Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
newneo

wostok- gdzie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

To prawdopodobnie przy karcie Cię przekierowało, tak jak w moim przypadku. Trochę to wygląda jak przelew, bo trzeba się zalogować do banku i potwierdzić transakcję kodem sms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PayPal i tak płacę. Na eBay, w Meranomie, gdzie się da :) ale mniejsza - piszę żeby powiedzieć, że moje doświadczenia z Meranomem są jak najlepsze - szybko, dobrze, po prostu super :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości, płacisz w rublach, czy dolarach? jaki wychodzi przelicznik? też mam PayPal, ale jak kiedyś używałem do zakupów w USA, to jakiś wysoki przelicznik był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meranom chce by przy płatności PayPal przełączyć na ruble. Jaki jest przelicznik - nie wiem. Gdy spodoba mi się nowy zegarek, nie patrzę, czy to dwie dychy w tą czy w tamtą ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem czesto bardzo różnica miedzy dolarem a inną walutą wychidzi na niekorzyść dolara. I to spora różnica. Jakiś czas temu patrzyłem na meranom jakiś zegarek, i w rublach po przeliczeniu na złotówki było taniej o jakies 30 zł niż w dolarach. Przy zegarku za okolo 250 zł to już ponad 10% wartości zegarka według mnie to dużo. Dodam że przy droższych modelach taniej wychodzi w dolarach :) na poniższych zdjęciach jakimś cudem różnica jest 60 zł  to już bardzo dużo. 

post-101442-0-73830200-1579560805_thumb.jpg

post-101442-0-46442400-1579560814_thumb.jpg

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, Revolut i płatność w rublach, wychodzi o 1/4 albo nawet 1/3 taniej, zależy od asortymentu. Grosz do grosza, a będzie kokosza;P Na przykład przeszklony dekiel, sygnowana koronka albo aftermarketowy bezel za free.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Powtarzam, Revolut i płatność w rublach, wychodzi o 1/4 albo nawet 1/3 taniej, zależy od asortymentu. Grosz do grosza, a będzie kokosza;P Na przykład przeszklony dekiel, sygnowana koronka albo aftermarketowy bezel za free.

Podajesz informacje, które wprowadzają ludzi w błąd, Revoult to żadna taniocha → koszty wykonania transakcji - zasilenie konta rewoult prowizja wg. cen banku + przewalutowanie na subkonto 0,5% + płatność w dni wolne od pracy _ 1-2 % ryzyko kursu walut + dodatkowo przewalutowanie na rubla, są to waluty bardzo niestabilne, o wysokim ryzyku kursowym, dlatego Revolut każdorazowo nalicza prowizję od ich wymiany. W tygodniu jest to 1%, a w weekend aż 2%.  W przypadku płatności elektronicznych najkorzystniejsze jest płacenie kartą swojego banku np Visa. Wykonując płatność do Rosji nie ważne w jakiej płacisz walucie - dolarze, rublu, bank pobiera 3,5% prowizji  od wartości transakcji za przewalutowanie i to wszystkie koszty. Jak  w ten sposób będziesz dbał o swoje finanse to na żadną kokoszę nie uzbierasz, a puścisz się z torbami. No chyba, że przytulasz prowizje od naganiania klientów revoultowi.

Edytowane przez aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz informacje, które wprowadzają ludzi w błąd, Revoult to żadna taniocha → koszty wykonania transakcji - zasilenie konta rewoult prowizja wg. cen banku + przewalutowanie na subkonto 0,5% + płatność w dni wolne od pracy _ 1-2 % ryzyko kursu walut + dodatkowo przewalutowanie na rubla, są to waluty bardzo niestabilne, o wysokim ryzyku kursowym, dlatego Revolut każdorazowo nalicza prowizję od ich wymiany. W tygodniu jest to 1%, a w weekend aż 2%.  W przypadku płatności elektronicznych najkorzystniejsze jest płacenie kartą swojego banku np Visa. Wykonując płatność do Rosji nie ważne w jakiej płacisz walucie - dolarze, rublu, bank pobiera 3,5% prowizji  od wartości transakcji za przewalutowanie i to wszystkie koszty. Jak  w ten sposób będziesz dbał o swoje finanse to na żadną kokoszę nie uzbierasz, a puścisz się z torbami. No chyba, że przytulasz prowizje od naganiania klientów revoultowi.

