Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zegarek_watch

Omega Aqua Terra czy Oris Big Crown Pointer Date

Który zegarek wybrać do dotychczas posiadanych?  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment mam następujące zegarki:

- Oris Artix Date

13008_01%20733%207642%204034-07%205%2021

- Longines Master Collection

the_longines_master_collection-L2.893.4.

- Eterna KonTiki

I520x520-eterna-kontiki-date-1220-41-63-

- Epos Passion 3401

3401_71_small-363x600.jpg

- Oris Artelier Calibre 111

15410_01%20111%207700%204061-set%201%202

 

Oglądając różne zegarki moją uwagę zwróciły:

- Omega Aqua Terra

soldier-22010412101001.pngsoldier-22010412103001.png

- Oris Big Crown Pointer Date

23670_0175477414065-0752063_verticale.pn

 

W związku z tym mam dylemat który z zegarków wybrać do dotychczas posiadanych. Czy może jednak jakiś inny?

 

Zegarek ma pasować do koszuli, ewentualnie koszuli i marynarki. Rozmiar koperty najlepiej około 42mm, może być nakręcany automatycznie jak i manualnie. Wypukłe szkło szafirowe jak w Orisie ma Omega Speedmaster Professional Moonwatch ale to chronograph i nie będę z tej funkcjonalności korzystał, więc na ten moment nie biorę tego zegarka pod uwagę.

Różnica w cenie pomiędzy wskazanymi zegarkami jest około 3 krotna. Na Orisa fundusze już są natomiast aby nabyć Omegę muszę najpierw spieniężyć Stowa Antea Black na Unitasie.

Zapraszam do wypowiedzi i udziału w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam następujące zegarki:

- Oris Artix Date

 

- Longines Master Collection

 

- Eterna KonTiki

 

- Epos Passion 3401

 

- Oris Artelier Calibre 111

 

 

Oglądając różne zegarki moją uwagę zwróciły:

- Omega Aqua Terra

 

- Oris Big Crown Pointer Date

 

 

W związku z tym mam dylemat który z zegarków wybrać do dotychczas posiadanych. Czy może jednak jakiś inny?

 

Zegarek ma pasować do koszuli, ewentualnie koszuli i marynarki. Rozmiar koperty najlepiej około 42mm, może być nakręcany automatycznie jak i manualnie. Wypukłe szkło szafirowe jak w Orisie ma Omega Speedmaster Professional Moonwatch ale to chronograph i nie będę z tej funkcjonalności korzystał, więc na ten moment nie biorę tego zegarka pod uwagę.

Różnica w cenie pomiędzy wskazanymi zegarkami jest około 3 krotna. Na Orisa fundusze już są natomiast aby nabyć Omegę muszę najpierw spieniężyć Stowa Antea Black na Unitasie.

Zapraszam do wypowiedzi i udziału w ankiecie.

 

Gratuluję super kolekcji! Zwłaszcza Oris Atelier. Cudo!

Jednak biorąc pod uwagę te 2 i pomimo tego że ten Oris wygląda bardzo ciekawie to bez sekundy zastanawiania się brałbym Omegę. Dla mnie zegarek idealny. Brałbym go gdyby nie cena :)

No i nie masz niczego na branzolecie więc dobrze uzupełni kolekcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowa Omega - marzenie. Ale w zamian można mieć np. Oris + Ball + Hamilton i jeszcze zostanie na jakiś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję super kolekcji! Zwłaszcza Oris Atelier. Cudo!

Jednak biorąc pod uwagę te 2 i pomimo tego że ten Oris wygląda bardzo ciekawie to bez sekundy zastanawiania się brałbym Omegę. Dla mnie zegarek idealny. Brałbym go gdyby nie cena :)

No i nie masz niczego na branzolecie więc dobrze uzupełni kolekcję.

 

Dziękuję. Mnie też się podoba Oris Artelier i pozostałe zegarki. Eposa kupiłem na pasku a później tutaj na forum dokupiłem delikatnie używaną bransoletę i na upalne dni tego lata się przydała.

 

Mając Orisa Artelier na Calibre 111 podobnie jak w wynikach ankiety na ten moment, skłaniam się do Omegi, tylko zakładam że w przypadku takiej decyzji zegarek zostaje na dłużej i pozostaje kwestia czy z niebieską tarczą bo taki aktualnie trend czy jednak ze względu że bardziej uniwersalny i elegancki z tarczą koloru czarnego. Oczywiście Omega na bransilecie, paski można dokupić.

 

Granatowa Omega - marzenie. Ale w zamian można mieć np. Oris + Ball + Hamilton i jeszcze zostanie na jakiś :)

Właśnie dlatego mam dylemat o którym napisałem w pierwszym poście. Czy jeden zegarek czy jednak tańszy z perspektywą zakupu w przyszłości innych i dochodzi kwestia kosztów przeglądu za kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak dla mnie jakieś takie wszystkie zbyt podobne. Wybrałbym Omegę, ale dlatego, że masz wszystko na pasku.

 

Nie myślałeś o urozmaiceniu czyli np. chrono albo diver?


