Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel777

Seiko a Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Oto problem Certiny. Zobaczcie, że najpierw datownik idzie po tym na 21 już nie... co sądzicie?

post-105174-0-01078100-1536079395_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie, ale na tym filmiku masz godzinę 21:25 czy 09:25, bo jesli ta pierwszą to robisz podstawowy błąd, mianowicie nie zmienia się daty w zegarku miedzy około 21:00 a 04:00 rano, bo można w ten sposób rozwalić mechanizm zmiany daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pisze Kolega powyżej. Ja dla bezpieczeństwa nigdy nie przestawiam daty między 18 a 6. Bardzo łatwo można w ten sposób rozpieprzyć mechanizm zmiany daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W instrukcji jest napisane 10-14, 22-02 i tego się trzymam.:P A godzina była wcześniejsza tylko sam przestawiłem w trakcie jak już widziałem, że się nie kręci . I to byla 9:25 rano.

Pytanie czy w tym przypadku jest to normalne bez względu na godzinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to, że data nie zmienia się wtedy, kiedy próbujemy ją zmienić używając mechanizmu szybkiej zmiany daty nie jest normalne

Ale to, która jest godzina (9 czy 21) może mieć tu znaczenie i nie można stwierdzić, że jest to nieprawidłowe działanie NIEZALEŻNIE od godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba jeśli miałoby to znaczenie to w ogóle powinien nie zmieniać daty(?), a tutaj najpierw idzie...i potem znów nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Czasem tak bywa, że czegoś nie powinno się robić, a mimo to robimy to coś. I nic złego się nie dzieje. Ale za kolejnym razem może się zadziać. Tak się mogło stać w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli kręcisz koronką w pozycji szybkiej zmiany daty, a mimo to data się nie zmienia, to tak - coś jest zrypane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wada ukryta. Po 1 miesiącu...? Zegarek w sumie miałem 2g na ręce... najlepsze jest to, że przez tydzień w serwisie Certiny problem nie wystąpił a w sklepie gdzie kupowałem mają go od poniedziałku i też wszystko jest "w porządku"...:/ więc nie wiem jak to się wszystko skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.