Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StaryWilk

Mechaniczny, współczesny chronograf w możliwie niskiej cenie ETA vs Lemania do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc kupić nowego/ nienoszonego mechanicznego, szwajcarskiego, chronografa rozumiem, że mamy następujące opcje:

 

1. Paskudna ETA C01.211 do dostania od ok 2000 zł:

 

c01-211-6c.jpg

 

2. Valjoux 7750 - do dostania od niecałych 3000 zł:

Eta-7750-movement.jpg

3. Znalazłem też Lemanie w Zeno za ok 4000 zł:

https://www.chrono24.pl/zenowatchbasel/altes-lemania-1873-chrono-handaufzug--id8591905.htm

lub używka w stanie bdb za 3100:

https://www.chrono24.pl/zenowatchbasel/orologio--chrono-lemania-1873-43001--id8746769.htm

 

Zen430-01TH-a2Mkk.jpg

 

 

Czy jest jakaś szwajcarska alternatywa do 3 powyższych, do ok. 5000 (max. 6000) zł?

Czy jest jakiś inny zegarek z Lemanią w tym budżecie?

Czy jest jakaś japońska alternatywa?

 

Czy sea-gull ST-19 to klon Lemanii, czy czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST19 to klon Venus 175, ale podobno nie wszystkie części są wymienne z oryginałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chiński Sea-Gull alias Zuan za dużo mniej?

 

IMG_9235.jpg

 

IMG_7880.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może chiński Sea-Gull alias Zuan za dużo mniej?

 

Jak się sprawuje ten mechanizm w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupować "szwajcarski" zegarek w najniższej cenie? To taka "bida-opcja" będzie to po pierwsze a po drugie "zakamuflowana chińska opcja" z tego wyjdzie, to już lepiej poszukać Japończyka albo Chińczyka w zakładanym budżecie - przynajmniej będzie dobrej jakości ;)


Jak się sprawuje ten mechanizm w praktyce?

Mam Zuan'a z tym mechanizmem ponad dwa lata - zero problemów, wykonanie bez uwag.

Edit: a najlepsze jest to że nie spotkałem przez ten czas nikogo z takim zegarkiem na ręce, a "najtańsze szwajcarskie" widzę co kilka dni.

 

image.jpg

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa chronografy z tym mechanizmem, w jednym pękła sprężynka blokady zapadki (co jest podobno najczęstszą przyczyną awarii tych mechanizmów), poza tym działały bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupować "szwajcarski" zegarek w najniższej cenie? To taka "bida-opcja" będzie to po pierwsze a po drugie "zakamuflowana chińska opcja" z tego wyjdzie, to już lepiej poszukać Japończyka albo Chińczyka w zakładanym budżecie - przynajmniej będzie dobrej jakości ;)

Mam Zuan'a z tym mechanizmem ponad dwa lata - zero problemów, wykonanie bez uwag.

Edit: a najlepsze jest to że nie spotkałem przez ten czas nikogo z takim zegarkiem na ręce, a "najtańsze szwajcarskie" widzę co kilka dni.

 

7750 i Lemania mają jednak dużą renomę. Są to sprawdzone i długowieczne mechanizmy. Wątpie, że np. taki Zenek z Lemanią jest pospolitym widokiem i prezentuje kiepską jakość. O jakim japończyku myślisz do ok 5000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 O jakim japończyku myślisz do ok 5000 zł?

 

Myślałem o czymś na  8R48, ale teraz widzę że to grubo ponad budżet jest...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz kilka zegarków na 7750 i mam teraz Laco - wszystkie zegarki chodziły mi idealnie, każdy używany przez kilka miesięcy a kupiony jako używany - kilka miałem starych już kilkunastoletnich bez serwisów pomimo to chodziły bardzo dokładnie - korekty czasu robiłem raz na 2-3 tygodnie o dosłownie kilkanaście sekund czasem pół minuty 

Teraz mam Laco kupiony ze 3 tygodnie temu jako zapyziałego z ułamanym wałkiem naciągu - wałek wymieniłem lekko dokręciłem i chodzi do teraz noszony czasem po 3-4 godziny wieczorem  (bardzo wydaje automaty) 

Podobnie z lemanią miałem kilka i mam obecnie jeden zegarek używany od gdzieś roku i to samo co powyżej (dokładny, bardzo wydajny automat) 

Oba zegarki normalnie noszone a także rower i wertepy nic nie oszczędzam 

Ja te mechanizmy polecam jak żadne inne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozruszania kilka ciekawostek:

1. Najbardziej skomplikowanym zegarkiem z kalibrem bazowym valjoux 7750 był IWC Grande Complication. Np taki cały z platyny:

iw9270-20-7a.jpg

2. Paskudna ETA C01.211 bazuje na równie paskudnej Lemani 5100, który to również był wykorzystany w Omedze Speedmaster pod nazwą 1045. Np tutaj:

1045-d4.png

st-376-0822-b7.jpg

czy umie ktos odpowiedziec na pytania z pierwszego wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7750 do 6 tyś wydaje mi się że jest w czym wybierać. Ofertę Hamiltona może sprawdź. Tam jest teraz h21 bazujący na 7750 i z wydłużoną rezerwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO fajnym pomysłem, w założonym budżecie, jest Tissot Heritage 1948 na ETA 2894-2 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ETA 289X z modułem chrono DD to gorsze rozwiązanie od werków, które z założenia zostały opracowane jako chronografy.

