Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dred81

Orient Sporty Automatic FET0V002W0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szanowni koledzy.

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii nt. zegarka Orient Sporty Automatic FET0V002W0. Wyglad kwiestia gustu, ja lubię takie duże sikory. Nie trzeba tu trollowac, ze ładniejszy jest bambino itp., bo mnie zalezy na opinii na temat wykonania, a nie wyglądu. W Polsce kosztuje 1150zl, za granicą taniej.

Szczegóły zegarka ang.:

Rose Gold Tone Stainless Steel Case

Rubber Strap

Automatic Movement

Caliber: 46B40

Mineral Crystal

White Dial

Luminous Hands And Markers

24 Hour Sub-Dial

Day Sub-Dial

Date Display

See Through Case Back

Buckle Clasp

100M Water Resistance

Approximate Case Diameter: 44mm

Approximate Case Thickness: 13mm

Szczegóły pl:

STYL KLASYCZNY

 

KOLEKCJA AUTOMATIC DIVING

RODZAJ MECHANIZMU AUTOMATYCZNY

 

WODOSZCZELNOŚĆ 100 M

 

MATERIAŁ KOPERTY STAL

 

KSZTAŁT KOPERTY OKRĄGŁY

MATERIAŁ PASKA KAUCZUK

 

SZKŁO MINERALNE

 

WYSOKOŚĆ KOPERTY 46 MM

SZEROKOŚĆ KOPERTY 46 MM

KOLOR PASKA CZARNY

KOLOR TARCZY BIAŁY

INDEKSY / CYFRY INDEKSY+CYFRY RZYMSKIE

GWARANCJA 2 LATA

KOLOR KOPERTY RÓŻOWE ZŁOTO

ŚREDNICA 46 MMd0dc58dac403b3da0c7949e081c8720d.jpg

Edytowane przez Dred81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to dobrze wykonane zegarki, z mechanizmami słynącymi z trwałości. Małe ale to brak szafirowego szkiełka w tej cenie oraz wykończenie koperty powłoką PVD imitującą złoto, może się wycierać. Genetalnie jak się podoba to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomass13 napisał(-a):

 

To patelnia straszna. Szerokość 45mm. Masz "rączkę" o obwodzie 20cm?

Poza tym to solidny zegarek. Bez polotu i troszkę nudny, ale solidny. Będzie chodził i chodził. Miałem podobne, kwarcowe chrono Tissota. Zegarek używałem jakieś 10 lat i w doskonałym stanie przekazałem synowi. Nadal pięknie chodzi.

Nawet z paskiem powinno być dobrze bo akurat w tym modelu Tissot stosuje standardowe, parzyste 22mm i w przyszłości pasek łatwo dobierzesz. W większości modeli Tissot używa rozstawu nieparzystego i takich pasków jest na rynku znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie widzialem go na zywo. Reke mam 18 cm . Teraz mam atlantica seahunter  on ma chyba 40 mm i wydaje mi sie ze taka wielkosc jest  ok . A cos podobnego do tego tissota sie zastanawiam jeszcze czy moze nje sprobiwac jakiego automata tak do max 2 k w stylu jak ten tissot. 

 

Z kwarcow jeszcze cos takiego

https://www.timetrend.pl/tissot-t035-617-16-051-00.html

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie kwarcowe chronografy szwajcarskiej Certiny albo japońskie Seiko lub Citizen. Najlepiej solar/eco-drive.
Ten Tissot jest OK (chociaż trochę drogi). Tylko uwaga na pasek, jak po jakimś czasie będziesz wymieniał, to nie dziw się, że oryginał od Tissota będzie drogi.
Co do automatów, to jeżeli celujesz w zegarek z chronografem, to dobry, szwajcarski automat z chrono będzie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzegladalem  strony i wybralem

 

1. Certina DS Podium

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Certina-DS-Podium-Chronograph-Precidrive-C034.417.16.057.00-C0344171605700/11202

 

2.Tissot PRC 200

 

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-PRC200-Chronograph-T114.417.17.057.00-T1144171705700/17495

 

3.Tissot PRC 100

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-PR100-T101.417.16.051.00-T1014171605100/9355

 

4. Tissot Couturier Chronograph

https://www.timetrend.pl/tissot-t035-617-16-051-00.html

 

nie wiem czy bede mial jak zobaczyc je na zywo ale na  zdjeciach najbardziej pasuje mi 

 

Nr 3 Tissot Prc 100 lub  Nr 4 Tissot Couturier 

 

ten sklep zegarmistrz.com jest ok zeby zamowic i ewentualnie zwrocic ?

