Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Seeethy

Pytanko odnośnie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

a znasz jakies zegarki podobne do tego orienta ( w podobnej stylistyce) , badz masz propozycje jakis zegarkow w okolicy 39 mm na bransolecie (najlepiej z chronografem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dozbieralbym do Tissota Heritage 1948 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry wypuścił ostatnio nowe chrono w ciekawym rozmiarze https://danhenrywatches.com/collections/vintage-watches/products/1964-gran-turismo-chronograph

 

Strona która podałeś jest jak najbardziej ok ale do ceny dolicz 25% vatu opłat bo mogą cię spotkać.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry wypuścił ostatnio nowe chrono w ciekawym rozmiarze https://danhenrywatches.com/collections/vintage-watches/products/1964-gran-turismo-chronograph

 

Strona która podałeś jest jak najbardziej ok ale do ceny dolicz 25% vatu opłat bo mogą cię spotkać.

ale tam pisze "trusted checkout" i niżej ,że zadne dodatkowe opłaty nie zostana pobrane. czy to nie ma znaczenia w przypadku vatu?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta stronka jest legit? Bo tu ten oriencik jest za 300 dolarow, czyli lekko ponad 1000 zł, a na polskich stronach 3600.

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-sde00002b0-sde00002b-star-retrograde-automatic-sapphire-22-jewels-black-gents-watch

Tu jak by ktoś przeglądał, a widział moją ostatnią frustrację nt. dutyfreeisland - na pewno będą takie osoby.

 

@OP

 

Sklep jest sprawdzony. Dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób tutaj zamawiały zegarki. Właśnie moja narzeczona zamówiła i przyszedł w 6 dni.

 

Jak nie chcesz VAT to bierzesz płatną przesyłkę bez opłat (około 100 zł?) i wysyłają przez Anglię = nie masz cła + VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam pisze "trusted checkout" i niżej ,że zadne dodatkowe opłaty nie zostana pobrane. czy to nie ma znaczenia w przypadku vatu?>

A ja akurat pisałem o Dutyfree :) sory jeśli nieprecyzyjnie się określiłem


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO nie dotyczy, bo nadal kwestia cla i vatu zostaje, a tego będzie ok. 25% od całości :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem na eng forum i pisza ze jest wliczony vat, ale zapytam jeszcze dla pewnosci sama obsluge stronki,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak mogą naliczać Vat, skoro zanim ktoś kupi nie wiedzą, gdzie zegarek pojedzie i czy Vat w ogóle będzie należny? Poza tym, on jest liczony od wartości towaru i nawet rachunkowo się to nie zgadza... Może zapytaj od razu, do którego US go odprowadzają i jaką deklarację w związku z tym składają? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.