Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
newneo

wostok- gdzie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie planuję zakupy nowej amfibii 670922 i chciałbym od razu w mojej wcześniejszej zmienić tarczę na 059 i z braku tych fantów u jednego sprzedawcy na ebayu wybór padnie na sklep meranom.

Jakiej wielkości dostanę rabat po pierwszym zakupie, ten rabat jest jednorazowy czy stały, można rabat udzielić innej osobie?

Jeszcze odnośnie amfibii noworuskich, czy ze starych amfibii będą pasować np wskazówki ?

bo te nowe ze strzałką to takie średnie są, wolał bym ciut grubsze.

Masz już może 670922?jak wrażenia? Jestem zainteresowany tym zegarkiem. Jak na amfibie bardzo ładny. Czyli płacić w rublach tak? Ruble mają oznaczenie P tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ich alfabecie P=R.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej wartości 50 (lub 70) USD za przesyłkę nie płacisz. W dodatku oznaczają pakiet jako części, lub zegarek po naprawie, więc rośnie szansa, że obejdzie się bez dodatkowych opłat. Tylko to czekanie... pare tygodni zejdzie. :blink:  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyżej 70. Jako, że 670922 jest w rublach o wiele tańszy niż te $70 to do liczona została wysyłka. Przed chwilą sprawdzałem drugi raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dobrać koronkę albo dekielek lub bezel... naprawdę warto.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamówiłem, no nie wiem czy jest sens na siłę coś dobierać. 232 zł to o tak nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już może 670922?jak wrażenia? Jestem zainteresowany tym zegarkiem. Jak na amfibie bardzo ładny. Czyli płacić w rublach tak? Ruble mają oznaczenie P tak?

"Niestety" ale 670922 kupiłem z ebay za 65$ od sprzedawcy

https://www.ebay.pl/sch/mari-vlg/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from= która to deklaruje 15$ na przesyłce - tak samo jak meranom. Zegarek kupiłem 2dni temu i liczę że ze 3tyg będę czekał na przesyłkę.

Zainspirował mnie ten film:

ale niedługo mam zamiar nakręcić własy;)

 

W chwili obecnej trwają baardzo zaawansowane rozmowy z Meranom i ciągle mobilizuję ich aby, skoro chwalą się takimi wspaniałymi relacjami z fabryką Bostok, znależli dla mnie tarczę nr 378 czyli https://meranom.com/en/amphibian-classic/420/vostok-watch-amphibian-classic-420378.html

:rolleyes: czuję jednak że to będzie ciężki temat bo od 5lat tego nie produkują ale ciągle liczę na to że w jakiś śmieciach produkcyjnych znajdzie się 1szt...

Ogólnie posłuchałem rady Kolegów z forum i rzeczywiście ustawiając ruble czyli P. w walucie rozliczeniowej i sprawdzając to na koncie peypal wychodzi ok 100zł taniej, trochę nie kumam jak to jest możliwe ale najwidoczniej sklep nie jest "zamknięty" cenowo tylko na klientów z krajów zachodnich ;)

 

ps. free shipping jest od 50$ a rabat na kolejne zamówienie wynosi 2,5% kwoty - pisałem to w innym temacie.

Edytowane przez MikeOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie posłuchałem rady Kolegów z forum i rzeczywiście ustawiając ruble czyli P. w walucie rozliczeniowej i sprawdzając to na koncie peypal wychodzi ok 100zł taniej, trochę nie kumam jak to jest możliwe ale najwidoczniej sklep nie jest "zamknięty" cenowo tylko na klientów z krajów zachodnich ;)

 

 

Normalnie, taki mają kurs dolara... dodaj do tego różne bankowe figle - migle i jest jak jest. Lobby bankowe na całym świecie trzyma się mocno, po takiej Europie możesz jeździć jak się podoba, a na przelewach zagranicznych dalej rżną jak mogą. :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na Kole na targu staroci często widzę namiot Wezyra, a w nim wszelakie dobra made in CCCP. Zegarkow sporo, począwszy od naręczych a skończywszy na tablicowych z czołgów i MIG-ów :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na Kole na targu staroci często widzę namiot Wezyra, a w nim wszelakie dobra made in CCCP. Zegarkow sporo, począwszy od naręczych a skończywszy na tablicowych z czołgów i MIG-ów :ph34r:

a cenowo jak to wygląda? Chętnie przytulił bym jakiegoś trupa żeby tylko miał fajne proste grube wskazówki bo ta strzałka z amfy jest taka nudna..

Jak będę u siebie to zajrzę do mojego zegarmistrza może ona ma coś po cenie złomu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już może 670922?jak wrażenia? Jestem zainteresowany tym zegarkiem. Jak na amfibie bardzo ładny. Czyli płacić w rublach tak? Ruble mają oznaczenie P tak?

tutaj masz filma i wszystkie info o zegarku jak na pierwsze wrażenie po otwarciu paczki ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BWM0ALrgg3E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz filma

Obejrzałem film i przez Ciebie znowu naszła mnie ochota na amfibie :)

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomodzenie 120, tylko jakoś cały czas to odkładam na później...