 

 

 

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina jest najbardziej sportowa w stylu i ma najlepszy, bardzo dokładny mechanizm Precidrive. Ten mechanizm ma dokładność kilkanaście sekund na rok. Pozostałe mają kilkanaście sekund na miesiąc.
PRC 100 najtańszy i najprostszy. Sam miałem PRC 100 i byłem bardzo zadowolony. PRC 200 ma już zakręcany dekiel i WR 200 oraz fajne, kolorowe akcenty. Couturier najbardziej ozdobny i uwaga na bardzo szeroki pasek.
Każdy z tych zegarków jest OK. Przynajmniej niektóre powinno dać się przymierzyć. Bierz ten, który Ci najlepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Breitling tylko Bergstern .
Breitlinga (prawdziwego) w cenie Tissota raczej nie znajdziesz, bo to droga marka.
A Bergstern to chyba marka własna Apartu. Ten zegarek będzie działał i pokazywał czas jak należy, ale żadnych emocji (pozytywnych) u nikogo raczej nie wzbudzi. Ja bym go nie kupił, bo wolałbym mieć coś bardziej znanego i uznanego (choćby Tissot) i za to dołożyłbym te kilkaset złotych. Jeżeli traktujesz zegarek użytkowo i chcesz, żeby pokazywał czas i nie popsuł się zaraz po gwarancji, to ten Bergstern pewnie się sprawdzi. Jeżeli ponadto traktujesz zegarek jako część garderoby i „metka” ma dla Ciebie jakieś znaczenie, to wtedy Bergstern nie sprawdzi się tak dobrze jak Tissot lub Certina bo to marka bez historii i bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne ze mialem na  mysli Bergstern :P

 

Ogolnie  chcialbym zeby ten zegarek byl czyms wiecej niz tylko odmierzal czas. Teraz mam wysluzone seiko chronograph ktory bardzo dobrze sie sprawuje ale mam go juz 9 lat . I chcialbym cos innego . Jakos tissoty zawsze za mna chodzily  dlatego zamowilem dzisiaj w timetrand do salonu prc200  pr 100 i Couturier,   bo w salonie  na  miejscu zadnego tissota ani certiny . 

 

przymierzalem za to  atlantik, i nawet fajne egzemplarze ,  ale tarcze 45 mm to jednak za duzy jak dla mnie. 

 

Dzieki kolego za uwage i sugestie . 

 

Na portalu intrrnetowym znalazlem tez rocznego prc200 takiego jak mi sie podoba na gwarancji do  maja 2022 za 1000 zl ale nie wiem czy ryzykowac z uzywka zwlaszcza ze nie moge odebrac osobiscie bo za daleko . 

 

 W ogole uzywki na portalach ogloszeniowych to warte uwagi ? Pewnie można sie naciac na podrobki. Widze automaty sa po 1400 -1500 zl z Tissota

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na używanego PRC200 z portalu aukcyjnego trzeba uważać. Jest sporo podróbek tego modelu.

Jeżeli ten zegarek to ma być "coś więcej" to nic Ci nie zastąpi zakupu nowej sztuki i uczucia ściągani folii i zabezpieczeń z nowego egzemplarza. Zegarek będziesz używał dobrych kilka lat i nawet kilkaset złotych więcej wydanych teraz, to tylko kilka złotych miesięcznie w całym okresie używania.

