Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dred81

Orient Sporty Automatic FET0V002W0

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zegarek mechaniczny Seiko z postu #20 to nawet ciężko porównywać do PRC200, bo to zupełnie inne zegarki.

 

Jeżeli chodzi o ten kwarc z postu #25 to co innego.

Bardzo podobny do PRC200 jeżeli chodzi o funkcjonalność. Oba kwarce z chrono, oba bez solara. Największa różnica na korzyść Tissota, to szkło szafirowe, a na korzyść Seiko cena. Różnica w cenie duża. Dużo wyższa niż wynikałoby tylko ze szkła szafirowego. Natomiast szkło mineralne w zegarku używanym na codzień wcześniej czy później będzie porysowane.

Druga różnica to czarna powłoka DLC na Seiko. Taki czarny kolor koperty może ładnie wyglądać na początku, ale z czasem złapie rysy i zadrapania i już nie będzie to takie ładne. Zwykła koperta ze stali nierdzewnej (szczególnie szczotkowana) będzie się starzeć lepiej.

Trzecia duża, a nawet bardzo duża różnica to design. Tissot to takie dość eleganckie chrono. Raczej dla dorosłego, w miarę eleganckiego mężczyzny. W miarę dobrze będzie wyglądać nawet do casualowej marynarki. Seiko (moim zdaniem) zdecydowanie bardziej sportowe i młodzieżowe. Mnie się kojarzy z t-shirtem i bawełnianą bluzą. Nie wiem w jakim jesteś wieku i jak się ubierasz, ale dopasuj to sobie do swojego wizerunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Seiko chrono na edc, to rozglądnij się za SSC081 na V172 są różne wariacje tego modelu (ja swojego w idealnym stanie sprzedałem 2 m-ce temu za 900) i trochę żałuję.b9673bba5354ba3aa4751cddda91e50e.jpg&key=2fbe73bcf0fb45ed4eea720b4be20567078f4ae93f55363a4f3281cb0e5b4455
Teraz jeszcze prywata, jak szukasz Tissota chrono w automacie, to może Beżowa V8. Dla mnie jest trochę za duża, a cena poniżej 2k za nowy

c42b5e3fdff8e05b216dfec9cd43e1bb.jpg&key=584073d1c4e90c0e0e3d056ad92fdb194381ad4a203fafcf785db813b7ccb505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Ten zegarek mechaniczny Seiko z postu #20 to nawet ciężko porównywać do PRC200, bo to zupełnie inne zegarki.

 

Jeżeli chodzi o ten kwarc z postu #25 to co innego.

Bardzo podobny do PRC200 jeżeli chodzi o funkcjonalność. Oba kwarce z chrono, oba bez solara. Największa różnica na korzyść Tissota, to szkło szafirowe, a na korzyść Seiko cena. Różnica w cenie duża. Dużo wyższa niż wynikałoby tylko ze szkła szafirowego. Natomiast szkło mineralne w zegarku używanym na codzień wcześniej czy później będzie porysowane.

Druga różnica to czarna powłoka DLC na Seiko. Taki czarny kolor koperty może ładnie wyglądać na początku, ale z czasem złapie rysy i zadrapania i już nie będzie to takie ładne. Zwykła koperta ze stali nierdzewnej (szczególnie szczotkowana) będzie się starzeć lepiej.

Trzecia duża, a nawet bardzo duża różnica to design. Tissot to takie dość eleganckie chrono. Raczej dla dorosłego, w miarę eleganckiego mężczyzny. W miarę dobrze będzie wyglądać nawet do casualowej marynarki. Seiko (moim zdaniem) zdecydowanie bardziej sportowe i młodzieżowe. Mnie się kojarzy z t-shirtem i bawełnianą bluzą. Nie wiem w jakim jesteś wieku i jak się ubierasz, ale dopasuj to sobie do swojego wizerunku.

Dziękuję  za wyczerpujaca ocene. Wlasnie podales wszystki argumenty ktore  mnie przed tym seiko jednak wstrzymuja. Mineralne szklo, stal w kolorze ktora moze sie rysowac i ten troche bardziej mlodziezowy wyglad. (Jestem juz dawno po 30stce ) . 😛

 teraz jest pcr200 na dolinski.pl za 1560 ten z lepszym mechanizmem . To jednak pierwszy wybor najlepszy . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRC200 za 1560 PLN to moim zdaniem bardzo dobra oferta. Jak się podoba, to bierz.

