Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek 68

prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

       Witam wszystkich użytkowników i czytelników forum. Jestem nowym użytkownikiem, ale czytelnikem z dużym stażem (ok. 10 lat). Ponieważ 90% zegarków, o których Koledzy piszecie jest poza moim zasięgiem, nigdy nie sądziłem, że konieczna będzie rejestracja i zakładanie przeze mnie tematu:).

A teraz do rzeczy: zegarki, a raczej "zegarki" noszę od zawsze, nidgy jednak nie mogłem pozwolić sobie na markowy, elegancki zegarek. Ponieważ wielkimi krokami zbliża się półwiecze mojego żywota dwie moje dorosłe córki postanowiły w prezencie sprawić mi czasomierz. Budżetu mi nie określały, ale ja wiem, że nawet kwota 2.000 to dla nich niemało. Przekopałem się przez wiele wątków na tym forum (i fantastyczne tematy Kol. Thoma) i wiedząc, że za te pieniądze nie kupię wymarzonego automatu (nawet Atlantic worldmaster jest zdecydowanie za drogi) zdecydowałem sie (kierując się opiniami wielu z Was), że wybiorę albo któregoś z Citizenów Eco-drive, albo jakiś zegarek Bulova (wg Waszych opinii znaczek Swiss Made zastąpię lepszą relacją jakość/cena). Jednak nie daje mi spokoju jeszcze jeden model : GROVANA AUTOMATIC 1190.2584. Bardzo mi się podoba, i można kupić go za ok.1250 PLN (jedna z koleżanek Córki pracuje w sklepie i ma zniżki) . Czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Proszę o podpowiedź, z góry dziękuję :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szkoda, że nie ma precyzyjnie określonego budżetu. Bo dla przykładu na www.zegarki.zgora.pl istnieje ciągle możliwość uzyskania dodatkowego rabatu - kod LATO18, a z nim taki np. Tissot le Locle na Powermatic 80, kosztuje ok. 1600 zł. IMO to zdecydowanie ciekawszy wybór niż podana przez Ciebie Grovana  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dysponując budżetem ponad 1000 zł można też pokusić się o jakiegoś fajnego OSa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS to też dobry wybór. ale po prostu trzeba doprecyzować budżet i dopuszczalne pochodzenie zegarka (konkretny sklep / zagranica / bazarek).

tak czy inaczej w podobnym przedziale można znaleźć ciekawy automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pełna zgoda, na pewno byłyby łatwiej, gdyby był precyzyjnie określony budżet  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czekamy na Tomka :)

podsumowując za ok 600zł możesz mieć Bambino

do 1000zł automatycznego japończyka z szafirem

powyżej 1000zł OS

więcej specjalnie nie musisz wydawać. trudno będzie przeskoczyć poziom Orient Stara nie dokładając dużych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mając ok 1000zł i czytając tyle czasu forum nie pójdziesz w klasykę czyli np. Orient Bambino?

Bo mając ponad 1000 zł po co kupować za 400 zł ;)  Ja bym brał coś od Citizena z radio control. 

Citizen Radio Controlled CB0010-02E lub Citizen Eco-Drive Radio Controlled AT9030-55L do tego masz szafir.

 

Ja mam z szafirem i wiem że każdy następny będzie to mieć 

 

 

 

Chyba że autor posta lubi jak zegarek codziennie spóźnia się 5 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

 

Chyba że autor posta lubi jak zegarek codziennie spóźnia się 5 s.

Propozycja autora tematu, dotycząca Grovany na 2824-2 raczej wskazuje na to, że jest z tym pogodzony  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GROVANA AUTOMATIC 1190.2584. Bardzo mi się podoba, i można kupić go za ok.1250 PLN (jedna z koleżanek Córki pracuje w sklepie i ma zniżki) . Czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Proszę o podpowiedź, z góry dziękuję :).

 

1250 zł to nie jest jakaś szczególna okazja, ciut mniejsza jest nawet cena katalogowa w Time Trend (więc pewnie jeszcze by obniżyli).

https://www.timetrend.pl/meskie-grovana/15042-grovana-automatic-1190-2584.html

Za 1250 zł dostajesz zegarek "Swiss Made" mało znanej marki, z tanim i popularnym werkiem Eta 2842-2. Może nie jest on lepszy od Orienta Bambino (ale i nie gorszy), za to o wiele bardziej interesujący. Czy warto dać te 300 (bo to w praktyce będzie tyle) złotych ekstra za "szwajcara"? Moim zdaniem warto nawet dać więcej, żeby uniknąć noszenia Orienta Bambino  :P , ale można rozejrzeć się za czymś fajniejszym.

