Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bapi23

Nowy Atlantic world master późni się o 20 minut po 4 dniach użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zegarek faktycznie się ŚPIESZY (błąd w tytule) Chciałem zasięgnąć porady aby w sklepie mnie nikt nie ściemnił.
Oddawać na gwarancję/zrezygnować z zegarka czy te zegarki tak mają? Nie posiadałem wcześniej żadnego zegarka automatycznego. Zegarek był nastawiony przez sprzedawcę. Zegarek kosztował grubo ponad 2 tyś. Kupując automat miałem nadzieję na stabilne działanie a tutaj taki kwiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne, ale jesteś pewny, że sprzedawca dobrze nastawił zegarek tzn. na właściwą godzinę?

Ustaw sam zegarek na właściwą godzinę, noś cały dzień i następnego dnia powiedź jakie są odchyłki. Jeśli powyżej 30sek/24h. To na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wadę.

Reklamuj. To nie jest normalne .

Powinno być kilka / kilkanaście sekund na dobę maksymalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania 
1. Czy nienoszony automat będzie się śpieszył, późnił czy też zależy od mechanizmu? 
2. Czy jest jakaś górna granica "nienoszenia" automatu po którym zacznie się śpieszyć/późnić bez nakręcania?


Zegarek nastawiłem jeszcze raz sam. Jak nadal będzie się śpieszył to wyląduje na gwarancji. Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienoszony zegarek automatyczny po wyczerpaniu się rezerwy chodu, po prostu staje. Idealne dla automatu jest to by cały czas był na ręce. Czy ty ogólnie czytałeś jakiekolwiek informacje dotyczące zegarków automatycznych albo choć instrukcje obsługi? Bo po tych pytaniach, nie wiem czy sobie robisz jaj z ludzi czy serio pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię sobie jaj - po prostu starałem się ustalić czy to, że nie nosiłem go przez 24h mogło z jakichś przyczyn być przyczyną śpieszenia się - z tego co mówisz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprężyna jest już mocno rozciągnięta, czyli końcówka chodu, to zegarek może zacząć spóźniać. Ale to kilkanaście / dziesiąt sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam siedzi? ETA? W najtańszej wersji deklarowana dokładność nie gorsza niż 30 sekund na dobę. Ja bym się nie bawił i od razu to reklamował. 5 minut na dobę to mi robią zabytkowe cylinderki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość oddania to oddaj/zamień na inny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręć zegarek koronką ok 20 razy. Załóż na rękę i noś przez dwa dni. Zmierz odchyłkę.

Często się zdarza, że przy małej aktywności manualnej, mechanizmy są niedokręcone i pracują na minimalnym naciągu sprężyny i rezerwie chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem go chyba sam przestawić lub ktoś mi przestawił - czary!:) Sprawdziłem po ponad 24h jest jakieś 6-8s odchyłu. Rozumiem, że jest to w normie dla nowego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez marpac
      Witam wszystkich klubowiczów  chce kupić zegarek do koszuli , garnituru po setkach przejżanych zegarków w moim budżecie zostały mi do wyboru dwa modele.Za kilka dni mam urodziny muszę się spieszyć a nie mogę się  zdecydować miedzy atlantic worldmaster cosc,  a  Epos 3501.132.20.18.25.pierwszy biała tarcza drugi srebrny oby dwa na pasku. Pomóżcie może są wśród was użytkownicy tych modeli. Obydwa w podobnej cenie.


    • Przez watchrookie
      Dzień dobry,
      Wydaje mi się, że przeszperałem większość tematów dotyczących atlanitca worldmastera. Niestety nie znalazłem nigdzie info o czymś, co mi wpadło w ręce. Z przejścia po zdjęciach w necie, wywnioskowałem, że Atlantic raczej nie miał arabskich indeksów co 3 tylko co 2 godziny. Udało mi się znaleźć jeden podobny model na jakiejś hiszpańsko-języcznej aukcji, jednak jeśli nawet indeksy są ok, to logo na posiadanym przeze mnie jest inne. Zegarek nie posiada koronki. Moje pytanie jest oczywiste, czy to podróbka, jakiś mix, czy jeszcze coś innego? Jeśli to jakimś cudem jest oryginał, chętnie dopytam dodatkowo - czy oryginalne szkiełko było plastikowe? Jaka była oryginalna koronka do tego modelu (czy jest szansą dokupić taką?), oraz jak według Was najlepiej go odrestaurować?
      Jeśli do oceny potrzebne są dodatkowe/lepsze zdjęcia. Będę mógł jutro je wykonać.
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.