 

Nikomu nie naganiam, dzielę się metodą której używam i z której jestem zadowolony. Podobnie jak rzesza ludzi.

 

koszty wykonania transakcji - zasilenie konta rewoult prowizja wg. cen banku + przewalutowanie na subkonto 0,5% + płatność w dni wolne od pracy _ 1-2 % ryzyko kursu walut + dodatkowo przewalutowanie na rubla

 

To wyżej, to jakieś sajens fikszyn. :D MasterCarda Revolut zasilam bez opłat VISA z mBanku. Natychmiastowo i bez opłat. Płacę w rublach poniżej kursu dnia dla Mastercard, przede wszystkim nie płacąc za przewalutowania PLN-EUR-USD-RUB. 

 

Przy okazji jeśli afiszowanie się z "kartą swojego banku" w internetach jest najkorzystniejsze, to gratuluję podejścia. Jedną z zalet Revoluta jest to, że możesz go doładować określoną kwotą adekwatną do kosztów zakupu i w razie wycieku danych nic więcej nie stracisz. Że o możliwości założenia wirtualnej karty dla jednej płatności nie wspomnę.  :rolleyes:      

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Przepraszam, możliwe że nie jesteś naganiaczem dla revolut i tylko tą część wpisu mogę uznać jako niewłaściwą. Pozostała wypowiedź świadczy o tym, że nie masz jakiegokolwiek pojęcia o płatnościach elektronicznych sposobie ich wykonywania oraz zabezpieczeniach. Będąc osobą z tak mierną wiedza bałbym się doradzać komukolwiek aby nie wprowadzić kogoś w błąd i doprowadzić do niekorzystnego rozpowiedzeniem swoimi pieniędzmi używając argumentacji że korzystam z tej metody i ona mi się podoba. Ponadto proponuje zapoznać się urządzeniem o nazwie kalkulator, dokonać podstawowych wyliczeń i wtedy zabierać głos w przedmiotowej sprawie. Przestań chłopie pierdzielić bzdury że jakikolwiek bank wykona za darmo przewalutowanie cokolwiek zrobi za darmo/, i że możesz płacić poniżej kursu walutowego. Możliwe, ze jesteś wspaniałym piekarzem, kierowcą lub spełniasz się w innej profesji ale w finansach orłem nie jesteś.  sorki 4palce do normalnego funkcjonowania potrzeba pięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, możliwe że nie jesteś naganiaczem dla revolut i tylko tą część wpisu mogę uznać jako niewłaściwą. Pozostała wypowiedź świadczy o tym, że nie masz jakiegokolwiek pojęcia o płatnościach elektronicznych sposobie ich wykonywania oraz zabezpieczeniach. Będąc osobą z tak mierną wiedza bałbym się doradzać komukolwiek aby nie wprowadzić kogoś w błąd i doprowadzić do niekorzystnego rozpowiedzeniem swoimi pieniędzmi używając argumentacji że korzystam z tej metody i ona mi się podoba. Ponadto proponuje zapoznać się urządzeniem o nazwie kalkulator, dokonać podstawowych wyliczeń i wtedy zabierać głos w przedmiotowej sprawie. Przestań chłopie pierdzielić bzdury że jakikolwiek bank wykona za darmo przewalutowanie cokolwiek zrobi za darmo/, i że możesz płacić poniżej kursu walutowego. Możliwe, ze jesteś wspaniałym piekarzem, kierowcą lub spełniasz się w innej profesji ale w finansach orłem nie jesteś.  sorki 4palce do normalnego funkcjonowania potrzeba pięciu.

