Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boniek88

Longines czy Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Postanowiłem założyć świnkę skarbonkę na używany zegarek. Chciałbym uzbierać na Aqua Terre 39 mm lub na Omege Seamaster diver. Tutaj założyłem budżet około 9000 tysięcy. Uzbierałem około 3000. Spodobał mi się w międzyczasie longines hydroconquest który widzę że chodzi za około 3000. Warto odkładać? Czy przeskok w jakości idzie razem z cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odkładał, choć przeskok jakości nie idzie proporcjonalnie do wzrostu ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie hydroconquest mi się po prostu nie podoba.

Natomiast trzymając się budżetu 3 tys., mam i polecam modele Longines Conquest i Seiko SDGM.

Mam też AT, jako spełnienie marzenia, ale stawiając ją obok SDGM, jakoś nie widzę tej trzykrotnie lepszej jakości ;) choć cieszę się z jej posiadania.

Ja bym skonsumował ten budżet 3 tys., tutaj już można poszaleć, zegarków nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie hydroconquest mi się po prostu nie podoba.

Natomiast trzymając się budżetu 3 tys., mam i polecam modele Longines Conquest i Seiko SDGM.

Mam też AT, jako spełnienie marzenia, ale stawiając ją obok SDGM, jakoś nie widzę tej trzykrotnie lepszej jakości ;) choć cieszę się z jej posiadania.

Ja bym skonsumował ten budżet 3 tys., tutaj już można poszaleć, zegarków nie brakuje.

Właśnie mi się hydroconquest podoba bardziej od conquesta, któremu czegoś moim zdaniem brakuje. AT jest takim marzeniem, ale może nie wartym tej ceny. To właśnie chce zweryfikować. Serce mi już mówi kup cos, a rozum żeby zbierać. Jeżeli nie będzie jednoznacznej odpowiedzi że AT nie warta tej kasy to poszukam longinesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej kilku tysięcy złotych powiedzmy, to żaden zegarek nie jest wart swojej ceny, kupujesz emocjami dla loga, samopoczucia, prestiżu w towarzystwie itp. No chyba, że jest zrobiony ze złota i takie tam historie. Takie jest moje zdanie. Oczywiście w grę wchodzi też ew analiza ceny przy odsprzedaży.

Rozum to mówi, że zegarek masz w telefonie a szczęśliwi czasu nie liczą :) co najwyżej jakieś casio za 100 zł na basen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT Omegi nie będzie kilkukrotnie lepszy, jest po prostu inny. Nie zastanawiaj się zbyt wiele nad tym w jakim stopniu jakosc podąża za ceną bo to nie jedyne kryterium wyboru, choć bardzo wazne. Zwròć uwagę, że zarowno Omega jak i Longines znajduja jednak nabywcòw i to przy wielokrotnie wyzszych cenach za nowe egzemplarze, a więc nabywcy uznają, że są warte swojej ceny.

 

Zegarek jest dla ciebie, więc jak szukasz rady to proponuje przy swoim budżecie kup po prostu ten, który ci sie bardziej podoba i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać używanego czarnego conquesta - zobaczysz jak się nosi a jak uzbierasz na cos lepszego to tego sprzedasz w cenie zakupu i może będziesz już wiedział czego ci trzeba no i jaką można otrzymać jakość w tej klasie cenowej.

 

Nowy hydroconquest to obecnie bliżej 4tyś a używane rzadko są w dobrym stanie.

 

Ja zbierałbym na omege.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj ma omegę ,bo zakup po drodze oddali cie od zrealizowania marzenia ,:)) a marzenia należy realizować , ja sam biorę pod uwagę zakup AT w wersji 39 lub seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i odpowiedzi. W takim razie odkładam dalej i zbieram na Omege. Spokojnie jeszcze z rok mi zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Omega to dobry powód do odkładania kasy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko omega kupisz longinesa i tak zawsze będziesz żałował

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to dobry powód do odkładania kasy ;-)

 

Tylko omega kupisz longinesa i tak zawsze będziesz żałował

 

zbieraj od razu na Patka, kupisz Omegę będziesz żałował  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines to porządna marka, będę jej bronił :)  Omega też fajna sprawa, zastanawiam się tylko nad dostępnością solidnych zegarmistrzów, do których nie będzie strachu oddać taki Co-Axial na przegląd, żeby nic nie zostało spitolone, tak powiedzmy za 10 - 20 lat.


zbieraj od razu na Patka, kupisz Omegę będziesz żałował  :D

You made my day :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile kolega będzie zbierał na tà omegę, bo jak np.10 lat to nie widzę sensu. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rok, nie wyrok ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie na najdroższego Patka, bo jak kupi tańszego, to będzie żałował. :D;)

E tam, mnie się VC i Patki/Pateki podobają w prostych, eleganckich wersjach, czyli tylko tych tańszych.

 

A odnośnie do tematu: teraz Longines a potem zbierać na Omege. Moja rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, mnie się VC i Patki/Pateki podobają w prostych, eleganckich wersjach, czyli tylko tych tańszych.

 

Ale:

 

1. Wiesz, po co są emotki?

2. Widziałeś kontekst

3. Masz chociaż mikron poczucia humoru? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez spiny. Wszystko zrozumiałem. Tylko wykorzystałem okazję, bo o zakupie Pateków rzadko się tu dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez spiny. Wszystko zrozumiałem. Tylko wykorzystałem okazję, bo o zakupie Pateków rzadko się tu dyskutuje.

Ja żadnej "spiny" nie widzę. Ale kiedy z kimś rozmawiam, cenię sobie logiczny flow, a nie dialog w konwencji:

 

A: "Chciałbym być w Belgradzie"

B: "A niech cię, ty gadzie!" ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Zaburzyłem "logiczny flow". Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Ale, tak btw. robimy oftopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieraj od razu na Patka, kupisz Omegę będziesz żałował

Czy Ty Chłopcze widzisz tytuł?

Czy Gość pyta o Patka? Nie.

Wiec czytaj ze zrozumieniem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W sumie to chyba Rolex tylko pozwala realizować marzenia. Kolejki są tak długie, ze da się uzbierać i tak jeszcze czekasz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.