Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Galileo70

Dylemat - złoty zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, z bólem głowy od dylematu, ciężkich decyzji i nie-wiem-co-zrobić chciałbym Was poprosić o Waszą opinię i pomoc w wyborze zegarka, który stanowić ma prezent dla kobiety. Niestety sprawa jest pilna z uwagi na fakt, ze zmarnowałem (a może nie? - wiedza zostaje) zbyt dużo czasu na poszukiwaniu informacji i znaków które mogłyby pomoc w wyborze. Czasu do DATY pozostało wiec już bardzo niewiele...

A wybór ograniczony został do kilku modeli. Wiem ze rozpiętość cenowa jest dość znaczna i oczywiście biorę pod uwagę stosunek jakości do ceny czy odwrotnie.

Cartier Pasha lady gold, z drugiej ręki, kwarc

https://www.chrono24.pl/cartier/pasha-lady-18k0750-rosegold--diamonds---32mm---2812--id7958869.htm

Cartier ballon, z drugiej ręki, automat, niestety dwa razy droższy

https://www.chrono24.pl/cartier/ballon-bleu-28mm--id8092011.htm

Rolex lady date-just, automat, ciut tańszy od poprzedniego, stal i złoto, nówka sztuka

https://www.chrono24.pl/rolex/lady-datejust--id7653461.htm

Breitling chrono cockpit, leciwy lecz w (podobno) świetnym stanie, cena zbliżona po Pasha

https://www.chrono24.pl/breitling/chrono-cockpit-chronograph-18k-yellow-gold---37mm--id8297263.htm

 

Jaki byłby Wasz wybór? Ach.. byłbym zapomniał... „złoto musi być”...

Pozdrawiam

post-106254-0-09462200-1535809263_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi Breitling:

Cartiery to żadne zegarki, tylko bransoletki. A po co mi złota bransoletka bez diamentów?

Rolex ciekawszy, ale też z cyrkoniami.

Breitling za to idealny - porządny czasomierz, z interesującym cyferblatem na którym coś się dzieje.

 

Mówi też:

Zegarek za tyle kasy, to bym chciała nosić zawsze, żeby koleżanki zazdrość zjadła. Cartier do dżinsów nie pasuje, tym bardziej do biegania. Rolex może i nadaje się do sukienki na wesele, ale na bardziej poważne okazje byłby nie na miejscu. Breitling najbardziej uniwersalny.

 

I kończy:

Ja bym poradziła, żeby robił, jak uważa.

:rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi Breitling:

Cartiery to żadne zegarki, tylko bransoletki. A po co mi złota bransoletka bez diamentów?

Rolex ciekawszy, ale też z cyrkoniami.

Breitling za to idealny - porządny czasomierz, z interesującym cyferblatem na którym coś się dzieje.

 

Mówi też:

Zegarek za tyle kasy, to bym chciała nosić zawsze, żeby koleżanki zazdrość zjadła. Cartier do dżinsów nie pasuje, tym bardziej do biegania. Rolex może i nadaje się do sukienki na wesele, ale na bardziej poważne okazje byłby nie na miejscu. Breitling najbardziej uniwersalny.

 

I kończy:

Ja bym poradziła, żeby robił, jak uważa.

:rolleyes:

Moim zdaniem i mojej wybranki to Rolex nadaje się do wszystkiego z tych 4. Można wrzucić na pasek i jest na lepsze okazje. Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kończy:

Ja bym poradziła, żeby robił, jak uważa.

:rolleyes:

To powyżej najlepsze. Jakże kobiece ;)

Moim zdaniem i mojej wybranki to Rolex nadaje się do wszystkiego z tych 4. Można wrzucić na pasek i jest na lepsze okazje. Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

To można bransoletę zmienić na pasek? Myślałem ze koperta dedykowana jest do bransolety albo do paska

 

Dzięki za rady. Czyli raczej Rolex niż Cartier oraz Breitling niż Cartier. Jakoś wewnętrznie byłem przekonany ze płeć piękna pójdzie w biżuterię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powyżej najlepsze. Jakże kobiece ;)

To można bransoletę zmienić na pasek? Myślałem ze koperta dedykowana jest do bransolety albo do paska

 

Dzięki za rady. Czyli raczej Rolex niż Cartier oraz Breitling niż Cartier. Jakoś wewnętrznie byłem przekonany ze płeć piękna pójdzie w biżuterię

Jeżeli to nie sarkazm to z tego co wiem to oczywiście, że można. Jeżeli nie jesteś pewien spytaj/zobacz w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie sarkazm to z tego co wiem to oczywiście, że można. Jeżeli nie jesteś pewien spytaj/zobacz w salonie.

Absolutnie nie sarkazm, raczej ignorancja. Gdzieś po prostu (na tym forum) przeczytałem „to se zmienię bransoletę i pasek i będzie dobrze”, a w odpowiedzi ze są inne koperty do paska a inne do bransolety. Ale może coś pokręciłem. Jasne ze zapytam w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tylko ze rolex jest od time trader, a wszystkie opinie które znalazłem o tym sprzedającym są oględnie mówiąc mało przychylne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po prostu (na tym forum) przeczytałem „to se zmienię bransoletę i pasek i będzie dobrze”, a w odpowiedzi ze są inne koperty do paska a inne do bransolety. Ale może coś pokręciłem. Jasne ze zapytam w salonie.

