Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawelb29

VIRIBUS UNITIS WATCHES

Rekomendowane odpowiedzi

Microbrand z siedzibą w Sittendorf w Austrii.

 

Pierwsza seria zegarków Viribus Unitisi  z linii Airborn, ma łączyć wg. twórców elementy klasycznych sportowych zegarków z elementami stylistycznymi z historii lotnictwa monarchii austro-węgierskiej.

 

Przykładowo inspiracją do modelu A11 był wodnosamolot OEFFAG Mickl H o numerze identyfikacyjnym A11.

Pilotem tego samolotu był Gottfried Freiherr von Banfield, który wygrał pierwszą nocną walkę powietrzną 31 maja 1917 roku nad Adriatykiem.

 

 

https://www.viribusunitis-watches.com/

 

 

Recenzja modelu A-24 z timetoblogwatches.com

 

https://timetoblogwatches.com/2017/11/19/watch-review-viribus-unitis-a-24/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas Hiden wypuścił nową serię - auf dem Land

 

IR27-Stahl-Viribus-Unitis-Watches-01-564

to model IR27 poświęcony tradycji 27 CK Regimentowi imienia Alberta I Króla Belgów

Ciekawostką jest to, że regiment ten walczył na terenie Polski między innymi w obronie Twierdzy Przenyśl


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując zegarek od mikrobrandu udaje się niekiedy nawiązać bliższy kontakt z jego producentam.

Wydaje mi się, ze fajnie jest poznać charakter i myśli człowieka, który stoi za projektem zegarka zakładanego właśnie na nadgarstek. Czasami ten kontakt jest naprawdę miły a o tym człowieku warto opowiedzieć.

 

Dlaczego Viribus Unitis? Nie wiem dokładnie:  może ze względu na egzotyczność pochodzenia - Austria to nie potęga zegarkowa pomimo sąsiedztwa; z pewnością "zawinił" Paweł bo info o VU znalazłem dzięki jego wpisom (dziękuję :) ): a może poszukiwanie wśród zegarków czegoś unikalnego, jakiejś specyficznej idei wokół której powstawał ich projekt. Na realizację pomysłu miał bez wątpienia kontakt z Thomasem Hidenem założycielem firmy i projektantem zegarków Viribus Unitis to jeden z fajniejszych gości jakich poznałem

 

Wrażeniami odnośnie samego zegarka Aus der Luft Model 153.27 podzielę się za jakiś czas, na razie poniżej krótka rozmowa z Thomasem:

 

Historia czy zegarki, co jest Twoją prawdziwą pasją?

- Nie potrafię dokładnie odpowiedzieć. Oba tematy są ze mną od wielu lat. Zawsze pochłaniała mnie historia ostatnich lat Cesarsko-Królewskiej Monarchii austro-węgierskiej a zegarki zbieram równie długo.  Dla mnie to naturalne połączenie dwóch moich pasji.

My, Austriacy, rzadko  wracamy myślą do czasów CK bojąc się  współczesnej poprawności politycznej ale z drugiej strony były to lata niezwykłego w historii czasu tolerancji, rozwoju kultury i sztuki, który już się nie powtórzył. To część naszej austriackiej historii ale i wspólna historia wielu narodów europejskich. Chciałbym ją przybliżyć.
 
Jak zdecydowałeś się na przygodę z zegarkami?
- Po latach zbierania zegarków postanowiłem zbudować zegarek, który będzie dokładnie odpowiadał moim wyobrażeniom. Ale wyszło z tego kilka zegarków i jakoś zebrałem się na odwagę by sprawdzić czy innym spodobają się moje pomysły. Chwyciło i cóż... z pasjonata stałem się producentem i pasjonatem.
 
Skąd pochodzi nazwa VIRIBUS UNITIS ?
-  VIRIBUS UNITIS był największym pancernikiem floty austro-węgierskeji. Od niego przyjęliśmy nazwę firmy. Pierwsza seria naszych zegarków miała być inspirowana okrętami wojennymi. Projekt był fajny  ale okazały się  bardzo drogie w produkcji. Baliśmy się reakcji rynku na nieznaną markę z dość wysokimi cenami więc chwilowo zamroziliśmy serię See a dwie pozostałe serie projektowaliśmy już biorą pod uwagę możliwości klientów. Nazwa VIRIBUS UNITIS na tyle mi się spodobała, że ją zostawiliśmy. (ms. viribus unitis oznacza zjednoczone siły).
 
