Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomaszKE

A czy są tutaj gramofony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gelerth

Idę jutro na odsłuch zweryfikować swoje plany zakupowe - Clearaudio Concept i wkładka AT 750 ze szlifem shibata.

 

Cały czas mam obiekcje, czy iść w gramofon jako pełnoprawne/główne źródło.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Dla mnie gramofon już od 2-3 lat jest głównym źródłem muzyki. Oczywiście mam jeszcze płyty cd, nazbierało się ich, ale teraz kupuję już tylko winyle. Inna sprawa że to nieco droższa zabawa, bo winyl kosztuje mniej więcej 2 razy tyle co cd, ale radość słuchania większa. Minus to takie, że do słuchania w samochodzie się nie nadaje, ale przy niektórych płytach są kody do ściągnięcia płyty w pliku mp3. Sam musisz przemyśleć jaką drogą iść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko zależy od tego, czego oczekuje się od gramofonu. Choć siedzę w tym już kilka lat, i gramofon właściwie stał się głównym źródłem dźwięku, to całe to zjawisko traktuję bardziej kolekcjonersko, aniżeli audiofilsko. Nie wiem czy zgodzicie się ze mną, ale moim zdaniem gęste pliki, a nawet płyty CD, i odpowiednio dobrany sprzęt, mogą dać lepszy efekt w aspekcie brzmienia i jakości dźwięku, niż gramofon i płyta winylowa. Oczywiście wszystko zależy też od kasy jaką chcemy wydać, jak ze wszystkim ;)

 

Tapatalk@OnePlus A6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gelerth

Wydaje mi się, że z słuchaniem winylu czy płyty cd to troszkę jak z zegarkiem mechanicznym a kwarcem. Cd wygodniejszy, ale winyl ma coś w sobie. Przy czym dźwięk z winyla jest też po prostu inny niż z cd, zwłaszcza na starych płytach (nagrywanych analogowo) to słychać. Z drugiej strony wiele płyt winylowych, zwłaszcza starsze wydania mocno się cenią i zyskują na wartości, płyty cd raczej nie zyskują na wartości. Dodatkowo słuchanie płyty winylowej zmuszą do przesłuchania całego albumu i z reguły słucha się jej będąc bardziej skoncentrowany, przy płycie cd często zdarzało/zdarza mi sie przeskakiwać z utworu na utwór albo zajmować się czymś innym. Jak już pisałem wyżej cd mogę posłuchać w samochodzie, z winylem to się nie uda. Tak więc są plusy i minusy, jak we wszystkim, każdy sam musi sobie odpowiedzieć co chce wybrać. Mnie w każdym razie gramofon i winyl na tyle wciągnął, że płyt cd już właściwie nie kupuję, plików też nie ściągam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolekcjonowania płyt i obecnych cen co bardziej wartościowych egzemplarzy, to ostatnio zastanawiałem się nad taką sprawą. Obecnie mamy renesans płyty winylowej, ale czy potrwa on długo? Czy jest tak, że całe to zjawisko bardziej dotyczy pokolenia urodzonego w latach 60 i 70 zeszłego stulecia, które to w moim mniemaniu, potrafi we właściwy sposób docenić czarny krążek? Oczywiście do tego dochodzi jeszcze sentyment, który często rządzi przy wybieraniu płyt do kolekcji. Co prawda zacząłem kolekcjonowanie płyt od jazzu, którego słucham dopiero od kilku lat, ale ostatnio wrzuciłem do kolekcji naprawdę dużo płyt ze szkolnych czasów. Zmierzam do tego, że cały ten hype na winyl raczej omija młode pokolenia słuchaczy. Widzę to np. podczas kolejnych edycji Audio Show, w czasie których młodzi ludzie skupiają się raczej na stoiskach z nowymi technologiami, traktując winyl bardziej jako ciekawostkę. Digitalizacja postępuje szybko i w każdej dziedzinie. Czy analogowe źródła dźwięku, poza salami koncertowymi i klubami muzycznymi, będą jeszcze miały rację bytu w domach ludzi za 30, 50, 100 lat? Bardzo mnie to ciekawi.

Zastanawiam się czy cały ten mój sprzęt i stale powiększająca się kolekcja płyt, będą coś warte za 20, 30 lat? Pomijam kwestię wyjątkowych egzemplarzy płyt, które tak samo jak cenne białe kruki wśród książek czy znaczków pocztowych, pewnie będą miały jakąś wartość, i być może, będą nawet pojawiać się na aukcjach, ale raczej nie osiągną takiego samego statusu, jeśli tych płyt po prostu nie będzie można posłuchać.