W sklepie można powalczyć o jakiś rabat. Zwykle przynajmniej kilkanaście procent od ceny z metki można wyrwać a Tissoty są dostępne u wielu sprzedawców:

 

obraz.thumb.png.b595c08417b7b303c0b3454ec2621fd1.png

 

obraz.thumb.png.33a816551494ef47fde58c7bc5e9cf7d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne nowy to nowy . W timetrend mieli tylko niebieski z niebieskim paskiem . Ale zobaczymy .  Jak przyjda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze PRC 200 ma mechanizm T114.417.17.057.00

ETA G10.212 PRECIDRIVE

 

Prc 200 T055.417.17.057.00

ETA G10.211

 

 

Naromiast couturier i pr100 maja 

mechanizmu

ETA G10.211

 

Sa jakies znaczace roznice miedzy tymi mechanizmami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomass13 napisał(-a):

Sa jakies znaczace roznice miedzy tymi mechanizmami

 

Nie znam takich szczegółów i nie chce mi się gmerać w szczegółach, ale te mechanizmy (G10.212) mają wersje AA, AB, AD, AJ i nie wiem dokładnie na czym polegają różnice. Opisu Precidrive używa Certina dla oznaczenia zegarków z mechanizmami kwarcowymi o wyższej dokładności. Normalny kwarc może mieć odchyłkę kilkunastu sekund na miesiąc a mechanizmy Precidrive mają odchyłkę kilkunastu sekund ale na rok. I Certina i Tissot są częścią Grupy Swatch i korzystają z tych samych mechanizmów firmy ETA, która też należy do Grupy Swatch.

Bierz PRC200 w tej nowszej wersji z nowszym mechanizmem G10.212. Ma WR200, zakręcany dekiel i ładny design a dodatkowo. Couturiera sobie dzisiaj nawet obejrzałem w galerii handlowej. Wielki kloc ze zintegrowaną gumą z bardzo szerokim rozstawem uszu. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę design PRC200 albo PR100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem dzisiaj na zywo zamowione zegarki . 

 

Couturier bardzo fajny ale troche za malo sportowy jak dla mnie no i ten pasek zintegrowany,  nie da rady go wymienic na jakis swoj gumowy czy inny. 

 

Pr100 fajny ale jakis taki ubogi w porownaniu do pcr 200 . 

 

Pcr200 bardzo mi pasuje , jednak jest duzy 43mm i gruby 12mm . 

 

Troche razi mnie ze zarowno w pr100 jak i pcr200 te wyciecia malych tarcz od stopera maja bardzo widoczne ranty . Jakby nie sa w  plaszczyznie calej tarczy .   W kazdym tak jest? 

W moim starym seiko i w couturierze tego nie ma 

20211122_095113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomass13 napisał(-a):

Troche razi mnie ze zarowno w pr100 jak i pcr200 te wyciecia malych tarcz od stopera maja bardzo widoczne ranty . Jakby nie sa w  plaszczyznie calej tarczy .   W kazdym tak jest? 

W moim starym seiko i w couturierze tego nie ma 

 

To raczej bardziej zaleta niż wada. Najłatwiej jest na płaskiej tarczy nadrukować indeksy i totalizatory. Tak jest w najprostszych zegarkach. Odrobina więcej finezji to nakładane indeksy, nakładane logo i właśnie te "wklęśnięte" totalizatory dające wrażenie trójwymiarowości. Taka tarcza jest wizualnie ciekawsza, szczególnie jeżeli w środku tych totalizatorów pojawia się jeszcze koncentryczny wzór - jak na zdjęciu poniżej. Zresztą nie ma tutaj żadnej reguły i wszystko zależy od "wizji artystycznej" projektanta. Co w danym modelu chce zastosować, a co nie.

 

obraz.png.73e928328025c532ed53756759b736fd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe . Jednak w prc200 jest ta srebrna ramka dookola tych malych tarcz i wygląda to lepiej niz w pr100 czy w tym tanszym prc200 z mechanizmem 211.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te srebrne obwódki są bardzo ładne i dodają elegancji temu sportowemu zegarkowi. Są delikatne i eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przegladlaem rozne strony i natknalem sie na  takie seiko 

 Fajnie sie prezentuje fakt ze nie ma szkielka szafirowego . Moje stare seiko sie rysowalo a w koncy po upadku na plytki peklo calkowicie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-chronograph-ssb315p1

 

 

 

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/seiko/classic/zegarek-seiko-ssa383k1.html

 

 

Bardzo mi sie spodobal chociaz jest w innym stylu niz poszukiwalem 

 

Czy to zegarek wart uwagi ?

 

Screenshot_20211123-210229_Pepper.jpg

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zapytał czy ten czy Orient Defender, to bym miał zagwozdke. Tisot w bateryjce to inna bajka, na tak postawione pytanie Ci nie odpowiem. Ale ja mam skrzywienie i z elektryków tylko ze solarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.