Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kera

Temat bumerang. Jaki zegarek i gdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wiem pytanie jakie jest zadawane wiele razy. Proszę powiedźcie mi co wybrać. Rozważam zegarek garniturowy zmierzający w kierunku casual. Budżet do 10 k. 

1. Tissot Heritge T66.1.722.33, Ballade T108.408.26.037.00 - czy jest sens płacić za COSC?

2. Certina ds-8 C033.407.16.051.00, lub na mech Powermatic Himalya C039.807.16.031.00

3. Oris Big Crown Propilot Big Date 01 751 7697 4264

4. Epos Passion 3434.183.20.38.25 contra 3406.228.20.18.25 na wspaniałym mech 7750. 

Proszę, napiszcie z kim rozmawiać o tych zegarkach, wiecie jak to jest w sklepach dowalają marże Bóg wie za co. Oczywiście chce kupić tanio.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co dotyczy Eposa, to polecam kontakt z Kolegą TikTak  :)

 

Polecam też przemyśleć niektóre pomysły i ...otworzyć się na inne marki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki proponujesz? Boję się że będzie za wiele typów do wyboru i będzie trudno podjąć decyzję  :(, no ale nikt nie obiecywał że będzie lekko  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po pierwsze, to gdy chodzi o Tissota, to proponuję odpuścić sobie wszystko poza tym Heritage 1948  :) Jeśli chodzi o Orisa, to IMO warto przyjrzeć się linii Atelieur, z której zegarki bardziej nadają się do garnituru niż ten wskazany przez Ciebie model. Z innych marek w tym budżecie to na pewno Eterna, Longinse (np. model Flagship Heritage - jak Ci zależy na chrono, to do 10K na pewno znajdziesz fajne nówki) oraz koniecznie MOMOS  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 10 k naprawdę jest w czym wybierać, między innymi już proponowany Oris z lini Artelieur z ciemną lub jasną tarcza. Moim zdaniem wymiata. :)

 

https://zegarmistrzlodz.com.pl/oris-artelier-pointer-day-date-01-755-7742-405307-5-21-32fc-p-7536.html

 

https://zegarmistrzlodz.com.pl/oris-artelier-pointer-day-date-01-755-7742-405107-5-21-34fc-p-7533.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOMOS - wg wikipedii: "Momos (gr. Μῶμος Mō̂mos, łac. Momus, Querella) – w mitologii greckiej oraz mitologii rzymskiej bóg i uosobienie sarkazmu, żartów, kpin, drwin, a także niezasłużonej krytyki."

 

 

Kolega @fidelio miał chyba na mysli zegarki NOMOS. Zresztą też je bardzo polecam i w budzecie do 10k to mocna pozycja.

 

:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

MOMOS - wg wikipedii: "Momos (gr. Μῶμος Mō̂mos, łac. Momus, Querella) – w mitologii greckiej oraz mitologii rzymskiej bóg i uosobienie sarkazmu, żartów, kpin, drwin, a także niezasłużonej krytyki."

 

 

Kolega @fidelio miał chyba na mysli zegarki NOMOS. Zresztą też je bardzo polecam i w budzecie do 10k to mocna pozycja.

 

:-) 

Pewnie, Kolega @fidelio miał właśnie na uwadze NOMOSA  :) Dzięki za czujność, bo jeszcze autor tematu szukałby zegarków MOMOSA  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie też będzie sporo zegarków FC czy ML. Jeśli nie musi być to klasyczny garniturowiec to może https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-mens-watch-war211bfc6180--id7931640.htm

Wydaje mi się, że na chrono24 znajdziesz też coś z zegarków Montblanc, Tudor czy B&M. To tak w kwestii poruszanej przez fidelio otwartości na inne marki.

W tym budżecie, osobiście darowałbym sobie Tissota i Certinę, poszukał czegoś mniej powszedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Rozważam zegarek garniturowy zmierzający w kierunku casual. Budżet do 10 k.

 

Skoro nie chcesz Rolexa z drugiej ręki, to kilka mniej szablonowych propozycji:

Bardziej garniturowa: Maurice Lacroix les Classiques Phase de Lune. Granatowo-biały jest świetny.

Bardziej casualowa: Tag Heuer Carrera Calibre 5. Skromny, ale markowy. Markowy, ale skromny.

Bardziej sportowa: Bulova Accutron. Lubię.

 

Zanurz się w mętne odmęty bazarku, czyli działu "Sprzedam".

Ten Tag Heuer wydaje mi się być w dobrej cenie (choć na razie o 10% przekracza Twój budżet) :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166000-tag-heuer-carrera-calibre-1887-automatic-chronograph/


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie, osobiście darowałbym sobie Tissota i Certinę, poszukał czegoś mniej powszedniego.

Pomijając już kwestie tzw. prestiżu, pozycjonowania, czy jak tam to jeszcze nazwać, to Heritage 1948 od Tissota ja bym sobie nie darował  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestie tzw. prestiżu, pozycjonowania, czy jak tam to jeszcze nazwać, to Heritage 1948 od Tissota ja bym sobie nie darował ;)

Dlatego napisałem "osobiście" ;-) Nie wątpię, że to świetny zegarek wart zakupu. Jak, na nieszczęście kolegi poszukujacego, mnóstwo innych w zadanym budżecie.

 

Ale gólnie to koledze zazdroszczę, bo sam będę musiał z podobnym zakupem poczekać parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dlatego napisałem "osobiście" ;-) Nie wątpię, że to świetny zegarek wart zakupu. Jak, na nieszczęście kolegi poszukujacego, mnóstwo innych w zadabym budżecie.

 

 

No, ale pogoń za króliczkiem rozpoczęta, a to podobno najważniejsze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baume & Mericer Clifton Baumatic 5-Days Chronometer

 

Perrelet First Class Automatic Black - świetny rotor, miło popatrzeć.

 

Union Glashütte Noramis Datum


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za taką żywą dyskusję i pomoc szanownych Kolegów, jeszcze myślę o longinie z lini master collection l2.629.4.78.3. Kaliber bazowy taki sam jak w Tissot, ale wiecie lepiej to wygląda na tarczy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak, osobiście, nie dokładałbym tych 4k za Longines'a, który jest tak bardzo podobny. Faktycznie lepsza marka, odrobinę ładniejszy ale dużo droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam podobne zdanie. Myślę, że tego Heritage 1948 można wyrwać poniżej 5000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na bazarku bylo kilka fajnych zegarkow...zobacz konieczmie bazarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.