Trochę mnie poniosło, ale czasem nachodzą mnie różne refleksje w tym temacie, więc chciałem się i tutaj nimi podzielić ;)

 

Tapatalk@OnePlus A6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gelerth

Co do kolekcjonowania płyt i obecnych cen co bardziej wartościowych egzemplarzy, to ostatnio zastanawiałem się nad taką sprawą. Obecnie mamy renesans płyty winylowej, ale czy potrwa on długo? Czy jest tak, że całe to zjawisko bardziej dotyczy pokolenia urodzonego w latach 60 i 70 zeszłego stulecia, które to w moim mniemaniu, potrafi we właściwy sposób docenić czarny krążek? Oczywiście do tego dochodzi jeszcze sentyment, który często rządzi przy wybieraniu płyt do kolekcji. Co prawda zacząłem kolekcjonowanie płyt od jazzu, którego słucham dopiero od kilku lat, ale ostatnio wrzuciłem do kolekcji naprawdę dużo płyt ze szkolnych czasów. Zmierzam do tego, że cały ten hype na winyl raczej omija młode pokolenia słuchaczy. Widzę to np. podczas kolejnych edycji Audio Show, w czasie których młodzi ludzie skupiają się raczej na stoiskach z nowymi technologiami, traktując winyl bardziej jako ciekawostkę. Digitalizacja postępuje szybko i w każdej dziedzinie. Czy analogowe źródła dźwięku, poza salami koncertowymi i klubami muzycznymi, będą jeszcze miały rację bytu w domach ludzi za 30, 50, 100 lat? Bardzo mnie to ciekawi.

Zastanawiam się czy cały ten mój sprzęt i stale powiększająca się kolekcja płyt, będą coś warte za 20, 30 lat? Pomijam kwestię wyjątkowych egzemplarzy płyt, które tak samo jak cenne białe kruki wśród książek czy znaczków pocztowych, pewnie będą miały jakąś wartość, i być może, będą nawet pojawiać się na aukcjach, ale raczej nie osiągną takiego samego statusu, jeśli tych płyt po prostu nie będzie można posłuchać.

Trochę mnie poniosło, ale czasem nachodzą mnie różne refleksje w tym temacie, więc chciałem się i tutaj nimi podzielić ;)

 

Tapatalk@OnePlus A6000

Chyba nasz rację w tej kwestii. A co dalej będzie z winylem to trudno przewiedzieć. Może odejdzie w zapomnienie a może zostanie w jakiejś niszy, nie wiadomo jak się to wszystko potoczy. My po części słuchamy, kolekcjonujemy winyle z sentymentu, młode pokolenie raczej winyl omija (chociaż pewnie są wyjątki), więc nie wiadomo czy kolejne pokolenia w ogóle będę wiedziały co to jest. Myślę jednak że gramofon - analogowe źródło dźwięku przetrwa, może będzie tego mniej ale będzie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w założeniach kupić nowy a skończyło sie na takim dziadku z lat 70-tych :)

Wizualnie i jakościowo to przepaść w stosunku do nowych wypustów które wyglądaja na żywo troche jak zabawki dla dzieci .

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo atrakcyjny wizualnie sprzęt. Co do jakości się nie wypowiem, bo Winyle to nie moja bajka. 

Ostatnio kupiłem winyl tylko z powodów wizualnych i wartości dodanych:

K7v2JVHh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w założeniach kupić nowy a skończyło sie na takim dziadku z lat 70-tych :)

Wizualnie i jakościowo to przepaść w stosunku do nowych wypustów które wyglądaja na żywo troche jak zabawki dla dzieci

Bardzo dobra decyzja i gratuluję wyboru gramofonu. Nie dość, że ładny, to jeszcze bardzo dobry model. Mój cały sprzęt, z wyjątkiem odtwarzacza CD, to właśnie takie "dziadki" :)316cb03ebeea53f80098420ec1542161.jpg

 

Tapatalk@OnePlus A6000

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w założeniach kupić nowy a skończyło sie na takim dziadku z lat 70-tych :)

Wizualnie i jakościowo to przepaść w stosunku do nowych wypustów które wyglądaja na żywo troche jak zabawki dla dzieci .

 

 

O przepraszam :-) Mój nowy wypust tak wygląda:

 

post-106853-0-74891400-1578568175_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w założeniach kupić nowy a skończyło sie na takim dziadku z lat 70-tych :)

Wizualnie i jakościowo to przepaść w stosunku do nowych wypustów które wyglądaja na żywo troche jak zabawki dla dzieci .

Bardzo dobra decyzja :)

Daj znać jak się sprawuje.

 

 

O przepraszam :-) Mój nowy wypust tak wygląda:

Ale raczej nie kosztował +/- 1000 zł? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ad Fontes?

 

Z moich odsłuchów nici, wywaliłem się na podjeździe i właśnie wracam od ortopedy.

 

Edycja:

Dopiero teraz zauważyłem, że zdjęcie jest podpisane i jak byk stoi, że to Fonciak.

 

Jak wrażenia?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wieku entuzjastów analogowego brzmienia, to nie ma reguły.

Mam 28 lat i namiętnie słucham muzyki z płyt.

 

Moim skromnym zdaniem winyl ma sens w przypadku wydań sprzed cyfrowej ery, bądź

w odniesieniu do krążków tłoczonych współcześnie z taśm analogowych, gdzie materiał nie był poddawany cyfrowej obróbce.

