Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel777

Seiko a Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ze względu na to, że z moją nowo Certiną jest coś nie w porządku i aktualnie jeździ od sklepu do serwisu chciałbym zorientować się w modelach Seiko, a konkretnie

https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_SEIKO_SPB059J1_PRESAGE_AUTOMATIC_POWER_RESERVE-13769.html

Oraz

https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_SEIKO_PRESAGE_AUTOMATIC_SSA379J1-14174.html

Posiadam aktualnie Certinę https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS1_Powermatic_80_C0298071608101_C0298071608101-11175.html

 

Proszę o jakieś porównanie co do mechanizmu, jakości itp.

Osobiście kupując zegarek myślałem, że Szwajcar to Szwajcar ale na tę chwilę zmieniłem swój pogląd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z Cytryną, że jeździ po serwisach. Powermatic to stosunkowo nowy mechanizm, ale kilka lat już jest na rynku. Początkowo było sporo obaw związanych z plastikowymi elementami mechanizmu, ale summa Summarum nic niepokojącego przez te kilka lat o tym mechanizmie nie czytałem.

Obydwa Seiko będą miały na pewno krótszą autonomię chodu: pierwszy Ok. 50h, drugi nieco ponad 40h vs 80h w Powermaticu. Bazami dla mechanizmów seikaczy są odpowiednio 6r15 i 4r36, czyli mechanizmy sprawdzone i raczej chwalone. Warto zauważyć, że Premier jest prawie dwukrotnie droższy od drugiego Seiko i Certiny, więc pytanie też, czego konkretnie szukasz. W budżecie Ok. 4k (niższym też) można kupić zarówno bardzo fajne Seiko na 6r15, jak i Szwajcary/Niemców na sprawdzonych Eta2824, a nawet 2892.

Edit: No i jeszcze OSy na sprawdzonych 40n52 i pochodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się odnieść do sytuacji. Po prostu datownik raz zmienia datę a raz nie nawet podczas jednego "cyklu" przeskakiwania na początku zmienia potem się zacina a potem znów zmienia... W serwisie twierdzą że niby w wszystko ok...jednak po 1 miesiącu trudno być zadowolonym więc będę próbować jakoś załatwia te sytuację. Albo wymiana na nowy albo coś innego. Dlatego chciałbym zasięgnąć opinii co do zegarka w granicach do 3500 max. Chyba wolę dopłacić i nie mieć problemów.

Z góry dziękuję za podpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zajrzyj do poczty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak duże jest Twoje doświadczenie z zegarkami, ale czytając Twój mało precyzyjny opis problemu z datą i biorąc pod uwagę to, że serwis twierdzi, że jest Ok, to może problem polega na tym, że źle ustawiasz zegarek? Tzn. Ustawiasz np. godzinę 8 rano, kiedy tak naprawdę w mechanizmie jest 20? (godziny przykładowe). Inna sprawa, że na feler możesz trafić zawsze, nawet w zegarkach za kilkadziesiąt klocków.

Jak mimo to jesteś zdecydowany na zmianę marki, to do 3,5k poszukaj faktycznie w Seiko czy Orient Starach. Widzę, że zależy Ci na w miarę klasycznym wyglądzie, ale żeby jednak na tarczy coś się działo. Pokazany Seiko (ten pierwszy) powinien być Ok. Choć można by poszukać u majfrendów - może będzie taniej. Możesz popatrzeć też np. Orient Star Retrograde. Na bazarku była też wyprzedażowa oferta Eposów. Nie wiem, czy jeszcze jest, ale może coś w Twoim budżecie się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę zmieniłem zgodnie z instrukcją czyli traktowałem siebie jak debila. Z resztą wysłałem film "jak nie działa zegarek" sklepowi. Co do bazarku to gdzie on jest? Już nie raz to szukałem ale jakoś nie mogę się doszukać wystawionych zegarków. Tak wiem, że to idiotyczne pytanie ale liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora->Rynek->Sprzedam. Trzeba być zalogowanym, żeby widzieć ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ale tak w ogóle jeśli zajdzie sytuacja kiedy będę mógł wybrać zegarek inny/albo wymiana Certiny na nowy model to biorąc pod uwagę np. Ten tańszy Seiko a Certina która "mam" to obiektywnie, który zegarek jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Seiko nie widziałem na żywo, nie miałem go w rękach, wiec nie wiem, jak z jakością. Patrząc na parametry, to jako codzienny zegarek użytkowy byłby taki se - dość duży, jak na ten typ zegarka, bardzo gruby, mizerne WR. Certina pod tymi względami prezentuje się lepiej. Dodatkowo dłuższa rezerwa, o której już pisałem. Wygląd to już kwestia gustu - mi to Seiko się zwyczajnie niw podoba

Z fajnych Seiko, dostępnych w PL dystrybucji, zobacz sobie Seiko Presage Sakura Hubuki - dość fajnie się prezentuje i cena bardzo przyjemna. Stosunek cena/jakość bardzo dobry.

