Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ArtiGarnek

Pomocy! EDC do 10-15 K Omega? Tag? Coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię o nowych nie prawie nowych

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na chrono mam 3 nowe od trusted seller Za 10.900 do 11.600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tylko brać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zenith nie bardzo, bo z długopisami będzie się kojarzył.

Znakiem tego taki Montblanc też pewnie odpada, bo to w końcu pióro wieczne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Omega za 12-15kPLN będzie raczej „biedna” chyba że z dużym rabatem i bez VAT-u... ;-)

 

W tej cenie masz np. Tag Heuera z polskiej dystrybucji

 

https://jubitom.com/zegarki/tag-heuer/carrera/zegarek-tag-heuer/cv201agba0725

 

Zarówno Tag jak i Omega to dość popularne marki i taki pierwszy wybór dla każdego kto chce wydać 10-20 kPLN na zegarek

 

Osobiście to bym wydłużył termin realizacji „projektu” i dozbierał do jakiegoś używanego Zenitha lub IWC na ETA... chyba że coś prostego to i w tym budżecie się znajdzie od ręki

 

https://uhrforum.de/threads/fliegeruhr-iwc-pilots-watch-mark-xviii-iw327001-mark-18.366188/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz omegę to ta z bazarku z 31.07. będzie optymalna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Omega za 12-15kPLN będzie raczej „biedna” chyba że z dużym rabatem i bez VAT-u... ;-)

 

W tej cenie masz np. Tag Heuera z polskiej dystrybucji

 

https://jubitom.com/zegarki/tag-heuer/carrera/zegarek-tag-heuer/cv201agba0725

 

Zarówno Tag jak i Omega to dość popularne marki i taki pierwszy wybór dla każdego kto chce wydać 10-20 kPLN na zegarek

 

Osobiście to bym wydłużył termin realizacji „projektu” i dozbierał do jakiegoś używanego Zenitha lub IWC na ETA... chyba że coś prostego to i w tym budżecie się znajdzie od ręki

 

https://uhrforum.de/threads/fliegeruhr-iwc-pilots-watch-mark-xviii-iw327001-mark-18.366188/

 

O w Jubitomie szrot został i w końcu wyprzedają, ciekawe że tak późno, to już nawet Kruk się tego starocia pozbył, a Tag zdążył swoje Carrery najpierw na Seiko oprzeć, a później jeszcze to Seiko tak zmodyfikować, żeby nikt nie mówił, że Calibre 01 ma jakieś z nim powiązania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w Jubitomie szrot został i w końcu wyprzedają, ciekawe że tak późno, to już nawet Kruk się tego starocia pozbył, a Tag zdążył swoje Carrery najpierw na Seiko oprzeć, a później jeszcze to Seiko tak zmodyfikować, żeby nikt nie mówił, że Calibre 01 ma jakieś z nim powiązania...

Ogólnie ceny w Jubitomie są z kosmosu. Swojego Visodate'a kupiłem bodaj 700 PLN taniej niż u nich, brat swojego Tissota Chemin des Tourelles o ponad 1000 taniej (tylko, że ja w Polsce on w USA). Odradzam robienie tam zakupów, bo na 99% znajdzie się gdzieś taniej to, czego się szuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Breitling Navitimer 8?

 

https://www.breitling.com/us-en/watches/navitimer/8/automatic-41/A17314101C1A1/

 

Jej mniejszy niż zwykle Breitlingi (41 mm) . Nie widziałem go jeszcze na żywo ale mam zamiar dzisiaj.

Lepszy niż Omega SMP?

Zapewne będzie wygładał na zegarek za 15 tysięcy, jak to Breitling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie kosztuje 12.000

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie podoba ten konkretny model breitlinga to kupuj, dla mnie w nim akurat za malo breitlinga w breitlingu ;) wiec chyba zostalbym przy SMP

 

Z breitlinga wolalbym w tym budzecie Superocean akurat dwa pojawily sie na bazarku brazowy i niebieski. Jakby niebieski byl w mniejszym rozmiarze to juz bylby pewnie u mnie, ale z moim nadgarstkiem 46 wygladalby karykaturalnie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie podoba ten konkretny model breitlinga to kupuj, dla mnie w nim akurat za malo breitlinga w breitlingu ;) wiec chyba zostalbym przy SMP

 

Z breitlinga wolalbym w tym budzecie Superocean akurat dwa pojawily sie na bazarku brazowy i niebieski. Jakby niebieski byl w mniejszym rozmiarze to juz bylby pewnie u mnie, ale z moim nadgarstkiem 46 wygladalby karykaturalnie ;)

 

No właśnie mam tak samo. Mało mi w tym Navitimerze Breitlinga. Wygląda trochę nudno. Superocean jest ... super :) ale jestza duży. Chyba zostanę przy SMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje tylko ta z bazarku czarna kasa się zgadza nawet na kwiaty dla Żony wystarczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje tylko ta z bazarku czarna kasa się zgadza nawet na kwiaty dla Żony wystarczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uważam, szukać AT, wersja 38,5 czy 41 to idealne edc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Grand Seiko SBGR051/053? 37mm i w podanym budzecie. Akurat sam zastanawiam sie nad nim jako kolejny zakup - nie wiem tylko jak z dostepnoscia w Polsce.