 

Może po prostu pochwal się jakimś zakupem, przedstaw jego historię, zobaczymy ile był wart zakupiony przez Ciebie towar, a ile finalnie zeszło z konta?

Masz coś na poparcie swoich eksperckich przemyśleń, czy to jedynie teoretyzowanie i pustosłowie? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Proszę bardzo. Ostatni zakup.

Vostok Watch Komandirskie 020706

Price: 3,980Р bank przeliczył po kursie 0.063 + 3,5% prowizja za przewalutowanie, co dało kwotę 259,52zł  jest to kwota bez kosztów dostawy. Dostwa 24 zł. list polecony priorytet Poczta Rasija

Płatność katą Visa bank PKO.BP.

 

Pokaż swój zakup.

post-111401-0-07289900-1579623570_thumb.png

Edytowane przez aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zakup, 25.04.2019.

Zegarek i szpeje za 8060RUB.

Revolut policzył po 0,0601, gdzie średni kurs NBP z tego dnia to 0,0596.

 

Z konta zeszło 484,71PLN. To cały koszt.

 
post-94542-0-30291800-1579624253_thumb.png
 
post-94542-0-61330000-1579624276_thumb.png post-94542-0-42806100-1579624299_thumb.png
 
Po ile był rubel w dniu Twojego zakupu?
 
Gdzie to niekorzystne rozporządzenie? Gdzie te koszta, które tak pieczołowicie wymieniasz? W czym leży mój błąd, z której strony zagraża mi ruina i pójcie z torbami?   

 

Więc? Kto tu (że zacytuję) pierdzieli od rzeczy? 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Różnice niewielkie, twój zakup był wykonywany w kwietniu  dawno temu, obecnie jak pisałem trzeba dodać koszt ryzyka walutowego w przypadku rubla wynoszący 2% transakcji , wykonując transakcje w dniu powszednim bo sobota i niedziela doliczane jest 1-2% z uwagi na ryzyko kursu waluty. Drugim aspektem jest utrudnienie w postaci zakładania konta na revoulcie, doładowywania go, montowania apki na telefonie obsługa całej procedury.Jeszcze jeden ważny aspekt, w przypadku nie otrzymania towaru przy płatności kartą masz Chargeback. Katą wklikujesz dane i wio temat zakończony. Ta ruina i pójście z torbami to był zwrot w formie żartu, bo jak szastając forsą uzbierać na kokoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice niewielkie, twój zakup był wykonywany w kwietniu  dawno temu, obecnie jak pisałem trzeba dodać koszt ryzyka walutowego w przypadku rubla wynoszący 2% transakcji , wykonując transakcje w dniu powszednim bo sobota i niedziela doliczane jest 1-2% z uwagi na ryzyko kursu waluty. Drugim aspektem jest utrudnienie w postaci zakładania konta na revoulcie, doładowywania go, montowania apki na telefonie obsługa całej procedury.Jeszcze jeden ważny aspekt, w przypadku nie otrzymania towaru przy płatności kartą masz Chargeback. Katą wklikujesz dane i wio temat zakończony. Ta ruina i pójście z torbami to był zwrot w formie żartu, bo jak szastając forsą uzbierać na kokoszę.

 

 

2% mówisz? 2 złote na stu? No dramat,  :huh:

A kto każe zasilać kartę w niekorzystny sposób, drogo i długotrwale? A kto każe robić zakupy w najmniej korzystnym momencie, akurat w weekend? To korzystniej jest może dokonać zakupu płacąc na Twój sposób w sobotę, a obciążenie pójdzie w poniedziałek, albo wtorek po Bóg wie jakim kursie?

 

Jakimże to utrudnieniem jest instalacja apki ze sklepu Google? To że masz kartę, którą możesz w dowolnym momencie jak Ci się tylko zamarzy skonfigurować to jest wada? PKO BP liderem, buahaha...