Co wyróżnia VIRIBUS UNITIS na tle innych mikrobrandów? Historia którą ma w tle każdy z Waszych zegarków?
- Zegarek oczywiście niekoniecznie musi opowiadać jakąś historię. Jest wiele zegarków bez własnego DNA. Ja jestem przekonany, że dla naszych klientów istotnym jest odniesienie historyczne. Fajnie jest budować opowieść dla tych którzy chcą ją usłyszeć.
 
Na co zwracasz szczególną uwagę podczas projektowania?
- Nie chcę tworzyć kopii ani homarów. Nie jest to łatwe bo zawsze można doszukać się podobieństw ale moje zegarki mają być takie jak ja -
silne, zdecydowane a nawet nieco kanciaste i trochę odbiegające od poprawności. To taka uproszczona definicja męskości.
Naprawdę chcę stworzyć zegarki rozpoznawalne, o własnym stylu i wysokiej jakości. Austriackiej jakości.
W sekrecie powiem Ci, że pracujemy także nad serią dla kobiet .. narazie mogę zdradzić, że będą znacznie delikatniejsze..
 
Gdzie są produkowane zegarki VU?
- Naturalnie podzespoły pochodzą z różnych krajów. Mechanizmy z Japonii lub Szwajcarii, szkło szafirowe z Chin, koperty z Niemiec, Włoch i innych krajów. Dążymy jednak do tego by produkować elementy tu, na miejscu w Austrii. Wkrótce niektóre części będą produkowane w pobliżu. Na przykład firma, która znajduje się niecałe 10 kilometrów od nas, dostarczy mi części produkowane z rogu bawołów wodnych. Paski także wytwarzane są w Dolnej Austrii.
Oczywiście wszystkie prace projektowe i cały montaż końcowy wykonujemy sami w Sparbach.
 
Dwie serie już istnieją. Trzeci wkrótce. To naprawdę imponujące dla młodej mikro marki. Ile zegarków produkujesz rocznie?
- Marka Viribus Unitis istnieje dopiero od lata 2017. Jesteśmy wciąż na etapie manufaktury więc staramy się nie epatować liczbami.Planujemy produkcję pod potrzeby sprzedaży ale mogę powiedzieć, że większość modeli pierwszych dwóch serii już się wyprzedała. (ms. wiem, miałem problem z zakupem)
 
Twoje zegarki odnoszą się do czasów CK. Monarchii. Czy możemy oczekiwać więcej modeli w przyszłości inspirowanych innym okresem historycznym?
Zobaczymy. Na razie mam jeszcze kilka pomysłów związanych z tym okresem.
 
Jaki jest najłatwiejszy sposób na zakup zegarka VIRIBUS UNITS?   
- Oczywiście prowadzimy sklep internetowy i wysyłamy do wszystkich krajów świata.
Mam nadzieję,że wkrótce otworzymy własny sklep w Wiedniu. Da to możliwość wypróbowania wszystkich modeli i wybrania właściwego. Byłbym szczęśliwy, mając partnerów w innych krajach ale dla tak młodej firmy jak moja to chyba na razie marzenie.
 
Thomas, jakie jest Twoje zegarkowe marzenie?
To proste - stworzyć markę zegarków, która jest brana na poważnie i "awansować" do grona producentów niezależnych.
 
 

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich zegarko-maniaków jak Ty nam potrzeba :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viribus Unitis, czyli coś jakby "wspólnymi siłami". Jest to motto cesarza Franciszka Józefa.

 

 

Nie najlepiej już u mnie z łaciną  :) 

ale jako ciekawostkę - niemiecka wersja tego motta to "Mit vereinten Kräften", więc raczej zjednoczonymi niż wspólnymi.

Się czepiam  :D  :D  :D 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napracowałeś się sporo :)

Biorę się za czytanie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.