Czasem do zegarków z paskiem nie pasują bransoletki z rzekomo tych samych zegarków. (Np. w Bulovie Moonwatch.) W drugą stronę nie ma takich problemów, zresztą zawsze można założyć niemarkową bransoletę.

 

 Ogólnie trzeba też spojrzeć na to, że nie wszystkie kobiety lubią jak tak dużo się dzieje na tarczy.

Oj tam, oj tam...

Wszystkie lubią, jak się dużo dzieje, choć nie wszystkie się do tego przyznają :rolleyes:

 

EDIT: Jak są wątpliwosci, to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rolex ciekawszy, ale też z cyrkoniami.

Jak to Rolex z cyrkoniami.... chyba z diamentami..

Generalnie wszystkie są paskudne, ale w tej kasie z tych pokazanych tylko Rolex.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - serdecznie dziękuje za opinie. Cartiera sobie odpuściłem. Szukam rolexa. Tylko jeszcze jedno pytanko. Ktoś wyżej napisał „cyrkonie” w komentarzu do rolexa. Szczerze mówiąc, jak widzę datejust z kamieniami to wszędzie w opisie jest „diamonds”. Poza wskazanym na zdjęciu od time trader w chrono24 jest napisane „kamienie szlachetne”. Ktoś się orientuje czy faktycznie to są / mogą być cyrkonie? Wiem ze mogę zapytać umźródła, ale dopiero w poniedziałek a czas leci...

Moje pytanie o cyrkonie spoźniłem o kilka sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Rolexa masz również napisaną cenę: 47 000 złotych :)

IMHO Jakby ten z chrono24 był z diamentami (brylantami), to by się tym pochwalili - i nie chcieliby 10 000 mniej. A napisali jedynie: Zegarek wysadzany kamieniami szlachetnymi.

 

Kupowanie złotego zegarka z drugiej ręki przez Internet to hazard, ale kupować w ten sposób złoty zegarek z diamentami?!?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą kupna nabyty został Rolex lady-datejust. Oficjalnie. W sklepie Rolex. Bez ryzyka, „okazji” itp. Dziękuje za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Gratki - Zona bed,ie zadowolona :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą kupna nabyty został Rolex lady-datejust. Oficjalnie. W sklepie Rolex. Bez ryzyka, „okazji” itp. Dziękuje za pomoc w wyborze.

I można zmienić bransa/pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez lort
      Na sprzedaż dwa modele Tank Basculante od Cartier
      Basculante to była odpowiedź Cartier na model Reverso od JLC.
      Cartier zaprezentował ten model w 1932 roku. Jednak odmiennie od Reverso miał umożliwić użytkownikowi obrócenie, postawienie na blacie i traktowanie jako zegar biurkowy. Przyznaję, że zdarzało mi się go tak stawiać.
      Obecnie praktycznie każdy Basculante w bardzo dobrym stanie jest poszukiwany na rynku. Poza tym, że jest to świetny i nieoczywisty model, to powodem poszukiwania jest fakt, że został wycofany z oferty Cartier.
      Modele te nie tylko trzymają cenę, ale ich wartość rośnie. Więc jeżeli po jakimś czasie ktoś zdecyduje się na sprzedaż to przy zachowanym dobrym stanie spokojnie odzyska środki lub będzie „na plus”.
      1.      Cartier Basculante Ref. 2386.
      Nie jest to jednak typowy model z rzymskimi indeksami, a rzadko spotykana szara tarcza z cyframi arabskimi.
      Tarcza wpada w czerń, a w zależności od światła widoczna jest na niej faktura.
      Klasyczny niebieski kaboszon osadzony w kopercie.
      Koronka w tym modelu schowana jest i umieszczona na godz. 12.
      Model trafił do mnie w stanie NOS, na deklu jeszcze naklejka.
      Niewiele się zmieniło. Stan oceniam na 9,5.
      Zegarek z pudełkiem, dokumentami, płytą DVD.
      W komplecie z zegarkiem oryginalny stalowy motylek Cartier.
      Nie ma paska, bo oryginalny ze starości i leżenia w szufladzie popękał.
      Ja nosiłem zegarek na perlonie, który dokładam do zestawu.
      Wymiary: 22 x 32 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier
      Model Unisex. Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji z tą tarczą w pełnym zestawie wahają się w okolicy 18-19 k PLN
      Moja cena 15800 PLN
      Odbiór osobisty (Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      2.      Cartier Basculante Ref. 2405
      W tym przypadku mówimy już o klasyce Cartier: biała tarcza, rzymskie cyfry, tzw. secret signarure w cyfrze VII, niebieskie wskazówki oraz niebieski kaboszon na godz. 12.
      Duży model uważany już za typowo męski.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, który oceniam na 9.
      Zegarek posiada oryginalny pasek Cartier, oraz oryginalną klamerkę Cartier.
      Wraz z zegarkiem oryginalne czerwone etui podróżne Cartier.
      Model ten jest większy. Jego wymiary: 24 x 35 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier.
      Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji w takim stanie wahają się w okolicy 19-20 k PLN
      Moja cena 16200 PLN
      Odbiór osobisty (Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       
      Preferuję sprzedaż obu zegarków w zestawie. Mogą stanowić świetny prezent walentynkowy dla pary.
      Oczywiście sprzedaż oddzielnie możliwa, do ustalenia.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       


    • Przez SPS
      Sprzedane
       

       

       

       

       

       

       
       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.