 

Któryś z P.T. Kolegów wskazał mi sprzedawcę na e-bayu o nicku "watcheshalfprice".

https://www.ebay.pl/sch/watcheshalfprice/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Nomen omen sprzedaje za pół ceny Bulovy nówki sztuki z zeszłych sezonów, zwrócone fabryce przez sklepy i magazyny. Rozejrzyj się po jego ofercie i jak się nie boisz e-baya to kupuj.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 Czy warto dać te 300 (bo to w praktyce będzie tyle) złotych ekstra za "szwajcara"? Moim zdaniem warto nawet dać więcej, żeby uniknąć noszenia Orienta Bambino  :P

Rozumiem, że to taki żarcik?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma precyzyjnie określonego budżetu. Bo dla przykładu na www.zegarki.zgora.pl istnieje ciągle możliwość uzyskania dodatkowego rabatu - kod LATO18, a z nim taki np. Tissot le Locle na Powermatic 80, kosztuje ok. 1600 zł. IMO to zdecydowanie ciekawszy wybór niż podana przez Ciebie Grovana  :)

Moim zdaniem Tissot le Locle, to bardzo dobry pomysł na elegancki zegarek automatyczny w takiej cenie.

Jeżeli dopuszczasz opcję z zegarkiem bardziej sportowym, uniwersalnym to zerknij na SEIKO z linii Presage. Jest ładna promocja na niego.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-automatic-srpb07j1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO le Locle, m. in. dzięki gliszowanej tarczy, sprawdzi się także jako zegarek na co dzień, w ramach stylu smart casual  :) Mam do tego modelu wielki sentyment  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MV Redentore kolega @LSE nie puści w dobrym piniondzu w szczytnej sprawie :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to taki żarcik?  :P

...jak wskazuje na to emoticon.

 

Orient Bambino jest na pewno wart swojej ceny, ale czy chciałbyś go dostać jako prezent na "50" od swoich córek?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

...jak wskazuje na to emoticon.

 

Orient Bambino jest na pewno wart swojej ceny, ale czy chciałbyś go dostać jako prezent na "50" od swoich córek?

Ok, teraz wszystko jasne  :) Miałem gen. 2 v. 3, czyli bauhausa, IMO najfajniejsze Bambino, ale osobiście, na prezent na 50te urodziny pewnie chciałbym coś innego  :) Od synów  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1250 zł dostajesz zegarek "Swiss Made" mało znanej marki, z tanim i popularnym werkiem Eta 2842-2. Może nie jest on lepszy od Orienta Bambino (ale i nie gorszy), za to o wiele bardziej interesujący. Czy warto dać te 300 (bo to w praktyce będzie tyle) złotych ekstra za "szwajcara"? Moim zdaniem warto nawet dać więcej, żeby uniknąć noszenia Orienta Bambino  :P , ale można rozejrzeć się za czymś fajniejszym.

 

Ja wiem, może i strach otworzyć lodówkę żeby nie wyskoczył z niej Bambino, ;) ale co zrobić przecież to kapitalna seria. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A MV Redentore kolega @LSE nie puści w dobrym piniondzu w szczytnej sprawie :)?

Tu pewnie wszystko zależy od tego, o jakim budżecie będzie mowa  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy zostały może jeszcze jakieś na Miyocie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I czy zostały może jeszcze jakieś na Miyocie...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo miło wspominam Redentore na Miyocie  :wub: Tylko z dostępnością może być już ciężko  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

      Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim Kolegom za opinie. Odnosząc się do pytania o budżet - planowałem 1500 PLN, ale dla Tissota Le Locle (b. ładny, megadzięki za linka:)) skłonny jestem go naciągnać o te dwie stówki. W zasadzie wyleczyliście mnie koledzy z Grovany (teraz przynajmniej wiem, że to nie jest jakaś megaokazja), teraz na placu boju zostaje rzeczony Tissot i któryś z Citizenów Eco-drive. Orienta jednak wolałbym uniknąć- dziękuje jednak za linki i sugestie (wiem, że to irracjonalne, ale mam jakaś niechęć). Wiem oczywiście, ze finalnie ja dokonam wyboru, ale jeśli macie jeszcze jakieś sugestie będę bardzo, bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam wszystkich.

Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie mam nic do Citizenów, ale IMO le Locle to naprawdę świetny zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

OSik niczego sobie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.