 

Alternatywnie moze uzywany Rolex Date 34mm?

se228_im.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Grand Seiko SBGR051/053? 37mm i w podanym budzecie. Akurat sam zastanawiam sie nad nim jako kolejny zakup - nie wiem tylko jak z dostepnoscia w Polsce.

 

Alternatywnie moze uzywany Rolex Date 34mm?

se228_im.jpg

GS jest genialny ale tylko z HiBeat i min 41 m koperty. Dla mnie 39 jest za mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko i Omegi polecane w "koło macieju" są nudne; mi się osobiście dużo bardziej podoba bardziej sportowy, minimalistyczny styl. Ten TAG Aquaracer jest świetny: 0_0_productGfx_332e442c8a43855e8d41e380d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko i Omegi polecane w "koło macieju" są nudne; mi się osobiście dużo bardziej podoba bardziej sportowy, minimalistyczny styl. Ten TAG Aquaracer jest świetny: 0_0_productGfx_332e442c8a43855e8d41e380d

Moja myśl o zakupie zaczęła się właśnie od Aquaracer ale z niebieskim bezelem na ceramice. I długa tak było dopóki żonie nie pokazałem Taga i Omegi. Powiedziała że Tag jej się nie podoba i żebym jak bardzo chcę brał Omegę :D

Przecież nie będę się kłócił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego;

 


opis;

Case

Diameter : 43mm
316 L Stainless Steel
Saint polished finish
Swing bezel unidirectional rubber-moulded Vulcamix patented, billight capsule Luminova at 12 o'clock
Patented crown 1/4 turn, simplified screwing with Fleur de Lys logo
Sapphire crystal with multilayer anti-reflection
Water resistance : 300 meters

Dial

Black sport multiple levels dial with Luminova applique chapter ring
Blue bezel
Small seconds at 3 o'clock and 88-hour power-reserve
Luminova hands designed by Pequignet

Bracelet

Rubber backed black canvas with blue topstitchings and stainless steel 316L ardillon buckle with Fleur de Lys logo

4 500

post-101459-0-56882700-1537125184_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść całkowicie taga aquaracer'a czy kazdego innego na "calibre 5" - sam sie napaliłem kilka dni temu , na któregos z bazarku naszego, a sa dwa w super stanie. Po zgłebieniu tematu w necie od razu mi przeszło - kupa problemów  z mechanizmem u wielu ludzi, nota bene sam mechanizm to albo wspomniana wyzej eta lub podstawowa selita i to w najtańszych , ordynarnych wersjach, żadne tam elabore itd. Wiele osób miało z tym dziadostwem problemy i serwis i naprawy na niewiele się tu zdawały. Nietrzymanie czasu, szwankujące koronki, problemy z "naładowaniem" itp. Zastanawiam sie jak TH moze takie gówno wogole klientom proponowac majac i tak nieniajlepszą opinie w swiecie  miłośników czasomierzy.

Jak na ironie koles, który ma kanał na youtube i bardzo zachwalał ten zegarek po zakupie w recenzji i w ikilku innych, sam miał potem mase z nim problemów, zalił sie szeroko na WUS'ie i przeklina cała marke TH :-) .

 

Mam nadzieje, że wyższe modele to inna półka jakosciowo. Tam na szczęście ich "in -house'y" oparte sa na seiko z 02T włącznie, wiec może wolne sa od opisanych powyzej problemów.

 

Szkoda bo sam chciałem kupic aquaracera, fajny sportowy diver i nie tak oklepany w polsce, ciekawa tarcza, fajne indexy, szlify na kopercie itd., ale po tym co sie naczytałem to jednak "dziękuje - postoje" , zwłaszcza w takich juz pieniadzach.  

 

Takze bierz SMPc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Już postawione. Biorę SMP. Dzięki wszystkim za rady i propozycje :)

Co zdecydowało o takim właśnie wyborze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zdecydowało o takim właśnie wyborze?

Może uniwersalność i wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zdecydowało o takim właśnie wyborze? 

 

Tak jak pisałem zaczęło się od Taga Aquaracera ale jak przez ten rok się dokształciłem to wyszło że to nie najlepsze zegarki a na pewno nie warte swojej ceny. Lubię divery i pół roku przechodziłem obok Jubitomu i przymierzyłem Omegę. To jedyny który tak bardzo zapadł mi w pamięć. Wtedy myślałem że jest za drogi ale oszczędności, wiedza i dar przekonywania żony przez ten czas urosły ;)

A dlaczego SMP?

Bo to Omega

Bo lubię divery, nie jest duża jak np Oris Aquis 

Nie wrzucają zwykłej ETY tylko chociaż trochę ją zmieniają

Ceramiczny bezel

Wygodna

Bo to Omega (tak, 2 raz ten argument :) )

Bo to jedyny zegarek który oglądałem na zdjęciach, youtube setki raz jak nie więcej i przez pół roku nie znudził mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.