Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Koniec zmiany czasu, wreszcie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, czyli dla nas fatalne rozwiązanie, a dla państw zachodnich całkiem niezłe. Dlatego wolę czas letni lub zostanie przy obecnym rozwiązaniu. Jeśli zachód będzie chciał przyjąć czas zimowy za obowiązujący, nie widzę przeszkód, dla których mielibyśmy nie przejść do innej strefy czasowej. Mam nadzieję, że jesteśmy jeszcze na tyle suwerenny państwem, żeby zdecydować, o której będzie nam w lecie wschodziło słońce.

 I wyobraź sobie, że mieszkasz w Zgorzelcu, a pracujesz w Gorlitz. Dwa razy dziennie przestawiasz zegarek :(

PS. Skleiłem oba bliźniacze tematy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Unii, dla której będzie jedna strefa. Głosując przeciw zmianie czasu rezolutnie zagłosowaliśmy za zimowym.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest krytyka Junckera, nie tak szybko, koledzy nie tak szybko...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko internetowa ankieta, nic wiążącego.

 

 

 

Ja jestem przeciw, nie chcę rano funkcjonować po ciemku w zimie, a latem iść spać z kurami.zmiana czasu jest dostosowana do naturalnego rytmu człowieka, który zimą ograniczał aktywność do minimum. Zresztą jak reszta przyrody.

 

Jeśli pracodawca wymaga taką samą wydajność latem i zimą, to zmiana czasu bardzo w tym pomaga.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Unii, dla której będzie jedna strefa. Głosując przeciw zmianie czasu rezolutnie zagłosowaliśmy za zimowym.

W ankiecie był wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, żeby mieszkańcom Podlasia miało latem świecić w okna przed 3:00, bo kilka osób jeździ na roboty do Niemca.

 

 

 

 

Nie chodziło mi o kilka osób, to był tylko przykład. Ta granica to główny kierunek wszelkiego ruchu - pasażerskiego, transportu towarów. A o Podlasiu dość jest ostatnio kawałów...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś to chyba po to by było więcej odwiedzin na stronie.

Żadnych nowych wiadomości.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś to chyba po to by było więcej odwiedzin na stronie.

Żadnych nowych wiadomości.

 

nie zalezy mi na odwiedzinach strony czy liczbie postów czy czymkolwiek innym. Jesli post jest zbędny, proszę administratora o jego usunięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, bo trafiłem na ciekawe opracowanie Głównego Urzędu Miar:

 

http://gum.gov.pl/pl/aktualnosci/2597,Zmiany-czasu-czy-rezygnacja-ze-zmian-czasu-Ocen-ktore-rozwiazanie-jest-dla-Ciebi.html

 

Jestem zwolennikiem likwidacji zmiany czasu, ale przyznam, że niektóre argumenty dość skutecznie zaszczepiają wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem likwidacji. Skoro coś działa dobrze, nie powinno się tego zmieniać.

 

 

Na fali rewolucji i odnowy moralnej wielu pragnie zmian dla samej zmiany. Tylko jakoś nikt nie myśli o skutkach.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unijne młyny legislacyjno-biurokratyczne mielą powoli...  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nie-bedzie-w-przyszlym-roku-likwidacji-zmiany-czasu/960zwmj Pamiętać też trzeba, że na wiosnę 2019 r. mamy wybory do europarlamentu, które mogą przemodelować obecną scenę polityczną UE, i kwestia zmiany czasu może się stać wtedy kwestią n-tej kategorii, czyli być odłożoną   ad Calendas graecas.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że to ciekawe opracowanie państwowej instytucji pojawiło się już po badaniach KE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, bo trafiłem na ciekawe opracowanie Głównego Urzędu Miar:

 

http://gum.gov.pl/pl/aktualnosci/2597,Zmiany-czasu-czy-rezygnacja-ze-zmian-czasu-Ocen-ktore-rozwiazanie-jest-dla-Ciebi.html

 

Jestem zwolennikiem likwidacji zmiany czasu, ale przyznam, że niektóre argumenty dość skutecznie zaszczepiają wątpliwości.

Super artykuł, dzięki! Jestem przeciwnikiem likwidacji, a już najbardziej porusza mnie, gdy ludzie podejmujący dyskusję na ten temat nie wiedzą, że zimowy jest naszym czasem naturalnym (co jest nagminne). Ale faktycznie, gdybyśmy mieli zrezygnować ze zmiany, to musimy się przemieścić do strefy EET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czym to stanęło? Zmieniamy czas nadal? Który zostaje, zimowy?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czym to stanęło? Zmieniamy czas nadal? Który zostaje, zimowy?

Polska ma podjąć decyzję za 3 lata, m.in. po konsultacjach z sąsiadami.

Więc jeszcze pozmieniamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Hm... ostatnio jakąś dyskusję słyszałem... stąd me pytanie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.