Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radek3545

Markowy zegarek kwarcowy do 4,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie wychodzi na zero, zegarki prawie zawsze sprzedaje się ze stratą, więc i w takiej sytuacji można płakać jak bóbr ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, do tej pory płaczu nie było, a na kilku udał się nawet nieco zarobić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Reszta to mechaniki, ale na razie wygląda to tak, że mam je w zasadzie od nowości, a żaden nie jest ze mną dłużej niż 10 miesięcy, bo taka jest rotacja.

Tak swoją drogą, to nie kumam takiej filozofii obrotu zegarkami, nawet nie zdążysz się z nimi dobrze zaprzyjaźnić i już do ludzi... Tak szybko się nudzą, czy nieprzemyślane zakupy? Rozumiem, za duży za mały, rozczarowanie po zakupie itp. ale żeby tak z definicji się szybko pozbywać to nie rozumiem.  Nie fajnie budować wspólną historię z zegarkiem przynajmniej przez kilka lat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Różnie to bywa, czasem wynika to z tego, że jestem wybredny, a czasem faktycznie jest tak, że coś jest nie do końca przemyślanym zakupem ;-) Ale mam kilka zegarków, które mają potencjał na to,żeby zostać na dłużej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście Breitlingi - ale używane to chyba raczej od 7-8 tysięcy, więc odpadają?

 

@ajsek, dokładnie. Kwarcowe zegarki są bardzo praktyczne. Dla mnie superquartz Breitlinga jest dużo fajniejszy niż IWC czy Panerai za 20 tysięcy na jakimś zwykłym automatycznym czy manualnym mechanizmie  :)

Radykalna opinia vs konkurencja ale faktycznie mam Colta który nie dość że nie błyszczy jak bransoletka to zawsze gotów do akcji . Kiedyś się z tego śmiałem - kwarc z certyfikatem COSC - ale każdy sposób jest dobry żeby się wyróżnić. mimo że mam G shocki to czasem wolę niezawodny zegarek wyglądający jak ... zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najbardziej podobają mi się:

 

  1. Omega Seamaster 300m Quartz
  2. Grand Seiko Quartz
  3. Tag Heuer Aquaracer 300m Quartz
  4. Bulova Accutron https://www.czaszegarkow.pl/bulova-accutron-czarny-stal-o42-mm-p-57486.html
  5. Citizen Chronomaster https://gearpatrol.com/2018/08/20/watches-you-should-know-citizen-chronomaster/

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej skłaniał się będę w kierunku Omegi i wypatrywał czegoś ciekawego na bazarku.

 

Ale Omega bo to "Omega" czy po prostu Ci się podoba?

 

Spojrzyj jeszcze na linie Citizen Signature bo też jest warta uwagi np model BL1258-53L miałem wersje z szarą tarczą i moim zdaniem jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Co prawda można się spotkać na forum z opinią że jest "zerżnięty" z Tag Heuer'a Aquaracer 500M, ale podobieństwo tkwi tylko w bezelu, mechanizm, oraz wykonanie tego Citizena rozwala Tag'a na amen, no i nie spotkałem zegarka z lepszym AR, sama tarcza też jest rewelacyjna. Co prawda zegarek ma 42mm średnicy ale ma krótkie "uszy" i świetnie leży w zasadzie na każdym nadgarstku - moja Szanowna z nim śmigała kilka dni a ona ma 14,5cm w nadgarstku, na mojej łapie nieco ponad 20cm też wyglądał niczego sobie.

 

Edit: ale jak chcesz Omegę bo Ci się podoba to nie ma sensu szukać innego zegarka bo nawet jak coś kupisz to zawsze będziesz się zastanawiał czy dobrze zrobiłeś - choć ja obstawiam że jak zobaczysz na żywo to Ci przejdzie ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez KapitanMagellan
      Sprzedam Casio G-SHOCK GSTS100D-1A4 Zegarek posiadam od nowości. Założony 2-3 razy. Stan oceniam na 9/10 Specyfikacja na stronie producenta: polecam zakładkę watch features, gdzie opisanych jest mnóstwo funkcji zegarka. https://www.casio.com/us/watches/gshock/product.GST-S100D-1A4/   Sprzedaję w komplecie jak na widocznym zdjęciu. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie. Koszt wysyłki inpost pokrywam. Polecam, ponieważ zegarek prezentuje się jeszcze lepiej na żywo niż na poglądowych zdjęciach. cena: 900 800 zł







    • Przez T Atomicus
      Witam
      Jest sobie tani zegarek Quartz. Miyoko, ale to bez znaczenia (swoją drogą co to za marka?).
      Otóż, spóźnia się po kilka minut dziennie.  A konkretnie. Jakieś 15-20 minut na 10 dni.
      Jak to możliwe przy kwarcowym zegarku?
    • Przez marmal321
      Witajcie,
       
      Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂
       
      Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.
       
      Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344
       
      - czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)
       
      podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE
       
      z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru
       
      Pozdrawiam 🙂
    • Przez SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

    • Przez klm
      Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
      1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
      2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
      Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
      Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
      Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.