 

Poza tym zostawiłem suba, przejrzę resztę filmów bo noże i zegarki to klimat akurat dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film i przez Ciebie znowu naszła mnie ochota na amfibie :)

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomodzenie 120, tylko jakoś cały czas to odkładam na później...

 

Poza tym zostawiłem suba, przejrzę resztę filmów bo noże i zegarki to klimat akurat dla mnie :D

 

Co do amfibii 120 była to pierwsza o jakiej myślałem; wysoki połysk, nieordynarny bezel, garda na koronce..

Po jakimś czasie jednak zrozumiałem że ten typ koperty mam praktycznie w każdym innym zegarku, a ja nie chciałem mieć kolejnego podobnego (stąd zakup 060).. Zresztą w 120 nie mam tarczy z datą na 6 (imo najciekawsze wzory tarcz mają okienko daty na 6 -nowe wzory nurka zielony, niebieski, czarno-pomarańczowy, czerwono-czarny -sic!) a szerokość paska to tylko 18mm co przy dość dużej i długiej kopercie nie wygląda korzystnie jeśli mówimy o zegarku sportowym.

 

Przy modzeniu amfibii nie kieruj się rodzajem tarczy ani nawet mechanizmem 2415.01/2416B tylko właśnie rodzajem koperty(bo nie wszystkie bezele i koronki pasują do każdej) i kolorem wskazówek jeśli nie zamierzasz sam zmieniać tarczy(lepiej i taniej mieć już na starcie takie które będą pasować). Co do samego mechanizmu to ja zawsze wybieram 2416B ponieważ jest bardziej uniwersalny w przypadku modowania i spokojnie możemy nawet zastosować tarczę bez okienka daty i w niczym to nie przeszkadza a dodatkowo dźwięk przeskakującej daty pomaga w ustaleniu położenia wskazówek gdybyś sam to grzebał, kolor koła daty (czarny/biały) to kolejny element mod'ujący ;)

Ciekawym elementem i dość tanim (z tego co zauważyłem mało kto zwraca na to uwagę) jest pierścień uszczelniający szkiełko który występuje w dwóch kolorach:

standardowy https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-acrylic-glass-for-amphibian.html

i złoty https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-vostok-amphibia-lens-with-gilt-ring.html ten drugi w połączeniu ze złotymi lub czarnymi wskazówkami i ciekawą tarczą robi niezły efekt ;)

 

Kupując w Meranom masz dostęp do elementów których nie kupisz nigdzie indziej, masz gwarancje że kupujesz z porządnej firmy (numer mojego zlecenia to 83tyś!!!) i przesyłka zostanie nadana pocztą lotniczą (widać na filmie), dodatkowo kupujesz nowy produkt a nie jakiś magazynowy "leżak" być może jeszcze ze starej partii (sprzed 2017r). Przy wyborze P. czyli rubla przy zakupie zegarek + kilka elementów oszczędzasz ok 100zł (sic!) płacąc z peypal.

 

Po głowie chodzi mi trochę szalony mod a mianowicie "open heart" + tarcza 059 (turkusowy scuba dude) ale muszę wbić wyższy level prac zegarmistrzowskich tz wykonać kilka mniejszych subquestów jak wymiana koła daty itp i przyjrzeć się mechanizmowi a raczej temu co musiał bym zeszlifować żeby "odkryć" koło balansu ;P

Dziwne że przy tak niskiej cenie zegarka nikt jeszcze na to nie wpadł? ale ciiiii.... może będę pierwszy.

 

Dzięki za wsparcie kanału i od razu przepraszam za niską jakość, filmy kręcę telefonem a kanał powstał z nudów, po operacji nie wiedziałem co mam ze sobą przez pół roku zrobić no i tak zostało jakoś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje przemyślenia na temat 670922:

 

Pasek - gumowy, bardzo miękki, przyjemny w dotyku. W ogóle nie czuję tej gumy na ręce.. Wadą jest, że okropnie łapie brud i kurz więc zmieniłem na nato. Szkoda bo to na prawdę przyjemny pas, jak na startowy pasek jest ok.

 

Koperta - grubiutki żółw ze stali nierdzewnej, część polerowana dobrze zrobiona. Zero rysek zrobionych nieumyslnie w fabryce (dostałem już takie zegarki). Kanty w kopercie ładnie zeszlifowane. Szkiełko to plastik więc nie ma się co rozwodzić nad tym.

 

Bezel - obraca się w obie strony bez klików, ale tak średnio działa. Momentami podczas obracania bardziej trze o coś i niepłynnie się obraca. Na całym obrocie jest różnie, raz płynnie, raz przyciera. Nie wiem dlaczego tak jest. Zdjąłem go, oczyściłem na pałe swetrem i już płynniej się obraca. Ma bardzo ostre kanty, czuć to pod palcami.