 

Kiedy materiał istnieje tylko w zapisie cyfrowym, to lepiej gęste pliki przepuścić przez dobrego DACa.

 

W odniesieniu do vintage, muszę przyznać, że zastanawiam się nad zbudowaniem drugiego zestawu ze sprzętu z lat 60/70, opartego np. na głośnikach Canton, do tego Lenco 78 z wkładką Nagaoki i jakiś ciepły wzmacniacz.

 

 

Póki co wykorzystuję fakt, że mam w domu sporo miejsca i bawię się w małe zbieractwo, poniżej moje ostatnie nabytki:

 

Akaia Super GX chciałem kupić od kiedy miałem okazję przetestować u kolegi, fantastyczny magnetofon, dodatkowo trafiłem egzemplarz w stanie 9/10, odebrałem go z przeglądu i działa jak nowy. Dokupiłem dwa pudła dobrych kaset w stanie NOS i mam wielką frajdę.

 

Gramofon JVC przypadkowo znalazłem na OLX, pół godziny drogi ode mnie. Byłem sceptycznie nastawiony, bo jakoś nie zachwycały mnie lekkie japońskie gramofony z lat osiemdziesiątych, jednak z uwagi na bardzo niską cenę wziąłem go bez sprawdzania, bo nie bardzo było jak.

 

Poza delikatnie zmatowiałą pokrywą wizualnie był w idealnym stanie, miał założonego Ortofona 10, to zaryzykowałem. Naprawdę fajny gramofon, automatyka działa, silnik trzyma obroty, ma bardzo dobre zawieszenie talerza i ramienia, igła miała właściwie ustawione VTA. Wyczyściłem, ustawiłem anti-skating na "lustrze", zważyłem nacisk i ustawiłem zgodnie z zaleceniami producenta wkładki.

 

Naprawdę dobry gramofon za śmieszne pieniądze.770432798ca6e24e261881ce4954d302.jpge331a4fe39afe29fd62e91ecf0eb4c3d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, nie tylko mnie dopadła nostalgia, bo przed świętami wygrzebałem z piwnicy taki oto sprzęt, żeby włączyć na chwilę jakieś stare płyty, z kolędami, albo muzyką poważną. Z braku własnego kąta na hobby, na razie nie rozstawiam więcej, ale też myślałem nad jakimś fajnym gramofonem z najlepszego okresu tego sprzętu i nad deckiem, coby przesłuchać stare kasety. Próbuję zreanimować M9115 od Unitry, nie jest to hifi, ale super cennych kaset również nie posiadam, bardziej chodzi o wspomnienia.77ea8adcdfc4679d8ffa481028603cbf.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właściele Regi P3 mam pewien problem.U mnie rolka napędu stuka podczas obrotów.Wygląda jakby miała luz mimośrodowy.Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właściele Regi P3 mam pewien problem.U mnie rolka napędu stuka podczas obrotów.Wygląda jakby miała luz mimośrodowy.Jak to wygląda u Was?

Kompletna cisza u mnie , pograć chwilę jak nie przejdzie to gwarancja.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to może nic nie dać bo rolka ma odchyly od osi. Napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co on na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, zubożałem...

Kupiłem gramofon Clearaudio Concept, wkładkę AT-VM95SH ze szlifem shibata i przedwzmacniacz Accoustic Fidelity XLP-V8.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest reklamacja. Sprzedawca wzorowy, expresowe rozpatrzenie sprawy i w poniedziałek przyjeżdża kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek.

Jak zwykle Vintage! ;):D

Wiem, ze nie najlepszy ale w zupełności powinien wystarczyć na początek dopóki nie trafi się inny w dobrej cenie.

Technics SL2000 w pięknym stanie nie zmęczony DJskim życiem amatora. ;):D

 

post-22413-0-30069500-1580550202_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem gramofon w czerwcu i szybko buduję kolekcję płyt. Znalazłem fantastyczny sklep z używkami, kupuję tam głównie niesamowite japońskie wydania z lat 70 i 80’tych. Jakość jest fantastyczna, potwierdził to zresztą mój szwagier, który pracował do niedawna przy produkcji płyt winylowych i stwierdził że te ‚japończyki’ są ekstra. Np. coś takiego (1977 rok i ani jednej ryski!):

 

 

9DCA9EEE-F497-4FE8-BED3-C9023D29C666.jpeg
 

A ostatnio taki sentymentalny zakup (oryginał, włoska edycja, choć jakość niezbyt dobra). 
 

 

0BD896C4-6326-440D-85C5-E2535470D804.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi, proszę, na priv namiar na ten sklep :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Teraz jeszcze buduje lamapy przedwzmacniacz do gramofonu 2afd9e00f011efcbca51f62bf120fb97.jpgc43152b4fcacd0670b4441a0ac7c6f95.jpg

 

 

 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.