Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DorotaK

Rakieta 2209 - prośba o wskazówki dla żółtodzioba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kilka lat temu znalazłam w słoiku na guziki zegarek po dziadku. Tarcza była pokryta atramentem, a mechanizm nie działał.

Dopiero po kilku latach znalazłam zegarmistrza, który naprawił zegarek. Jednak mimo moich próśb pan postanowił samodzielnie oczyścić tarczę i w konsekwencji starł większość pozłocenia oraz (co jest gorsze) sam napis (chciałam nosić zegarek z plamą po atramencie - taki sentyment).  post-106067-0-38264700-1534851182_thumb.jpg

post-106067-0-33702400-1534851223_thumb.jpg

 

Dziś zamierzam oddać zegarek do renowacji, bo chyba gorzej już być nie może. Chciałabym skorzystać z Waszego doświadczenia i poprosić o cenne wskazówki.

 

Co zamierzam zrobić:

1. oddać  kopertę, tarczę do pozłocenia.

2. przywrócić pierwotny napis.

3. wymienić sekundnik na właściwy dla tego modelu, ale znalazłam online tylko dwa takie same zegarki, lecz oba mają inne wskazówki i nie wiem, która jest oryginalna, bardzo proszę o podpowiedź.

post-106067-0-03108200-1534851254_thumb.jpg

post-106067-0-73999100-1534851273.jpg

 

Jeśli widzicie jakiś inne potrzeby lub uważacie, że czegoś nie powinnam robić przy tym zegarku, to proszę dajcie mi znać. :)

 

Inne:

- zegarek ma 23 kamienie,

- Au 20.

 

Pzdr

Dorota

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na Twoim miejscu poszukalbym tarczy. Można czasami kupić. Jeśli nie to szukaj całego zegarka - spokojnie kupisz za cenę renowacji.

Co do wskazówek to katalogi powiedzą Ci prawdę :)

 

Edycja

Ale na moje oko sekundnik z łezką na przeciwwadze nie występował przy 2209 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Andrzej Wojenka odnowi Ci ta tarcze bardzo dobrze i w dobrej cenie. Znajdziesz go na fb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na Twoim miejscu poszukalbym tarczy. Można czasami kupić. Jeśli nie to szukaj całego zegarka - spokojnie kupisz za cenę renowacji.

Co do wskazówek to katalogi powiedzą Ci prawdę :)

 

Edycja

Ale na moje oko sekundnik z łezką na przeciwwadze nie występował przy 2209 ;)

Ja mam prawie wszystkie z przeciwwagą :D

 

 

 

Mógłbym dyskutować ;)

 

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMrE5b4e_sgYUi8V_2EaeUSqaMPOkVOjcg0cC66/AF1QipPnxvub18BxFRb0LriJ1Z8RCXx3v0depJzqeHar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na Twoim miejscu poszukalbym tarczy. Można czasami kupić. Jeśli nie to szukaj całego zegarka - spokojnie kupisz za cenę renowacji.

Co do wskazówek to katalogi powiedzą Ci prawdę :)

 

Edycja

Ale na moje oko sekundnik z łezką na przeciwwadze nie występował przy 2209 ;)

 

@rk7000 dziękuję :) będę szukać- głównie dla sekundnika :),bo moim marzeniem/planem jest aby jak najwięcej części pozostało z zegarka dziadka :)

Dziękuję, za dostęp do katalogów. Super sprawa. :D

Jedna rzecz mnie tylko zastanawia. Moja Rakieta powinna mieć czerwony sekundnik czy ten z przeciwaagą? W katalogu w formie PDF na stronie 31 jest chyba mój zegarek oznaczony nr 9 - i tam ma czerwony sekundnik. Natomiast w albumie ze zdjęciami jest taka sama Rakieta, ale z  tarczą w kolorze metalu/ kolorze perłowym (trudno mi określić) i ma przeciwwagę. Pomożecie rozstrzygnąć?

Ps. Może to nie jest zegarek z nr 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja Rakieta powinna mieć sekundnik z przeciwwagą.

 

W tym linku który Ci wysłałem Rakieta ma nr. 8  a sam model numer: 813099

 

Tu masz jeszcze jeden link

 

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK/AF1QipPDZKmKVrzTVqXfo0KJfH7Efww39P4wZJn3YXZt

 

post-105858-0-32900600-1534876242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja Rakieta powinna mieć sekundnik z przeciwwagą.

 

W tym linku który Ci wysłałem Rakieta ma nr. 8  a sam model numer: 813099

 

Tu masz jeszcze jeden link

 

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK/AF1QipPDZKmKVrzTVqXfo0KJfH7Efww39P4wZJn3YXZt

 

attachicon.gifDSC_0058.JPG

Tak, tak, faktycznie 8. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.