 

Koronka - zakręcana, po odkręceniu lata trochę, ale to podobno urok Wostoków. Ciężko wyczuć jak obracać wskazówki bo nie jest ona stabilna.

Trochę duża jest i ma ostre kanty, ale jak dla mnie może być.

 

Tarcza - na razie zauważyłem, że indeks na 9 jest tak sobie zrobiony, nierówny. Reszta wydaje mi się bez zarzutu, nie mam lupki niestety. Datownik nie ma srebrnej obwódki jak na filmiku kolegi

Wskazówki wydają się dobrze zrobione, trochę minutowa nie trafia na części tarczy. Godzinowa także zezuje z indeksem podczas gdy minutowa jest na 12. Zrownuje się z nim dopiero gdy minutowa jest na około 7 minucie. Może jeszcze coś jest, ale trudno to stwierdzić bez lupy.

 

Mechanizm - wydaje się działać bez zarzutu. Dokładność dobowa mechanizmu na poziomie +20 do +25 na dobe. Jak leży pionowo koronką do góry to spieszy maks 9 sekund. Widać, że ma mniejszą ilość bph niż japońskie mechanizmy. Nie wiem czy będę regulować u zegarmistrza, tak czy siak zmieniam zegarki codziennie więc mega dokładność w tym Wostoku nie jest mi potrzebna.

 

Koszt - 242 zł płacąc w rublach, meranom. Doszło w 11 dni, na paczce - wartość $15, zepsuty zegarek, naprawa gwarancyjna więc VAT odpadł.

 

Ogólnie to martwi mnie ten bezel, mam nadzieję, że nie rysuje koperty pod nim. Chociaż koperta bliżej szkiełko pod bezelem jest wytarta trochę.. Godzinowa wskazówka także spędza sen z powiek.

 

@MikeOl

Mógłbyś się odnieść do bezela i godzinowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MikeOl

Mógłbyś się odnieść do bezela i godzinowej?

hejka, tu masz link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=OfPvUPaPCBY&t=

 

czy mógłbyś nagrać jak na organach grasz coś z muzyki elektronicznej np oxygene part 2 od j.m. jarre albo coś daft punk z filmu "tron legacy" ?

 

pozdr;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy pomóżcie chcę zapłacić za zakupy w meranom lub komandirskie.

Ale nie kumam tych przelewów kart itd.

Płacąc np. kartą ile zapłacę za przewalutowanie .

Jak najlepiej to zrobić.

Dzięki.

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń najkorzystniej płacić Revolutem w rublach. Szybko, tanio i bezpiecznie.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy pomóżcie chcę zapłacić za zakupy w meranom lub komandirskie.

Ale nie kumam tych przelewów kart itd.

Płacąc np. kartą ile zapłacę za przewalutowanie .

Jak najlepiej to zrobić.

Dzięki.

Paweł.

Wchodzisz w płatności i wybierasz opcję płatności. Ja brałem przelew z banki BNP Paribas i za zakup 3650 rubli wszło 233.59 zł. Nie pamiętam jaki wtedy by był kurs. Tylko ja nie placiłem kartą a przelewem. Wlaczyłem sobie tłumacza strong (GOOGLE xD) i po wybraniu płatności przelewem skierowało mnie na stronw banku gdzie już była podana kwota w złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelew czy karta wychodzi podobnie, ja płaciłem kartą ale i tak przeniosło mnie na stronę banku, gdzie potwierdzałem transakcję kodem SMS. kupiłem dwa zegarki na komandirskie.com, dostałem na nie 2% rabatu (liczy się automatycznie przy dodaniu do koszyka drugiego zegarka), przelicznik rubla zawierający prowizję banku wyszedł przyzwoity 0,0644 u kolegi Emila wychodzi 0,0639

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w płatności i wybierasz opcję płatności. Ja brałem przelew z banki BNP Paribas i za zakup 3650 rubli wszło 233.59 zł. Nie pamiętam jaki wtedy by był kurs. Tylko ja nie placiłem kartą a przelewem. Wlaczyłem sobie tłumacza strong (GOOGLE xD) i po wybraniu płatności przelewem skierowało mnie na stronw banku gdzie już była podana kwota w złotych.

Tak tylko za cholerę nie ma takiej opcji jak zapłać przelewem. Karta PayPal lub ruski bank ??

post-111737-0-82772600-1579473216_thumb.jpgpost-111737-0-23950900-1579473234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , ale czasem jak wybierzesz kartę i dodasz zwykłą bankomatową/debetową to czy nie przekieruje cie na stronę banku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie. Na przeglądarce na kompie to samo jest?

Nie wiem jak na kompie. Ale tu mam odpowiedz z komandirskie.post-111737-0-65565800-1579511531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie. Może faktycznie kartą jak płaciłem przekierowało mnie na strone banku. Przyznam już nie pamiętam, ale niedługo urodziny to będę pewnie cos zamawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.