Albo jeszcze masz kilka referencji SSA z reserwą chodu i małą sekundą. Tylko to też już grubasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie; naczytałem się niezbyt pochlebnych opinii na temat mechanizmu  POWERMATIC 80.111, podchodziłem do kupna Tissota z tym mechanizmem i zrezygnowałem. Kupiłem Seiko Presage on ma mechanizm 6R27, ten tańszy ma mechanizm 4R38, jest kolejnym z rodziny 4Rxx. Mam też Seiko 5 z 4R36 i jestem pod wrażeniem dokładności chodu, mam go od kilku dni i jak na razie szok, relatywnie niewielkie pieniądze przy takiej dokładności (0,2-0,3s/d). Zobaczymy jak dalej będzie.

Myślę że nawet ten tańszy będzie lepszy od Certiny :rolleyes:

 

O droższym poczytaj to jest spb041, spb059j1 troszeczkę się rożni in+

 

https://zegarkiipasja.pl/artykul/655-recenzja-seiko-presage-multi-hand-automatic-spb041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem pisać o Orient Star w dziale Seiko ;) , ale zamiast Seiko proponuję właśnie OS. Jestem pod wrażeniem tego, jaką ten zegarek oferuje jakość za w sumie nieduże pieniądze. Tutaj masz wybór tej marki http://www.creationwatches.com/products/orient-star-classic-291/?currency=EUR&zenid=s12dsknqd18vnh2rhf76fab694

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się generowany Seiko od SEIKO SPB059J1 PRESAGE AUTOMATIC POWER RESERVE? Wyglądają idenrycznie.

 

Orient ok tylko jak z gwarancją na terenie Polski?

Obiektywnie; naczytałem się niezbyt pochlebnych opinii na temat mechanizmu POWERMATIC 80.111, podchodziłem do kupna Tissota z tym mechanizmem i zrezygnowałem. Kupiłem Seiko Presage on ma mechanizm 6R27, ten tańszy ma mechanizm 4R38, jest kolejnym z rodziny 4Rxx. Mam też Seiko 5 z 4R36 i jestem pod wrażeniem dokładności chodu, mam go od kilku dni i jak na razie szok, relatywnie niewielkie pieniądze przy takiej dokładności (0,2-0,3s/d). Zobaczymy jak dalej będzie.

Myślę że nawet ten tańszy będzie lepszy od Certiny :rolleyes:

 

O droższym poczytaj to jest spb041, spb059j1 troszeczkę się rożni in+

 

https://zegarkiipasja.pl/artykul/655-recenzja-seiko-presage-multi-hand-automatic-spb041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica tylko w napisie pod godziną 12. Wszystko inne identyczne:)

Tak, też tyle znalazłem, może wykończeniem samych szczegółów, nie wiem. Trzeba by mieć oba na żywo to może coś by się więcej znalazło, a tak to tylko ten napis pod 12-tą :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o mechanizm z Seiko to jest on lepszy niż Certiny?

Nie wiem czy na to pójdzie sklep, ale może bym się zdecydował właśnie na to Seiko...

I jakie modele Orient Stara są z nim porównywalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizmy są lepsze w Seiko, chyba tak skoro tak "prestiżowe marki" jak TH kupują od Seiko mechanizmy:

 

"Seiko sold Caliber 6S78, which Seiko called “TC 78,” to third parties. Its customers included Junghans, which renamed the movement J890. TAG Heuer also purchased the TC 78, subjected it to major alterations, manufactured a large percentage of its components in its own factory, and rechristened it “Caliber 1887.”

 

W szwajcarze płacisz więcej na dzień dobry za to, że to szwajcar, a w środku??? Nie mówię o tych naprawdę z górnej półki, choć i tu  zdarzają się niespodzianki. Miałem Omegę Seamaster Professional i przy moim trybie życia zatrzymywała się (mało ruchu), nie zmieniając trybu życia przesiadłem się na Orienta i nigdy mi się to nie przydarzyło, a Omega poszła za grosze do "koneserów szwajcarskich zegarków" :D 

Nie polecę Ci Orienta, nie orientuje się w nich, ostatni którego bardzo ceniłem popełnił samobójstwo. Wypięła się bransoleta i się utopił  :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trudno zestawiać na zasadzie lepszy - gorszy. Faktem jest, że efektywność naciągu ETY w porównaniu do Japończyków, Orientów szczególnie, jest taka se. Ale zasadniczo to podobna klasa.