 

A co lepsze Lemania 1873 czy Valjoux 7750, jeśli kryteriami są:

 

1. Trwałość i niezawodność

2. Punktualność i jej stabilność w długim okresie użytkowania

3. Koszty serwisu (częstotliwość serwisowania, prostota konstrukcji, dostęp do części, cena kompleksowego przeglądu u tego samego zegarmistrza)

 

Ciekawe czemum, do jeszcze niedawna, do topowych chronografów Patek, czy Vacheron Constatnin wybrał na kaliber bazowy Lemanię i nadal trzyma się koncepcji, że topowe chrono musi mieć naicąg manualny, a automatyczny, inny mechanizm stosuje w tańszych modelach. Może chodzi też o powalający wygląd takiego manualnego mechanizmu? W Lange też chyba nie uświadczysz chronografu z naciągiem automatycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A w Lange to w ogóle uświadczysz coś na automatycznym werku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ETA 289X z modułem chrono DD to gorsze rozwiązanie od werków, które z założenia zostały opracowane jako chronografy.

 

A co lepsze Lemania 1873 czy Valjoux 7750, jeśli kryteriami są:

 

1. Trwałość i niezawodność

2. Punktualność i jej stabilność w długim okresie użytkowania

3. Koszty serwisu (częstotliwość serwisowania, prostota konstrukcji, dostęp do części, cena kompleksowego przeglądu u tego samego zegarmistrza)

 

Ciekawe czemum, do jeszcze niedawna, do topowych chronografów Patek, czy Vacheron Constatnin wybrał na kaliber bazowy Lemanię i nadal trzyma się koncepcji, że topowe chrono musi mieć naicąg manualny, a automatyczny, inny mechanizm stosuje w tańszych modelach. Może chodzi też o powalający wygląd takiego manualnego mechanizmu? W Lange też chyba nie uświadczysz chronografu z naciągiem automatycznym.

7750 tak jak pisałem wyżej - miałem ich wiele i mam obecnie żadnej awarii czy choćby jakiś drobnych bolączek to samo z Lemanią 5100 

Oba mechanizmy wykorzystywane w zegarkach dla wojska więc coś jest na rzeczy z ich trwałością i niezawodnością 

Punktualność tak jak wyżej napisałem - chodziły idealnie nawet podczas telepania go cały dzień na rowerze po lesie 

Koszty serwisu zdecydowanie korzystniej wypadnie 7750 bo to znany mechanizm i części dostępne niestety z jedną Lemanią 5100 miałem problem (kupiona uszkodzona) i naprawić się jej nie udało bo części nikt nie ma - są na ebay ale ceny z kosmosu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz kilka zegarków na 7750 i mam teraz Laco - wszystkie zegarki chodziły mi idealnie, każdy używany przez kilka miesięcy a kupiony jako używany - kilka miałem starych już kilkunastoletnich bez serwisów pomimo to chodziły bardzo dokładnie - korekty czasu robiłem raz na 2-3 tygodnie o dosłownie kilkanaście sekund czasem pół minuty 

Teraz mam Laco kupiony ze 3 tygodnie temu jako zapyziałego z ułamanym wałkiem naciągu - wałek wymieniłem lekko dokręciłem i chodzi do teraz noszony czasem po 3-4 godziny wieczorem  (bardzo wydaje automaty) 

Podobnie z lemanią miałem kilka i mam obecnie jeden zegarek używany od gdzieś roku i to samo co powyżej (dokładny, bardzo wydajny automat) 

Oba zegarki normalnie noszone a także rower i wertepy nic nie oszczędzam 

Ja te mechanizmy polecam jak żadne inne

 

Paweł pokaż proszę to Laco :), zainteresowałeś mnie mocno :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eberhard spełania kryteria szwajcarskiej marki , specjalizującej się w chrono korzystającej także z cudzych mechanizmów min Valjoux, dodatkowo z umiarkowanymi cenami. Pamiętam że od ładnych kilku lat widziałem na Wiejskiej przecenionego Eberharda Championa na Valjoux w wersji panda dial. Użytkowałem podobnego kilka lat i poza istotną grubością nie można mu nic zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo! Czemu sie wcześniej nie chwaliłeś, albo za rzadko ostatnio zaglądam na forum :(.

Pokazywałem już wtedy co linka wkleiłem - trafił się okazyjnie w Niemczech, nikt nie chciał bo miał ułamany wałek naciągu - wałek 20zł i zrobione  :)

Cieszy bo fajnie mi leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.