0-92513200-1551637836_thumb.jpg

post-105972-0-36210800-1551637901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest mechanizm Beckera? Nie przypominam sobie takiego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jeleń chyba...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na zawieszkę ! Te cienkie blaszki , które zaznaczyłem . Ale jak by co , to można dokupić . Nic bardziej rozkręcać nie musisz .

Ja , to słaby znawca , ale to chyba nie jest mechanizm GB .

Koledzy , lepiej się znają , to z pewnością określą !

Mogła byś wstawić zdjęcie skrzyni ? Może być , że skrzynia i tarcza GB , a mechanizm inny . Ale to mało ważne .

Najważniejsze , że Tobie się podoba i chcesz by chodził :)

post-93729-0-66079600-1551641428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. To "futerał" zegara. Ponieważ nie znam się na zegarach całkiem możliwe, że dostałam coś innego. Biorę to pod uwagę z moją nieznajomością rzeczy. Mimo wszystko zależy mi na naprawie i jego działaniu. Zrozumiałam, że to nie sprężyna jest powodem awarii. Może ktoś mieszka w pobliżu Włocławka i odpłatnie podejmie się naprawy? Pozdrawiam

post-105972-0-14403300-1551644178_thumb.jpg

post-105972-0-32635700-1551644299_thumb.jpg

post-105972-0-27250800-1551644371_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną awarii , to chyba sprężyna chodu .  Bo , jak sama pisałaś , przy nakręcaniu przeskakuje .

Wymiana , owszem , jest to kłopot . Ale nie dla zegarmistrza , lub miłośnika zegarów .

Ktoś na pewno poda namiary na zegarmistrza w Pani okolicy .  

O zawieszce wspomniałem i ją nawet zaznaczyłem , bo można ją uszkodzić , a chyba jeszcze jest cała .

Tarcza i wahadło w super stanie , a skrzynia do lekkiego odświeżenia  ( tylko nie malować , bądź lakierować ) Naprawdę piękny zegar będzie .

Becker miał podobne skrzynie , tarcze i wahadło , ale mechanizm inaczej wyglądał .

A kogo on ... myślę , że niedługo się dowiesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Dał mi Pan nadzieję, że jednak usłyszę długo oczekiwane "bam", "bam" :) . Ta zawieszka, o której Pan pisał nadal jest, spadło mi coś inne, gdy wkładałam mechanizm z powrotem do skrzyni, ale na pewno gdzieś można to przyczepić. Nie przeszkadza mi, że mój zegar okazał się kundelkiem. Miałam tylko plany potraktować go lakierobejcą. No,ale skoro Pan nie poleca...mam tylko nadzieję, że znajdę kogoś zdolnego i chętnego do naprawy. Bo na razie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Dał mi Pan nadzieję, że jednak usłyszę długo oczekiwane "bam", "bam" :) . Ta zawieszka, o której Pan pisał nadal jest, spadło mi coś inne, gdy wkładałam mechanizm z powrotem do skrzyni, ale na pewno gdzieś można to przyczepić. Nie przeszkadza mi, że mój zegar okazał się kundelkiem. Miałam tylko plany potraktować go lakierobejcą. No,ale skoro Pan nie poleca...mam tylko nadzieję, że znajdę kogoś zdolnego i chętnego do naprawy. Bo na razie cisza.

To że nie GB , nie znaczy , że gorszy . Wiele mniejszych firm , robiło nawet lepsze zegary od GB.

Skrzynia ma parę miejsc ( np. góra ) które można poprawić bejcą , ale lepiej spirytusową , by wyrównać kolor . A później trochę woskiem . Lakierobejca ,  trochę za bardzo będzie błyszczeć .   Może Pani poczytać nieco na starychmebliczar.

Jest tam o bejcach i woskowaniu . To Twój zegar , więc wybór należy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na FMS-A.


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście pod Adlera podpada

 

Odważna hipoteza ;):)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo ja to odważny ogólnie jestem;) Wyglądem zewnętrznym się sugeruję,jak na laika przystało;) Brat ma takiego Adlera i fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są subtelne podobieństwa... Tarantowi się już nie chce szukać  :D.

post-39092-0-16639700-1551911048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SirMucizecin
      Dzień dobry,

      Chciałabym się zapytać was forumowiczów, doradzić czy istnieją jakieś zestawy albo chociaż dedykowane narzędzia, które pomagają przy amatorskiej naprawie różnych typów zegarów - głównie tych wiszących takich jak gustav becker, junghansy, ślązaki i inne. Trochę rozlgądałam się za takimi narzędziami w internecie ale jedyne co znalazłam to tylko takie zestawy do malutkich zegarków na ręce noszone. 
      Ostrzegam, nie znam się na zegarach, jedynie chcę "zprezentować" taki zestaw bądź pojedyńcze narzędzia mojemu ojcu, który od 10 lat amatorsko i z pasji sobie je naprawia a do tej pory korzystał z narzędzi do maszyn niż czegoś bardziej profesjonalnego. Z góry dziękuję za wszelkie porady. 
       
      Pozdrawiam
       
    • Przez WueM
      W najbliższą sobotę w Świebodzicach, w Miejskim Domu Kultury, zainagurowana zostanie coroczna impreza: Świebodzickie Święto Zegarów GUSTAVY. Będzie prelekcja i mała wystawa zegarów, które wyszły spod ręki Gustava Beckera. Będzie też można stać się posiadaczem okolicznościowego banknotu „zero euro”. 
       

    • Przez pajabrava
      Koledzy Szanowni, sprawdzeni po wielokroć, wierzę ze i tym razem pomożecie. Mam dość rzadki okrągły zegar FM Uhrenfabrik F. Muller z którego wypięto bęben bicia.bęben ze sprężyną i oską :
      wymiar na zębach ok. 46,5, na walcu ok 41,7, szerokość, czy wysokość to 23,5 cm. dł osi 48,3 cm, oś wystaje na kwadracie 16,5 mm, i na walcu ok 7,20cm zębów ponad 80 . czekam na odpowiedź. Może ktoś zaradzi. Można na priv. : [email protected]
      Dzięki i czekam
    • Przez kropton
      Dzień dobry,
       
      chciałbym poprosić o identyfikację modelu oraz przypuszczalny rok produkcji zegara firmy Gustav Becker.
      Werk P14 
      Nr. 1517731 (wyczytałem, że około to rok 1900-1910, z  kolei logo na cyferblacie sugeruje 1910-1931).
      Zdjęcia w załączeniu.
       
      PS dla ciekawych
      Zegar został znaleziony w stanie złym - połamana oraz niekompletna skrzynia, wykrzywiona oś, brak wahadła,brak jednej wskazówki.
      Jako ze zajmuje się renowacją starych gramofonów a także pasjonuję wszelakimi starociami na warsztat poszedł i zegar.
      Oczywiście zegar już żyje i pomimo, że jest kaleką bez jednej wskazówki (zamiennik już w drodze) to liczy czas jak dawniej.
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Piotr
       







    • Przez pajabrava
      Witam jestem całkiem świeżutkim miłośnikiem zegarów. Wpadł mi Becker P 27 z którym zaczął sie problem. Otóz po odkurzeniu i złożeniu bije jednakową ilość razy o każdej godzinie. Połówki wybije normalnie- raz . Pomóżcie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.