Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel777

Seiko a Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde jakoś ciężko z tym Orientem. Mało sklepów, a też myślę, że sklep w którym kupowałem Certinę nie puści mnie od tak i być może zaproponuje nowy albo inny zegarek ale od nich. U nich jest ten Seiko

https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_SEIKO_SPB059J1_PRESAGE_AUTOMATIC_POWER_RESERVE-13769.html

Względem Orientów jak on wypada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony.

Czyli mając do wyboru 1) wymianę Certiny na nowy model albo 2) dopłacić i wziąć Seiko to rozumiem, że nie ma się nad czym zastanawiać i brać droższe Seiko? :)

A propos https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_SEIKO_PRESAGE_AUTOMATIC_SSA379J1-14174.html to rozumiem, że jeśli chodzi różnicę w mechaniźmie i wodoszczelności wzgledem tego droższego modelu Seiko różnica 1000 zł jest tego warta i lepiej brać droższy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał z tych trzech wybrać, to tak - brałbym droższe Seiko.

Gdybym miał pomiędzy tańszym Seiko i Certiną, brałbym Certinę. Ale to ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał z tych trzech wybrać, to tak - brałbym droższe Seiko.

Gdybym miał pomiędzy tańszym Seiko i Certiną, brałbym Certinę. Ale to ja.

Rozumiem że sugerujsze się tylko parametrami, a nie wyglądem jeśli chodzi o wybór Certiny? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sygerujsze się tylko parametrami, a nie wyglądem jeśli chodzi o wybór Certiny? :)

Tzn. mi się Certina bardziej podoba, ale w tym przypadku parametry użytkowe też na korzyść cytryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mi się Certina bardziej podoba, ale w tym przypadku parametry użytkowe też na korzyść cytryny.

Dziękuję!

Tak z ciekawości. Jeśli chodzi o droższe Seiko, to mniej więcej jaka jest półka cenowa zegarka Certiny o zbliżonych "bebechach"/parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Seiko masz komplikacje rezerwy chodu i coś na kształt pointer date. Nie kojarzę Certiny z podobnymi komplikacjami. Nie kojarzę też żadnej Certiny na przykład z ETA 2893 (GMT), którą można by jakoś porównywać do Seiko. Ogólnie rzecz biorąc asortyment, a więc i rozpiętość cenowa Seiko jest znacznie większa. W dużej mierze wynika to z różnych polityk firm, które te zegarki produkują. Tzn. SG ma w swojej ofercie wiele brandów i każdy z nich sytuuje w jakimś określonym segmencie rynku. Z kolei grupa Seiko, to tak naprawdę Seiko per se, Grand Seiko i ostatnio Orient. W tej sytuacji normalnym jest, że Seiko jako marka ma szerszą rozpiętość modeli niż Certina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie jeśli chodzi o to co daje producent adekwatnie do ceny to rozumiem, że Seiko daje więcej?

W tym Seiko masz komplikacje rezerwy chodu i coś na kształt pointer date. Nie kojarzę Certiny z podobnymi komplikacjami. Nie kojarzę też żadnej Certiny na przykład z ETA 2893 (GMT), którą można by jakoś porównywać do Seiko. Ogólnie rzecz biorąc asortyment, a więc i rozpiętość cenowa Seiko jest znacznie większa. W dużej mierze wynika to z różnych polityk firm, które te zegarki produkują. Tzn. SG ma w swojej ofercie wiele brandów i każdy z nich sytuuje w jakimś określonym segmencie rynku. Z kolei grupa Seiko, to tak naprawdę Seiko per se, Grand Seiko i ostatnio Orient. W tej sytuacji normalnym jest, że Seiko jako marka ma szerszą rozpiętość modeli niż Certina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przytoczę:

" Ja zaryzykowałbym tezę, że w wypadku każdego zegarka Seiko – zawsze otrzymujemy przynajmniej 2 razy więcej niż wynikałoby z tego ile za zegarek płacimy. Od szkiełka na górze, poprzez kopertę i mechanizm, aż do dopieszczonego zapięcia – wszystko traktowane jednakowo z najwyższym kunsztem.

Każda wydana złotówka na Seiko to dobrze wydana złotówka. A mamy w czym wybierać."

 

To cytat z tej recenzji:

https://zegarkiipasja.pl/artykul/655-recenzja-seiko-presage-multi-hand-automatic-spb041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przytoczę:

" Ja zaryzykowałbym tezę, że w wypadku każdego zegarka Seiko – zawsze otrzymujemy przynajmniej 2 razy więcej niż wynikałoby z tego ile za zegarek płacimy. Od szkiełka na górze, poprzez kopertę i mechanizm, aż do dopieszczonego zapięcia – wszystko traktowane jednakowo z najwyższym kunsztem.

 

Każda wydana złotówka na Seiko to dobrze wydana złotówka. A mamy w czym wybierać."