A to Revolut jest nieprzydatny w przypadku nie otrzymania towaru? Z jakiegoż to powodu? Nie dalej jak w zeszłym tygodniu dostałem zwrot z Ali. :blink:

 

Kartę dostajesz za naście złotych, pod warunkiem że się uprzesz nie skorzystać z licznych promocji z okazji Dnia Kota, Dnia Czekolady albo Dnia Dnia;)

Nie masz obowiązku używania, nie masz ani ilościowego, ani kwotowego limitu wydatków. Nie masz obowiązku utrzymania salda. Używasz, albo nie.

Problemem jest doładowanie? Kliknąć w PLUS i podać kwotę jest kłopotliwe? Ciężki masz żarcik.   :lol:

 

Tak czy inaczej, ile był wart rubel w dniu Twojego zakupu?

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Szkoda czasu na taką rozmowę. Mieszają  ci się pojęcia Ali z revouletm i Chargebackiem , pisanie o oszczędzaniu a 2% jest bez znaczenia. Wdrażaj swój system i zbieraj na kokoszę, przynajmniej będziesz miał z kim pogadać ,przepraszam podziobać, zdrowia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Ostatni zakup.

Vostok Watch Komandirskie 020706

Price: 3,980Р bank przeliczył po kursie 0.063 + 3,5% prowizja za przewalutowanie, co dało kwotę 259,52zł jest to kwota bez kosztów dostawy. Dostwa 24 zł. list polecony priorytet Poczta Rasija

Płatność katą Visa bank PKO.BP.

 

Pokaż swój zakup.

Ależ waść gadasz głupoty. Proszę bardzo przewalutowanie złotych na 3980 rubli. Jest to CAŁKOWITY koszt poniesiony przez kupującego bez żadnych dodatkowych prowizji.

 

Oczywiście do transakcji zagranicznych, gdzie obsługiwana jest płatność kartą, tylko Revolut. Podobno Alior też ma dobre przeliczniki, ale na pewno jest mniej wygodny. 20a50a95a3869a57fa60c8c49e784997.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uściślić - w PayPal nie trzeba mieć karty, można doładowywać konto na bieżąco. Wadą tego rozwiązania jest fakt, ze kilka zł zawsze zalega na PayPal, ale lepsze to, niż wprowadzanie danych karty kredytowej.

 

Nie jestem naganiaczem PayPala ;) po prostu nie jest najtańszy, ale jest wygodny i go lubię.

 

Do tego załatwia mi tez eBay i sklepy on-line z USA - same korzyści ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na taką rozmowę. Mieszają  ci się pojęcia Ali z revouletm i Chargebackiem , pisanie o oszczędzaniu a 2% jest bez znaczenia. Wdrażaj swój system i zbieraj na kokoszę, przynajmniej będziesz miał z kim pogadać ,przepraszam podziobać, zdrowia życzę.

 

Zgadza się, szkoda. Weź to pod uwagę następnym razem zanim wyskoczysz do kogoś z absurdalnymi zarzutami o akwizycję albo z idiotycznymi wycieczkami osobistymi pod adresem nicka i wychwalaniem babcinego konta dla wykluczonych cyfrowo. Smartfon nie jest taki straszny, jak już się zacznie używać tego kalkulatora, co go większość ma między uszami. 

 

Widzę, że nie mamy szans się dowiedzieć ileż to był wart rubel w dniu, kiedy kolega dokonywał swojej niezwykle korzystnej transakcji? Cóż... 

 

Żeby uściślić - w PayPal nie trzeba mieć karty, można doładowywać konto na bieżąco. Wadą tego rozwiązania jest fakt, ze kilka zł zawsze zalega na PayPal, ale lepsze to, niż wprowadzanie danych karty kredytowej.

