Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marek Stawski

Replika zegarka a możliwe konsekwencje prawne?

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nabyłem replikę drogiego zegarka , w momencie stwierdzenia odnalazłem sprzedawcę (osoba prywatna) ,oddałem za pokwitowaniem zegarek i poprosiłem o zwrot zapłaconej kwoty.

mijają miesiące i sprzedawca robi uniki

posiadam dokumenty , pokwitowania i co mogę z tym zrobić , czy ktoś z Was miał podobną sytuację i załatwił sprawę pomyślnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim sprawdzisz pojęcie replika, zacznij od słownika...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy za raz wiedzą co to jest replika, a co jest po prostu podróbą, więc uważam że powinno się wytłumaczyć i w miarę swojej wiedzy pomóc, człowiek po prostu został oszukany i w tym kierunku powinna zmierzać rozmowa, ja osobiście też jakiś czas temu zostałem nabity w butelkę kupując złom, zgłosiłem sprawę która zakończyła się fiaskiem, straciłem tylko nerwy i czas no i pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Replika to legalny produkt

 

Tak, ale sprzedawanie repliki jako produktu, którego ona jest kopią, już raczej nie...

w sensie, że kupujący może nie wiedział, że nabywa replikę, bo nie został o tym fakcie poinformowany.


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za przejęzyczenie , kupiłem nieoryginalny zegarek , ale meritum jest chyba zrozumiałe , i piszę po to aby może znalazł się złoty środek do walki z osobami które świadomie wprowadzają tego typu rzeczy do obrotu,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego zegarka była to podróbka?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling ab... czyli to co najwięcej się podrabia , ale zewnętrznie zrobiona bardzo poprawnie ,

przepraszam dzisiaj już nie mogę dłużej pisać ,ale gdyby ktoś z szanownego grona miał dla mnie sensowną radę z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić się na policję i tyle, chyba to jedyna opcja.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam umowę z danymi personalnymi , które jeżeli nic nie wskóram dla przestrogi innym może opublikuję

Bierz umowę i zgłaszaj sprawę na policji - to jedyna opcja, nic innego zrobić nie możesz.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nabyłem replikę drogiego zegarka , w momencie stwierdzenia odnalazłem sprzedawcę (osoba prywatna) ,oddałem za pokwitowaniem zegarek i poprosiłem o zwrot zapłaconej kwoty.

mijają miesiące i sprzedawca robi uniki

posiadam dokumenty , pokwitowania i co mogę z tym zrobić , czy ktoś z Was miał podobną sytuację i załatwił sprawę pomyślnie?

 

Ile upłynęło od zakupu do zwrotu zegarka? Podróbka, czy nie, masz prawo do zwrotu w określonym terminie od zakupu, a sprzedawca musi oddać pieniądze (bez wnikania w dalsze szczegóły tej sprawy).


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile upłynęło od zakupu do zwrotu zegarka? Podróbka, czy nie, masz prawo do zwrotu w określonym terminie od zakupu, a sprzedawca musi oddać pieniądze (bez wnikania w dalsze szczegóły tej sprawy).

 

Ale temat dotyczy tego co zrobić jak nie oddaje :)

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o to, że jak oddał w miarę szybko, to może się powołać na samo prawo do zwrotu, nawet nie musi dociekać, że z powodu tego, że podróbka.

 

A ogólnie to i tak wiadomo, że będzie ciężko :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam umowę z danymi personalnymi , które jeżeli nic nie wskóram dla przestrogi innym może opublikuję

 

to sobie jeszcze problemów narobić możesz RODO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Za radą Kolegów zgłoś to koniecznie na Policję. Ta powinna wszcząć postępowanie w kierunku oszustwa - art. 286 k.k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tez sie wypowiem. 

Zgloszenie oszustwa na policji jest jak najbardziej sensowna opcja. Dwa razy mi sie zdarzylo, ze rzetelny inaczej sprzedawca na allego nie wyslal towaru i migal sie od zwrotu. Przy pierwszym wystarczyl sam telefon i grozba, by w 15 min wyslano przelew. W drugim mundurowi sie musieli przejsc do zainteresowanego. Policjanci lubia takie sprawy - sprawca na widelcu, mozna latwo podniesc wykrywalnosc. Wiekszosc "cwaniakow" na widok munduru bardzo szybko zmienia swoje postepowanie.

 

Druga sprawa, co jesli to nie pomoze. Nie wiem o jakiej kwocie tu mowimy, ale moze warto skonsultowac sie z prawnikiem? Z opowiesci znajomego znam przypadek, gdzie rowniez "sprzedawca" nie chcial oddac pieniedzy za niedostarczony towar. Widmo odpowiedzilnosci karnej dziala na wyobraznie, ale Tobie chodzi o wymiar cywilny - chcesz z powrotem swoje $. Kumpel przeszdl sie do kancelarii, ta wystosowala odpowiednie pismo (koszt 150 zl), ktore wyslala do sprzedawcy. I nagle zwrot sie dalo zrobic.

 

Prawda jest taka, ze jesli podejmiesz odpowiednie kroki to pieniadze odzyskasz - w najgorszym wypadku przez sad, nakaz zaplaty i komornika. Problemem jest czas.

 

EDIT

 

Koniecznie opisz final

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający miał fajną automatyczną Bulovę (akurat oryginalną) ale jak przeczytałem wpis kolegi to zrezygnowałem z udziału w licytacji :) Może warto też podesłać link do ofert tego człowieka bo ma trochę przedmiotów? Danych personalnych nie podawaj lepiej.

A co do sprawy. Jeśli człowiek faktycznie nie chce oddać pieniędzy to :

 

1. Zgłaszasz całą sprawę dla allegro i zakładasz spór

2. Allegro każe Ci iść na Policję, robisz to (fakt zmarnujesz jakieś 2-3 godziny z życia ale chyba warto, bo ze tego co widziałem kilkaset złotych możesz odzyskać)

3. Musisz dosłać papiery otrzymane z Policji do Allegro i czekać na postanowienie

4. Wszystko powinno trwać maks 3 miesiące i powinieneś odzyskać pieniądze

 

Ja w taki sposób odzyskałem zwrot (ponad 700 zł) z programu ochrony kupujących, gdy człowiek w ogóle nie przysłał mi zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling ab... czyli to co najwięcej się podrabia , ale zewnętrznie zrobiona bardzo poprawnie ,

przepraszam dzisiaj już nie mogę dłużej pisać ,ale gdyby ktoś z szanownego grona miał dla mnie sensowną radę z góry dziękuję

 

Nie rozumiem Twoich wątpliwości... jeśli ktoś sprzedał Ci zegarek nie będący oryginalnym Breitlingiem jako Breitlinga to jest to zwyczajne oszustwo ścigane z urzędu.

Idziesz na najbliższy komisariat i dokonujesz zgłoszenia, następnie składasz wniosek o wdrożenie równolegle postępowania adhezyjnego, co pozwoli Ci na dochodzenie roszczeń od sprawcy. Wszystko. Możesz wziąć adwokata, sprawca zapłaci za jego usługi.

 

Gdzie kupiłeś ten zegarek, za ile, jaką drogą nastąpiła płatność i zwrot płatności, ile ten zegar jest wart w salonie?     

policja chyba nic nie zrobi

 

Niby dlaczego? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim ,po jednodniowej nieobecności ,

w dużym skrócie , zgłaszam sprawę na policję , oraz kontaktuję się z adwokatem

o postępach w sprawię postaram się informować na bieżąco ,

dzięki za rady ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Właściwy krok :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.