Z Orientów wpisz sobie Orient Star Classic Power Reserve, Orient Star Classic Date (świetny AR), Orient Star Classic Open Heart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trudno zestawiać na zasadzie lepszy - gorszy. Faktem jest, że efektywność naciągu ETY w porównaniu do Japończyków, Orientów szczególnie, jest taka se. Ale zasadniczo to podobna klasa.

Z Orientów wpisz sobie Orient Star Classic Power Reserve, Orient Star Classic Date (świetny AR), Orient Star Classic Open Heart.

Co znaczy efektywność naciągu? XD

Już szukałem i szukam Orientów ale jakoś nie mogę się wystrzelić w cenę bo albo jest o wiele tańszy niż Seiko albo nieosiągalny cenowo.

Z Orientu podoba mi się

https://novotime.pl/product-pol-7051-ZEGAREK-MESKI-ORIENT-STAR-WZ0131DK.html

Którego nie ma na oficjalnej stronie Orient Star

Oraz

https://www.orient-watch.com/Collections/ORIENT-STAR/c/o3?q=%3Aname-asc&page=0&text=

Który jest totalnie drogi...

Oraz

https://www.orient-watch.com/Collections/ORIENT-STAR/c/o3?q=%3Aname-asc&page=0&text=

Czy mogłabyś się odnieść co do tych modeli i Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko nakręca

Co szybko nakręca? :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma rezerwę chodu. Jednego trzeba nosić około 8 godzin dziennie, aby był w pełni nakręcony na np. 42 godziny, innego wystarczy ponosić kilka godzin, aby uzyskać ten sam efekt. Orient, którego posiadam nakręca się błyskawicznie w ciągu np. 30 minutowego spaceru, Seiko potrzebuje trochę więcej czasu, a Amfibię muszę nosić około 6 godzin.

Jeśli będzie to jedyny zegarek, to efektywność nie ma większego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy efektywność naciągu? XD

 

Jak szybko nakręca

Prościej, niż kolega @Oprzemyslaw napisał się nie da - kwestia tego, jak naciąg szybko nakręca mechanizm, znaczy ile ruchów potrzeba, do pełnego naciągnięcia.

 

Co do linków, które podałeś:

Zegarka z pierwszego linku nie widziałem na żywo, jest to chyba jakaś nieprodukowana już referencja, może dlatego nie ma go na stronie. Ale raczej na jakości się nie zawiedziesz.

Co do dwóch pozostałych linków - pokazują to samo - tzn. aktualną ofertę OSów. O który konkretnie pytasz?

 

Ja tam dziurawców nie lubię, ale jak Tobie się podobają, to spokojnie możesz brać.

Z OH w rękach miałem ten i pokrewne referencje (znaczy bez złota z jasną i ciemną tarczą).

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-orient-star-orient-star-sda02001w0

Bardzo fajna koperta, ogólna jakość wykonania na wysokim poziomie.

 

Ogólnie OSy sporo taniej można kupić na Dalekim Wschodzie, np. Creationwatches.com, czy dutyfreeisland, a także w Niemczech (schoenenuhren, orient-uhren). Chociaż teraz kursy walut takie sobie, więc pewnie ceny od sąsiadów zza Odry już tak bardzo korzystnie nie będą wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma rezerwę chodu. Jednego trzeba nosić około 8 godzin dziennie, aby był w pełni nakręcony na np. 42 godziny, innego wystarczy ponosić kilka godzin, aby uzyskać ten sam efekt. Orient, którego posiadam nakręca się błyskawicznie w ciągu np. 30 minutowego spaceru, Seiko potrzebuje trochę więcej czasu, a Amfibię muszę nosić około 6 godzin.

Jeśli będzie to jedyny zegarek, to efektywność nie ma większego znaczenia

Nie zajarzyłem, wiem o co chodzi, ale myślami byłem gdzie indziej.

Uważam że szybko się nakręca, widać po wskaźniku naciągu jak dosyć szybko przybywa; np. 30 minut spaceru z 20 do fula czyli 40. Poza tym, ręcznie jak się nakręca to dosłownie przy każdym obrocie widać jak przybywa na wskaźniku naciągu. 

Rezerwę chodu podają na 45 godzin, sprawdzałem mój, zatrzymywał się po 53-54 godzinach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.