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pracuje w korpo, to nie ma żadnego urozmaicenia. Zamiast biegać i pływać siedzi się w garniaku na krancztajmie :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orisy takie miałem, no fajne są ale to klasa ~ 5000zł, omega tutaj będzie ciekawiej wykonana i reprezentuje wyższą klasę (cenową i jakościową). I choć omeg nie lubię, bo każdy je ma, niczym legendarnego passata, to jednak wybrałbym omegę, tym bardziej na bransolecie. Przyjemniej mi się na nią kiedyś spoglądało, niż na orisa. No i bransolety orisa na ogół są tak jakby gorzej wykonane, jeśli chodzi o spasowanie, rodzaj zapięcia. Ja bym Ci tu dorzucił iwc aquatimera i jakiegoś zenitha, port royal np jest na bazarku, tam pracuje ciekawy mechanizm inhałsowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowa Omega - marzenie. Ale w zamian można mieć np. Oris + Ball + Hamilton i jeszcze zostanie na jakiś :)

Jak się ma marzenia to trzeba je spełniać .

Półśrodki nie pomogą :)

Omega.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Omega :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półśrodki absolutnie nie pomogą, trzeba dążyć do celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omesia :) no i oczywiście niebieska , choć dalej będzie to kolekcja jednowymiarowa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem ostatnio ta omege na zywo - cudo

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak dla mnie jakieś takie wszystkie zbyt podobne. Wybrałbym Omegę, ale dlatego, że masz wszystko na pasku.

 

Nie myślałeś o urozmaiceniu czyli np. chrono albo diver?

 

Taki styl zegarków lubię dlatego są podobne głównie różnią się kolorem tarczy. Z komplikacji to w Orisie wskaźnik rezerwy chodu. Hmm chrono to nie wykorzystywałbym dlatego raczej nie rozważałem zakupu. Diver to też nie mój styl zegarka, oglądałem Omegę Diver 300 M, Tudor Black Bay, Oris Divers 65 i też nie zdecydowałem się, chociaż Tudor i Oris spośród tych oglądanych najbardziej zwróciły moją uwagę ze względu na styl i wypukłe szkiełko. Z komplikacji w zegarkach to mógłby być np. z drugą strefą czasową GMT, w tym Orisie Big Crown Pointer Date podoba mi się wskaźnik daty, podobna dodatkowa wskazówka byłaby w zegarkach GMT.

 

Z zegarków Omega Aqua Terra oglądałem tylko z tarczą koloru jasnego niebieskiego i szarą, te kolory nie podeszły mi. Muszę gdzieś zobaczyć czarny i ciemniejszy niebieski czyli te których zdjęcia zamieściłem w pierwszym poście.

 

Ja bym Ci tu dorzucił iwc aquatimera i jakiegoś zenitha, port royal np jest na bazarku, tam pracuje ciekawy mechanizm inhałsowy.

 

Propozycje OK. Kiedyś oglądałem Zenith El Primero nie w chrono, niby fajny ale też nie zdecydowałem się. Chyba musiałbym jeszcze raz przyjrzeć się zegarkom Zenith.

 

Wygląda że muszę pozbyć się Stowy Antea (wystawiona na bazarku) i obejrzeć Omegi, tak jak piszecie nie można iść w półśrodki. Chyba, że macie jeszcze inne kontrpropozycje do Omegi Aqua Terra?

Może macie jakieś sugestie gdzie można kupić Omegę w dobrej cenie z pewnego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT. Jak do garnituru i koszuli to rozważ na kauczukowym pasku, który nie musi wyglądać jak kauczuk, a bransoleta do formalnego stroju bywa za świecąca (szczególnie omegowa, wiem co mówię, bo mam zarówno bransoletę jak i kauczukowy pasek).

 

Tak czy siak - na łańcuchu czy pasku - będziesz zadowolony, szczególnie w najnowszej wersji z poziomymi wcięciami. Ja ostatnio nabyłem ze srebrno-szarą tarczą, niebieskimi indeksami i wskazówkami - absolutne miodzio.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wskazanych AT niebieska.

 

Choć mi osobiście bardziej podoba się poprzednia z ramką wokół daty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem obie Omegi czarną i niebieską. Wrażenia - bransoleta za bardzo biżuteryjna, świeci się i zostają ślady od dotykania palcami, dlatego nie zdecydowałem się na bransoletę, tylko będzie na kauczukowym pasku. Kolor tarczy czarny ze srebrnymi indeksami ze względu że wygląda bardziej elegancko i jest bardziej ponadczasowy, niebieska ładna ale w bezpośrednim porównaniu z czarną nie przekonała mnie. Tak więc muszę trochę czasu poczekać na tę referencję:

soldier-22012412101001.png 

Myślę że będą pasowały do niej różne paski np. na czarnym pasku krokodyla będzie bardzo elegancko, na brązowym pasku z nubuku będzie bardziej w stylu casual a i jakieś pasek nato na lato też będzie pasował, w zależności od dobranego paska będzie zmieniała swój styl od eleganckiego poprzez casual po sportowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem fanem Orisa, na Twoim miejscu uzupełniłbym kolekcję o Omegę, piękne Orisy już masz :) Zgadza się, A/T jest nieco oklepana, ale klasyk to klasyk. Dlatego też czarna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nawet bardzo, gratki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup :)

 

Nawet bardzo, gratki!

 

Dziękuję. :)

 

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie oraz zamieścili swoje wypowiedzi w tym temacie, każda z nich była ważna i w efekcie końcowym upewniła mnie w dokonaniu wyboru Omegi Aqua Terra, z której jestem bardzo zadowolony. Tak jak pisaliście nie ma sensu iść w półśrodki, tylko trzeba realizować zegarkowe cele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.