 

No i od tego masz np. Revoluta, darmowy "portfel" który możesz zasilić dowolną kwotą na potrzeby jednej transakcji i tamże utworzyć wirtualną - jednorazową kartę na potrzeby tej transakcji. Po przekazaniu płatności karta znika, i nic nikomu z jej danych, nawet jeśli gdzieś kiedyś wyciekną. A wyciekną wcześniej czy później. ;)

Ja mam tę kartę podpiętą pod wszystkie usługi internetowe i śpię spokojnie. 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Ale mnie PayPal pasuje :) grosz do grosza, ale korzystam na tyle rzadko, że te straty mnie nie bolą ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło w łapki. Wiem że jest z lat 80/90 ubiegłego wieku, ale nie ma napisu Sdiełano b CCCP. Na deklu oprócz napisu Amfibia, protiwoudarnyj i informacji o WR jest jeszcze napis: ABTOPODZAWOD. Co to oznacza ?

I jeszcze pytanie, czy mechanizm jest typu automat czy manual ? Tego okiem nie widać bo jest pełny dekielek. Pracy wahnika nie idzie wyczuć, za to koronka tak się miękko nakręca jak w automacie. Proszę o garść informacji :wub:

post-111646-0-23547800-1581836930_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło w łapki. Wiem że jest z lat 80/90 ubiegłego wieku, ale nie ma napisu Sdiełano b CCCP. Na deklu oprócz napisu Amfibia, protiwoudarnyj i informacji o WR jest jeszcze napis: ABTOPODZAWOD. Co to oznacza ?

I jeszcze pytanie, czy mechanizm jest typu automat czy manual ? Tego okiem nie widać bo jest pełny dekielek. Pracy wahnika nie idzie wyczuć, za to koronka tak się miękko nakręca jak w automacie. Proszę o garść informacji :wub:

Rzadki model. Mechanizm automatyczny 2416B, abtopdzawod oznacza właśnie automatyczny. Jakby się znudził chętnie odkupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadki model. Mechanizm automatyczny 2416B, abtopdzawod oznacza właśnie automatyczny. Jakby się znudził chętnie odkupię :)

Dziękuję :)

Będę miał na uwadze !

BTW czy by interesowało takie wydawnictwo za free ?

post-111646-0-59377200-1581840476_thumb.jpeg

post-111646-0-97439100-1581840491_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!


W drugim swoim poście postanowiłem się pochwalić nowym nabytkiem, mam nadzieję, że to dobry temat (lepszego nie znalazłem).
Wczoraj wieczorem dotarł do mnie Boctok Komandirskie K39 2432/390776, zakupiony na meranom.com dzięki studiowaniu tego forum.
Wysłany 25.02, zatem przesyłka szła 10 dni - bez problemów, nie został oclony (opisano go jako warranty return).

Zegarek bardzo mi się podoba - ciężki, duży - o to mi chodziło. Prezentuje się w rzecywistości lepiej niż na zdjęciach.
Bezel chodzi ładnie, koronka też bez zastrzeżeń.
Mam tylko nadzieję, że będzie przyzwoicie chodził i nie pojawią się jakieś, wspominane na forum, usterki.

Wstawiam też wspólne zdjęcie z moim stareńkim Poljotem, którego mam od nowości (dostałem go w 1990 r.), a który mi wciąż dzielnie i wiernie służy.
Do łokcia jeszcze trochę miejsca zostało - do Berlina trochę drogi, trzeba zapełnić! Urraaa!!! :)

Pozdrawiam!

post-112098-0-33421600-1583577267_thumb.jpg

post-112098-0-16520200-1583577275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

W drugim swoim poście postanowiłem się pochwalić nowym nabytkiem, mam nadzieję, że to dobry temat (lepszego nie znalazłem).

Wostok jak Wostok, ładny, nowy. Niech Ci dobrze służy. Natomiast Poljot to tzw. 55 gram. Warto go oddać do małego SPA bo to poszukiwane czasomierze. 55 g zawsze na propsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.