Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chorrigan

Dylemat - OMEGA SMP vs TUDOR BB vs DOXA Sharkhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki i dziewczyny, taki mam dylemat i jestem bardzo ciekawy co myślicie.

Dla mnie:

 

Omega Seamaster Diver

+ kalsyka

+ podoba mi się

 

- troche blink blink

 

TUDOR Heritage Black Bay

+ bardzo mi się podoba

+ świetnie leży

 

- brak daty

 

Doxa 1200T Caribbean

+ jaram się nią od zawsze (tzn. jaram się Sharkhunterem ale w bieżącej ofercie nie widzę granatowego)

 

- czy nie za sportowy??

 

Wszystkie te zegarki rozważam też w wersji czarnej, Doxa ze zdjęcia to 1200T ale 750T( jak gdzieś dorwę) też była by spoko.

 

Moja filozofia jest prosta, zegarek zakładam i zdejmuje w zasadzie jedynie przy zmianie paska), więc jakaś uniwersalność jest istotna. Sporo czasu spędzam w wodzie.

 

Czytałem trochę podobnych porównań na forum, często piszecie o bransolecie, od razu piszę, że dla mnie zegarek od razu ląduje na nato albo na gumie.

 

Doradźcie.

 

P.S. czy jest tu ktoś, najlepiej z Warszawy, kto ma Doxe i pozwoli mi przymierzyć? A może jest ktoś, kto rozważa sprzedaż?

 

Zdrówka!

Wojtek

post-967-0-18928000-1534713201_thumb.jpg


Zdrówka!

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też BB z datą

 

tudor-heritage-black-bay-automatic-blacktudor-black-bay-automatic-black-dial-mentudor-heritage-automatic-black-dial-men_

 

Edit: na bazarku jest ten ze stalowym bezelem w super cene - gasp50 sprzedaje


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMP na gumie już nie jest taka "blink", mój głos na Omege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, ale poczekał bym na nową wersję, aby zobaczyć czy warto.

Tudor świetny oprócz wyglądu bocznej ściany koperty, tzw. ściana płaczu. Dlatego warto rozważyć mniejszą wersję 58.

 

Doxę ma kolega S-3, on jest chyba z Bemowa.

SMP na gumie już nie jest taka "blink", mój głos na Omege

Znasz jaką fajną gumę do smp, ale nie ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz jaką fajną gumę do smp, ale nie ori?

Ponoć RubberB od suba ND w ceramice


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć RubberB od suba ND w ceramice

Właśnie nie udało mi się potwierdzić, że będzie pasować zakończeniami do falowej smp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral doxe.Najladniejasza w tym zesatwieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i uwagi.

Zmierzyłem Omege jeszcze raz i niestety odpada, przy okazji zmierzyłem PO, genialna! Ale to jeszcze nie ten etap.

Wracając do temetu, Omega mi nie pasuje, w porównaniu do Tudora jest jakaś taka... se. Oczywiście to wszystko jest bardzo subiektywne.

 

 

 

Jak nato i guma to praktycznie zostaje tylko BB. Doxa 1200 może być trochę mała, a przynajmniej gabarytowo nie pasuje do pozostałych, szczególnie Tudora. Jeśli cały czas nosisz zegarek to zastanowiłbym się nad chyba najwygodniejszą z nich wszystkich SMP, ale ta z kolei najlepiej wygląda na bransolecie. Jak nie przeszkadzają Ci gabaryty BB, to nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Wychodzi na to że masz sporo racji. Choć muszę jeszcze zmierzyć Doxe. Dopiero w następnym tygodniu będę miał trochę czasu. Zdaje sobie sprawę że Doxa odstaje od pozostałej dwójki ;). Uwaga do BB jest taka że jest troche mały, ale raz pewnie po tygodniu się przyzwyczaję, dwa jak będzie na NATO to troszeczkę będzie się wydawał większy.

 

Są też BB z datą

 

tudor-heritage-black-bay-automatic-blacktudor-black-bay-automatic-black-dial-mentudor-heritage-automatic-black-dial-men_

 

Edit: na bazarku jest ten ze stalowym bezelem w super cene - gasp50 sprzedaje

Tak, o ile wersja gold/silver odpada, a bezla pepsi lubię tylko w Seiko to wersja ze srebrnym bezlem po przymiarce zaskoczyła mnie dosyć pozytywnie. Oczywiście wole bezel czarny lub granatowy, jednak ten zegarek wygląda całkiem fajnie.

 

Ja bym wybral doxe.Najladniejasza w tym zesatwieniu.

 

I właśnie teraz postaram się je pomierzyć.

 

 

Dzięki też że poruszyliście temat pasków gumowych, też się przyda ;)

 

Zdrówka dla wszystkich.


Omega, ale poczekał bym na nową wersję, aby zobaczyć czy warto.
Tudor świetny oprócz wyglądu bocznej ściany koperty, tzw. ściana płaczu. Dlatego warto rozważyć mniejszą wersję 58.

Doxę ma kolega S-3, on jest chyba z Bemowa.
Znasz jaką fajną gumę do smp, ale nie ori?

Masz rację z tą ścianą, choć jak dla mnie nie ma tragedii. Zaraz będę pisał do kolegi S-3 :)

 

Zdrówka!


Zdrówka!

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pojedynek. Po raz pierwszy w historii nie wiem co doradzić. SMP mam, Tudora 58 bardzo bym chciał, a SUB Caribbean to moje dawne marzenie...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że potrzeba raczej większego zegarka, skoro PO była dobra to może nowa SMPc będzie w sam raz. Doxa wydaje mi się najbardziej "diverowata", najczytelniejsza, pozostałe są trochę biżuteryjne ale przez to uniwersalne poza wodą. 

Też bardzo mi się podoba BB58 ale dla mnie brak daty go eliminuje a większe wersje są za duże, póki co zegarem na każdą okazję w dzień i w nocy pozostaje SMPc w pierwszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej nurkowego DNA zawiera Doxa.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poleam Omegę. Nowa wersja na pasku gumowym leży idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest pomiędzy stylami. Jeśli styl Dirka Pitta, bierzesz Doksę (ale wtedy najlepiej pomarańczową). Jeśli raczej styl Jamesa Bonda, bierzesz Tudora na pasku NATO. Omega nie mieści się w kategorii, chyba ze ktoś woli nowe Bondy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.