Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

Zegar Westclox

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może coś mi powiedzieć o takim dziwnym (dla mnie) zegarze elektr. firmy WESTCLOX z Illinois, USA. Mam 2 zdjęcia.post-57894-0-74090200-1534795680_thumb.jpgpost-57894-0-42950300-1534795708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś mi powiedzieć o takim dziwnym (dla mnie) zegarze elektr. firmy WESTCLOX z Illinois, USA. Mam 2 zdjęcia.attachicon.gifWestclox.jpgattachicon.gifWestclox2.jpg

 

Z tego co jest z tyłu napisane ( przetłumaczone z węgierskiego za pomocą tłumacza googla)  wynika, że "WYKONAŁ:  DAVID ERNO", " starszy współpracownik ", "22 listopada 1961" więcej tłumacz nie przetłumaczył. Cały zegar wygląda na samoróbkę z wykorzystaniem zegara mechanicznego z kołem balansowym w którym sprężyna prosta naciągana jest przez elektromagnes zasilany elektrycznie. Przednia część zegara - szyld i tarcza -  może wskazywać, że pochodzi on z jakiegoś pojazdu lub urządzenia a pod tarczą jest pokrętło do przestawiania wskazówek. Trudno powiedzieć do czego służy element zainstalowany w środkowej części podstawy. Przewód zasilający zakręcony na nogach zegara może sugerować, że w podstawie jest jakiś zasilacz doprowadzający do zegara  prąd elektryczny o właściwych dla niego  parametrach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ja szukałem w necie informacji o firmie Westclox z LaSalle, Illinois, USA - słynie z budzików, które robi od 19-ego wieku. Ale nawet w ich muzeum takiego nie znalazłem, więc jest to prawdopodobne o czym napisałeś. Samoróbka wykorzystująca samochodowy zegar - więc na 6 lub 12V. Ciekawostka. Mam nadzieję, że uda się go uruchomić - nie jest mój (tylko pomagałem w zakupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ja szukałem w necie informacji o firmie Westclox z LaSalle, Illinois, USA - słynie z budzików, które robi od 19-ego wieku. Ale nawet w ich muzeum takiego nie znalazłem, więc jest to prawdopodobne o czym napisałeś. Samoróbka wykorzystująca samochodowy zegar - więc na 6 lub 12V. Ciekawostka. Mam nadzieję, że uda się go uruchomić - nie jest mój (tylko pomagałem w zakupie).

 

Proponuję wpisać w wyszukiwarkę coś takiego -   1940 CHEVROLET NOS ELECTRIC GLOVE PANEL CLOCK    -  u mnie na pierwszym miejscu w grafice pojawia się taki zegar ale dalej już jest coś innego. Może to będzie pomocne przy dalszych poszukiwaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, dziękuję. Na jednym z fotek jest nawet podobny zegar z tego Chevroleta 1940post-57894-0-05472400-1534844471.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.