 

To cytat z tej recenzji:

https://zegarkiipasja.pl/artykul/655-recenzja-seiko-presage-multi-hand-automatic-spb041

Wiem wiem, czytałem:)

Po prostu się zasugerowałem porównaniem tej Certiny do tańszego Seiko. Cena jest podobna a jednak za lepszą uważasz Certinę. :) myślałem że nawet tańsze Seiko jest lepsze czytając recenzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz co do Ciebie się pisze? Kolega Rafi napisał że wybrałby droższą wersje Seiko z mechanizmem 6R27, a nie tańszą z 6R15 z tym mechanizmem wygrywa Certina według kolegi Rafi.

 

Gdybym miał z tych trzech wybrać, to tak - brałbym droższe Seiko.
Gdybym miał pomiędzy tańszym Seiko i Certiną, brałbym Certinę. Ale to ja.

Recenzja jest do droższego modelu z 6R27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. :)

Analogicznie zgodnie z recenzją. Seiko daje 2x więcej czyli droższe Seiko = Szwajcar za 6tys.

Więc tańsza Seiko za 2200 = Szwajcar za około 4000. Czyli Seiko daje więcej.

Jednak W porównaniu Certiny za 2200 i Seiko za 2200 kolega Rafi wybrał Certinę. Rozumiesz o co mi chodzi?

Chyba nie rozumiesz co do Ciebie się pisze? Kolega Rafi napisał że wybrałby droższą wersje Seiko z mechanizmem 6R27, a nie tańszą z 6R15 z tym mechanizmem wygrywa Certina według kolegi Rafi.

 

Recenzja jest do droższego modelu z 6R27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytowane stwierdzenie to IMO gruba przesada. Faktem jest, że produkty Seiko są znacznie ciekawsze, koperty na przykład maja wiele powierzchni o różnych wykończeniach, wskazówki, indeksy tez są ciekawsze. Szwajcary w podobnej cenie są... hm... nudniejsze. Ale czy gorsze jakościowo? I to dwa razy gorsze. Nie sądzę. Polecam poczytanie wątku klubu miłośników Seiko. My z Kolegami naprawdę lubimy Seiko, ale baboli (np niezgrywajace się indeksy, etc.) trafia się niestety coraz więcej. Do tego dziwna polityka cenowa... dlatego z trzech pokazanych niewątpliwie wybrałbym droższe Seiko, bo jest najciekawsze, a i jakość wykończenia jest na pewno na poziomie. Do tego nietuzinkowy mechanizm. Ale od tego tańszego Seiko wolałbym Certinę. Choć z drugiej strony, gdyby Kolega rozważał SARBa, albo tym bardziej SDGMa, to znowu stawiałbym na Seiko.

Niemniej generalizowanie na zasadzie: „Seiko za te same piniędze dwa razy lepsiejsze” nie ma IMO zastosowanie. Chyba, że mówimy o zegarkach za 500-1000 pln. Wtedy trudno o szwajcarską konkurencję dla Japończyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiękam i poddaje :wub: Rafi, masz racje co do tańszych modeli Seiko (choć osobiście nie trafiłem na babole).

 

Klepanie wyższości Świtą Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem robi się nudne. Wiadomo że Seiko za 500, czy 2K, będzie gorzej wykonane i na innym mechanizmie niż te powyżej 3K, jak tak dalej pójdzie to będę dla Ciebie Pawel777 polecał  Seiko Anante, jest zdecydowanie lepsza od Certiny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(choć osobiście nie trafiłem na babole).

 

 

Wrzuć fotki swoich egzemplarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, jeszcze jeden zamówiony i nad jednym pracuje ;)

post-105425-0-48036200-1536010034_thumb.jpg

post-105425-0-05986600-1536010064_thumb.jpg

post-105425-0-24496900-1536010086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, daj zdjęcie tego pierwszego en face.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko centralnie, to Ci powiem, które i indeksy masz krzywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszego nie mam w tej chwili, może to

post-105425-0-15810200-1536010866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko centralnie, to Ci powiem, które i indeksy masz krzywo

Reafi, które to indeksy są krzywe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz wiedzieć, żeby Cię to później wku*ło, to daj centralne foto

I nie traktuj wszystkiego tak poważnie. To tylko zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he Rafi spoko, nic mnie nie jest w stanie ruszyć, a jak bym był poważny to bym sobie ostatnio nie kupił Festiny, bransoleta mnie w niej powaliła. A co do krzywych indeksów to przeżyje, wystarczy mi że ta piątka przez tydzień zrobiła średnio -0,1s/d na ręce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie nowke na sprzedaż. Zegarek dosłownie parę razy na ręku. Gwarancja i komplet dokumentów i pudełko. Zegarek z paragonem kupiony za 2300. Ja sprzedaje za 1700 plus pasek - nowy jeszcze nie zmieniany za 125 zł w grstisie.

 

Okazja. Jakbyś był zainteresowany takim modelem pisz na priv

 

Pozdrawiam. a1de11cfe6176a42453d8f8ac37df5c4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.