Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Julek266

Berney

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prowler

pokaż werk, bo od przodu wygląda jak tani chińczyk, klepany na kolanie.

jeżeli masz szczęście, to w środku jest sea gull st1901. osobiście jednak obstawiałbym jakiś shanghai/huy-muy/dg etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd te przypuszczenia? Klasyczny szwajcar z lat 80/90.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

oczywiście mogę się mylić, fajnie by było zobaczyć werk, dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesyłam 3 zdjecia  zegarek jest 100 % sprawny jedyne co to nie bylo przy nim korpusu co sie nakreca go. wiec on jest nie orginalny  w moim miecie dopasował mi go zegarmistrz ale mysle ze nie wyglada najlepiej ale powiedział ze nie ma innego. i on on mówił ze on jest na mechanizmie eta z tego co pamientam to 7750 . ja niezaglądałem wogóle do niego  bo sie nie znam .

post-95162-0-92228900-1534967979_thumb.jpg

post-95162-0-71131000-1534967985_thumb.jpg

post-95162-0-74495600-1534967990_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valjoux 7758 w środku nie 7750. Tak czy inaczej fajny klasyk, jak nie za duże pieniądze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  i dziękuje  eye lip  za podanie mechanizmu bo naprawdę nic nie wiedziałem o nim . Zegarek dostałem za darmo  tak ja pisałem bez korpusu . Mało go używam i myśle o sprzedaży go i kupieniu czegoś nowczesnego . Może wiecie gdzie skupuja takie zegarki bo u mnie w Radomiu nie ma takiego zegarmistrza. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj poszukałem w internecie o tej firmie i znalazlem ciekawy artykuł.

 

 

Claude Meylan
Marka chce się rozwijać
Mały dom z Doliny Joux, produkuje około 1000 sztuk
 
     
Dzięki 60% obrotów w Szwajcarii marka Claude Meylan oferuje interesującą opcję w segmencie zegarków mechanicznych w przystępnych cenach.
 
Meylan są w zegarmistrzowie Vallée de Joux, co szampan pęcherzyki są: podstawowym elementem. Długa historia szafkowe tej części kraju obfituje w efekcie tego nazwiska, począwszy od Samuela-Olivier Meylan, wiodącym producentem zegarków na Joux Valley w połowie XVIII wieku. Około 1776 roku w regionie działa ośmiu zegarmistrzów Meylan. Zostanie dodany, kilka lat później, Philippe-Samuel Meylan, wybitne osobowości zegarmistrzowskiej projektanta Vallée de Joux funky robotów i ultra-cienkich zegarków, słynny zegarki walut. Wykonał również dużą liczbę szkieletów zegarków, z dwoma widocznymi płytami wygrawerowanymi i wydrążonymi ręcznie.
 
Rzadkie ruchy
Ponad sto lat później szkielety zegarków wciąż są specjalnością marki Claude Meylan. Kupiony w 2002 roku do jej twórcy, dom jest nadal firmą rodzinną: Henri Berney, symbolicznych postać Vallée de Joux i byłego właściciela marki Berney-BLONDEAU, właśnie przekazał pałeczkę do córki i wnuczki, odpowiednio właściciel i dyrektor Claude Meylan Watches.
 
W stylu Joux Valley, części szkiele- Claude Meylan są wykonane i zdobione ręcznie, czasami z rzadkimi ruchów takich jak Valjoux 13 „23, którego historia sięga 1960 roku Trzydzieści odniesienia są również dostępne, wykonane ze stali, złota, a nawet zaciśniętej, ale marka nie ogranicza się do szkieletu.
 

 

Poszukiwany kaliber, Henry Berney, lat 77, ma więcej w swoich szufladach. Valjoux 89 - którego produkcję wstrzymano w 1950 roku - a Valjoux 13 „88 - przerwał w 1970 roku - również wyposażyć Claude Meylan zegarki Niektóre modele wyposażone są również ruchy Unitas. - którego ostatni ocalały, stworzony w celu 1950 jest 6497/98 do zegarków kieszonkowych, obecnie produkowane przez ETA Niektórzy 1000 sztuk rocznie na warsztatach z bestsellera - .. elegancja klasyczny Chrono stal Księżyc faz - najbardziej prestiżowa - powtarzanie różowego złota 5 minut - wszystkie mają okrągły i bardzo klasyczny przypadek charakterystyczny dla Vallée de Joux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

pasek bym na twoim miejscu wymienił na pasujący, bo ten jest przynajmniej o 2mm za mało szeroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek bym na twoim miejscu wymienił na pasujący, bo ten jest przynajmniej o 2mm za mało szeroki.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie że jest co najmniej 2mm za wąski...

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewemtualnie, że zegarek jest o 2mm za szeroki w uchach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  i dziękuje  eye lip  za podanie mechanizmu bo naprawdę nic nie wiedziałem o nim . Zegarek dostałem za darmo  tak ja pisałem bez korpusu . Mało go używam i myśle o sprzedaży go i kupieniu czegoś nowczesnego . Może wiecie gdzie skupuja takie zegarki bo u mnie w Radomiu nie ma takiego zegarmistrza. pozdrawiam

 

Jak będziesz mimo wszystko chciał sprzedać ( chociaż szkoda ) to daj znać. Ja jestem z Radomia.Pozdr. Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

wąski...

wąski jest tylko jeden, z killera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z kilera ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

chyba tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.