A jeżeli ciągnie Cię do mechanicznego zegarka, to rozważ ofertę @Miszkolc powyżej. V8 to fajne mechaniczne chrono i nawet w promocjach na polskim rynku raczej nie schodzi poniżej 3.000 PLN. Trzeba pamiętać, że to naprawdę duży zegarek (średnica 45mm i grubość prawie 15mm), ale zależy co kto lubi. W cenie poniżej 2.000 PLN za prawie nowy zegarek (pamiętam jak kupował go jakiś rok temu  okładem 😁) to dobra oferta, jeżeli ktoś szuka zegarka w tym stylu.

 

obraz.thumb.png.3ff2730e9f0050e93705835bd52348a1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te propozycje ,ale na pewno za duze szukam czegoś do max 42-43 mm . I jak dla mnie za duzo sie na nich dzieje. Szukam czegos bardziej stonowanego . 

 

Nie zalezy mi na  automacie.  Moze nacnastepny zakup bede celowal w automata . 

 

Pcr200 juz zamowiony. Mam nadz ze dolinski to sklep godny zaufania . Bo widze ostatnio zbiera negatywy na  opineo. 

 

Dziekuje perpetuum za pomoc , opinie  i wskazowki 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje podjęcia decyzji i zakupu 👍.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

Jak już przyjdzie, to wrzuć zdjęcie nadgarstkowe i podziel się pierwszymi wrażeniami z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jest bardzo zadowolony .  Taki jak mial byc. Bo juz jak zamowilem to zaczalem sie zastanawiac czy jednak certina ds podium, chociaz bardziej sportowa czy nie byla by lepszym wyborem .  Ale nie żaluje . 

 

 

Tylko myślałem ze bedzie folia na szkielku albo na pasku a nie bylo .i byl juz wlaczony . hmm   ( udalo sie kupic za 1460 zl )

moze po jakims zwrocie ,ale sladow zadnych nie zauwazylem . 20211201_204905.thumb.jpg.55003ba3a519e78a99dcf2cc56d3a4d4.jpg

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, klasyczny chronograf. Niech dobrze służy.

Jeżeli nie ma śladów użytkowania, to brakiem folii się nie przejmuj. Zegarek może być nowy, ale z ekspozycji. Jak w nienaruszonym stanie to OK. Za to masz spory rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to powinni to napisac na zamowieniu. Jednak w wielu sklepach byla cena 1560 zl  a 1460 byla takze w  maxtime ,ale czas oczekiwania 7 dni .  Bede to wyjasnial . 😜 mial zawieszona na sznureczku zawieszke z modelem i cena . Tak jak to jest na wystawach sklepowych . Wydaje mi sie ze jak kupowalem atlantica i seiko to nie bylo zadnych zawieszek .

 

Twierdza ze nowe z magazynu i ze wszystkie maja zawieszki i ze nie maja wplywu czy jest folia czy nie. 

No nic zadnych sladow na nim nie zauwazylem . Zostawiam i tyle .

 

Baterie w takich zegarkach wymieniacie w serwisach czy u zegarmistrza ? 

 

 

Edytowane przez tomass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  w tych zegarkach wskazowki moga nie byc idelanie na srodku . Chodzi mi o to ze wskazowka sekudnika stopera ta duza czerwona  ustawionna na 12 nie jest idealnie na srodku znacznika . Jest lekko  w lewo ( jak odlicza czas to nie trafia ona dokladnie w kndeksy ) . To samo tyczy sie malej tarczy z prawej strony -  mala wskazowka nie jest idelanie na znaczniku cyfry nr 10 tylko tez lekko  w lewo .  Widac to dobrze jak sie powiekszy zdjecie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie niewielkie niedokładności niestety się zdarzają. W ostatnich latach Seiko z tego słynie, ale innym też się zdarza. To nie ma wpływu na funkcjonowanie zegarka, ale potrafi denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

U mnie po wymianie baterii była odchyłka, co prawda większa niż u ciebie, ale centrowanie jest na 100% po takim ustawieniu (przed wymianą było też perfekcyjne). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.