Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

deadriderX

Porządny kwarc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako, że posiadam już 4 zegarki mechaniczne to przyszła kolej na porządny zegarek kwarcowy. Strasznie wpadł mi w oko Bulova Moon Watch, niestety nie widziałem go na żywo. Myslicie, że wart swojej cenu, a może coś innego polecacie? Gdzie ten zegarek ewentualnie najlepiej kupić (najtaniej), może uda się uniknąć vatu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porządny zegarek kwarcowy(...) może coś innego polecacie?

 

Zdefiniuj "porządny" :)

 

Jeżeli porządny = punktualny to lepiej niż 5sek na rok będzie ciężko.

Tu http://www.dorsum.ch/chronometer/watches.html jest całkiem fajny spis High Accuracy Quartzów.

 

P.S.

Japońskie HAQ to zwykle JDMy, więc cło i tym podobne opłaty są więcej niż pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym sklepem. Kombinuje jeszcze z Amazon albo eBay z europy, żeby opłat nie było, ale słaby wybór. Ewentualnie czasem jakis rabat może się trafi - miałem tak gdy kupowałem Seiko Sumo inplacilem PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma dużego, płynącego sekundnika.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jomashop jest Bulova Moonwatch, za niezłą cenę + opłaty celne (bardziej pewne niż nie).

 

 

https://www.jomashop.com/bulova-watch-96b251.html?gclid=EAIaIQobChMIn9ORxqSu3QIVEx0YCh01aQnmEAAYAiAAEgJdN_D_BwE

Zamówiłem tego Moon'a 03.08.18, okazało się że nie mieli w magazynie i go cały czas ściągają, chyba z moona :angry:

Jak zamawiałem to był po 299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "porządny" :)

 

Jeżeli porządny = punktualny to lepiej niż 5sek na rok będzie ciężko.

Tu http://www.dorsum.ch/chronometer/watches.html jest całkiem fajny spis High Accuracy Quartzów.

 

P.S.

Japońskie HAQ to zwykle JDMy, więc cło i tym podobne opłaty są więcej niż pewne.

 

Porządny znaczy dla mnie niezawodność, dobre wykonanie i wyglad oraz marka. Oczywiście w jakimś tam akceptowalnym dla mnie budżecie. Gorną granicę wyznacza podana Bulova Moon Watch, której wygląd bardzo mi się podoba jak również wykonanie

i historia (chociaz czytałem i widziałem tylko recenzje). Ma w sobie to coś przynajmniej na zdjęciach. Nie są to małe pieniądze jak na zegarek, który nie jest mechanikiem dlatego proszę was o opinię czy warto płacić tyle za bateryjkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen tytanowy z szafirem ecodrive i radiocontrol. Moze byc priblem z tyranem ale reszta spokojnie do dostania. Citizeny z serii cb i at.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jeszcze na Casio Oceanus. Ocw s100 jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spójrz też na citizeny z linii signature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Moon'a 03.08.18, okazało się że nie mieli w magazynie i go cały czas ściągają, chyba z moona :angry:

Jak zamawiałem to był po 299

Ja zamówiłem z miesiąc temu w Timetrendzie, odebrałem następnego dnia. Fakt, że stówa czy dwie drożej (zależy, ile kosztuje fracht).

 

Strasznie wpadł mi w oko Bulova Moon Watch, niestety nie widziałem go na żywo. Myslicie, że wart swojej cenu, a może coś innego polecacie? Gdzie ten zegarek ewentualnie najlepiej kupić (najtaniej), może uda się uniknąć vatu????

Tak, wart swojej ceny. Jestem z niego bardzo zadowolony.

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14724-bulova-96b251-moon-watch-special-edition.html

^^^ Tutaj kupowałem, z porządnym upustem.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z miesiąc temu w Timetrendzie, odebrałem następnego dnia. Fakt, że stówa czy dwie drożej (zależy, ile kosztuje fracht).

 

 

Tak, wart swojej ceny. Jestem z niego bardzo zadowolony.

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14724-bulova-96b251-moon-watch-special-edition.html

^^^ Tutaj kupowałem, z porządnym upustem.

100 -200 pl różnicy , to niewiele.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ja szukałem jak najtaniej (chyba tak jak wszyscy) i taki znalazłem, przy kupnie z jomashop wychodzi najtaniej, ale nie wiem jeszcze co z cłem i vatem. Teraz bym kupił w kraju i problemy z głowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z 700 złotowym upustem.

 

Jestem ciekawy ile będzie kosztował z Jomashopu: 340$ to 1265 zł + 4,5% cła + 23% vat + 70 zł przesyłka + kilkadziesiąt złotych dla PayPala + do 4,9% za przewalutowanie (całości).

 

Za 1750 zł był (i jest) Moonwatch na bazarku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163696-bulova-moon-watch-96b251-nowa/?hl=bulova

...ale zdecydowałem się na sklep: mogłem obejrzeć i dostałem polską gwarancję. 

 

Wiem, w Twoim przypadku był upust, można mieć konto dolarowe, nie trzeba korzystać z PayPala. Może będziesz miał szczęście - czego życzę - z urzędem celnym?

 

Daj znać, jakie były prawdziwe koszty.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać, jak będę miał szczęście to dostanę go free :) Zobaczymy jak to się potoczy, trochę to zagmatwane i nie chcę tutaj opisywać o co chodzi. Raz tracisz, raz zyskujesz :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako, że posiadam już 4 zegarki mechaniczne to przyszła kolej na porządny zegarek kwarcowy. Strasznie wpadł mi w oko Bulova Moon Watch, niestety nie widziałem go na żywo. Myslicie, że wart swojej cenu, a może coś innego polecacie? Gdzie ten zegarek ewentualnie najlepiej kupić (najtaniej), może uda się uniknąć vatu????

 

Jak dla mnie Moon Watch jest genialny i przymierzam się do niego. Jedyny zarzut, który już kilka razy się przewijał - kiepsko wygląda na mniejszych nadgarstkach. Przed decyzją warto przymierzyć w sklepie.

Szkoda, że nie ma dużego, płynącego sekundnika.

 

Byłby ideałem, ale musieliby wyrzucić tachymetr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo, lody, golonka i po kłopocie, łapa urośnie i ile przyjemności dodatkowych :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby ideałem, ale musieliby wyrzucić tachymetr. 

 

Może dałoby się to jakość pogodzić > np. 96B260 ma chronograf z/i dużym sekundnikiem. Inna sprawa - jak często się z tego korzysta :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dałoby się to jakość pogodzić > np. 96B260 ma chronograf z/i dużym sekundnikiem. Inna sprawa - jak często się z tego korzysta :)

 

Jak często? Myślę, że 99% użytkowników nie zna nawet zasady działania :) Po prostu tworzyć podziałkę tachometryczną "po prostu bo jest fajna" jest trochę dziwne / słabe / żenujące i bardziej pasuje do podróbek za 2$

 

Podoba mi się Lorus RT355GX9 [a la monaco  B)  B)  B)  ], ale waham się właśnie z tego powodu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego co czytam polecacie ten zegarek. Ewentualnie jakieś fajne alternatywy? Z Bulovy jeszcze bardzo podoba mi się nowa wersja Devil Diver ta tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo podobają się Hamiltony. 

 

Bardziej elegancki: Hamilton Jazzmaster Thinline Quartz, Hamilton Jazzmaster Gent (niebieski robi robotę :D )

 

Mniej elegancki: Hamilton Khaki Pilot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.